Lerivon 60 mg 30 tabl.

Lerivon 60 mg 30 tabl.

Brak ocen

Producent
Organon Polska Sp. z o.o.

ul. Marszałkowska 126/134
00-008 Warszawa

Pojemność
30 szt.
Postać


Skład

1 tabl. zawiera 60 mg chlorowodorku mianseryny.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania preparatu Lerivon są objawy depresyjne o różnym podłożu, w których wskazane jest leczenie farmakologiczne.

Działanie

Lerivon wykazuje działanie przeciwdepresyjne, przeciwlękowe, uspokajające.

Dawkowanie

Lek stosowany jest doustnie. U dorosłych dawkowanie należy dostosować indywidualnie, zazwyczaj początkowo 30 mg na dobę, dawkę można stopniowo zwiększać co kilka dni, aż do osiągnięcia właściwej reakcji pacjenta. Zróżnicowane dawkowanie w zależności od stopnia depresji wynosi 60-90 mg. Leczenie odpowiednią dawką powoduje zazwyczaj pozytywną reakcję kliniczną w ciągu 2-4 tyg., w przypadku niezadowalającej reakcji dawkę można zwiększyć. Jeżeli w ciągu następnych 2-4 tyg. leczenia nie ma reakcji, leczenie należy przerwać. Po uzyskaniu poprawy klinicznej celowe jest kontynuowanie leczenia jeszcze przez 4-6 mies. U pacjentów w podeszłym wieku zazwyczaj dawka mniejsza niż dla dorosłych jest wystarczająca. Lek należy odstawiać stopniowo. W czasie leczenia nie należy spożywać alkoholu. 

Przeciwwskazania

Poinformuj lekarza w przypadku nadwrażliwości na mianserynę lub pozostałe składniki leku, stany pobudzenia maniakalnego, padaczkę, cukrzycę, jaskrę, choroby wątroby i/lub nerek. Gdy przyjmujesz inne leki przeciwdepresyjne, uspakajające, barbiturany, leki na nadciśnienie, przeciwarytmiczne, przeciwzakrzepowe. Mianseryny nie należy podawać równocześnie lub w ciągu 2 tygodni po odstawieniu inhibitorów MAO. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty.Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki wynikające ze stosowania leku przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią.

Dodatkowe

W czasie leczenia mianseryną opisywano następujące działania niepożądane: depresję szpiku kostnego objawiającą się granulocytopenią lub agranulocytozą (częściej u osób w podeszłym wieku). Podczas stosowania dawek terapeutycznych opisywano również żółtaczkę, zwykle niewielką, hipomanię i drgawki. Inne objawy niepożądane, jakie mogą wystąpić to: zaburzenia dotyczące piersi (ginekomastia, tkliwość piersi, laktacja niezwiązana z połogiem), zaburzenia czynności wątroby, bóle stawów, zawroty głowy, hipotonia ortostatyczna, obrzęki, poliartropatia, wysypka skórna, poty oraz drżenie. W czasie leczenia przeciwdepresyjnego może wystąpić zaostrzenie objawów psychotycznych, w tym manii i urojeń paranoidalnych. Zgłoszono przypadki myśli i zachowań samobójczych podczas leczenia mianseryną, a także w krótkim czasie po odstawieniu produktu leczniczego.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania preparatu Lerivon są objawy depresyjne o różnym podłożu, w których wskazane jest leczenie farmakologiczne.

Działanie

Lerivon wykazuje działanie przeciwdepresyjne, przeciwlękowe, uspokajające.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem