product-image
Lecytyna Memo 1200 pamięć i koncentracja 60 kapsułek
19.77 zł
Lecytyna Memo 1200 pamięć i koncentracja 60 kapsułek

Lecytyna Memo 1200 pamięć i koncentracja 60 kapsułek

Brak ocen

Producent
AVEC Pharma

Beżowa 2, 54-046 Wrocław

Pojemność
60szt.
Postać


Dostępny

19.77 zł

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji. Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia. Przechowywać w temperaturze pokojowej. Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

Skład

1 kapsułka zawiera 1200 mg lecytyny sojowej

Wskazania

Polecana w stanach osłabionej koncentracji, w czasie zwiększonej pracy umysłowej, nauki, w warunkach przedłużającego się stres.

Działanie

Lecytyna bierze udział w procesach przemiany materii, jest też ważnym elementem składowym mózgu i tkanki nerwowej.
W skład lecytyny sojowej wchodzą: 
Cholina - służy do produkcji acetylocholiny, która jest przekaźnikiem impulsów nerwowych decydujących o przebiegu procesów uczenia się, zapamiętywania, koncentracji umysłowej oraz do regeneracji układu nerwowego.
Inozytol - oddziałuje na metabolizm serotoniny, która wpływa na zachowanie dobrego nastroju.
Nienasycone kwasy tłuszczowe to składniki budulcowe błon komórek nerwowych, odpowiadają za komunikację między komórkami nerwowymi.

Dawkowanie

1 kapsułka dziennie w trakcie lub po posiłku popijając odpowiednią ilością płynu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu

Częste pytania

Lecytyna to jeden ze związków warunkujących prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka. Jest to mieszanina różnych związków tłuszczowych, głównie fosfolipidów, na które składa się m.in. glicerol i kwasy tłuszczowe. Należy pamiętać o tym, że ostateczny skład lecytyny zależeć będzie od tego, z jakiego źródła ją pozyskamy.

W suplementach diety na pamięć najczęściej wykorzystywana jest sojowa lecytyna. W czym występuje naturalnie? Znajdziemy ja w licznych produktach spożywczych, m.in. w jajkach, rybach morskich oraz ziarnach rzepaku, soi i słonecznika.

Kiedy warto sięgnąć po lecytynę? Na co pomaga? Związek wykazuje kompleksowy wpływ na organizm, poprawia funkcje poznawcze, wzmacnia układ krążenia oraz układ nerwowy, warunkując poprawny przepływ impulsów nerwowych. W organizmie człowieka stanowi istotny składnik błon komórkowych.

Lecytyna na pamięć i koncentrację Memo to sprawdzony suplement diety, po który możesz sięgnąć w okresach wzmożonej  pracy umysłowej. Produkt poprawi koncentrację oraz zwiększy odporność na stres. Jak rozpoznać niedobór lecytyny? Objawy obejmują przede wszystkim spadek funkcji poznawczych i ogólnej kondycji psychofizycznej. Ważnym sygnałem są także problemy z pamięcią oraz obniżenie nastroju, drażliwość i niestabilność emocjonalna.

Jak działa lecytyna? Jak długo stosować suplement diety? Efekty stosowania nie będą widoczne od razu. Aby cieszyć się pełną skutecznością, należy zaczekać około 3-4 miesięcy. Nie ma znaczenia, czy sięgniesz po lecytynę rano czy wieczorem. Najlepiej przyjmować ją podczas posiłku.

W suplementach diety najczęściej wykorzystywana jest lecytyna sojowa, która wyróżnia się wysoką zawartością kwasów tłuszczowych omega-6. Wywiera tym samym pozytywny wpływ na układ nerwowy i krążeniowy. Pomaga w usuwaniu nadmiaru cholesterolu z organizmu. Stanowi ważny element profilaktyki przeciwmiażdżycowej oraz usprawnia pracę wątroby. Co więcej, wykazuje właściwości przeciwutleniające.

Jednym z najważniejszych składników lecytyny jest także cholina, która odpowiada za prawidłową produkcję acetylocholiny. Dlatego właśnie wzmacnia koncentrację, pamięć oraz zdolność uczenia się. Czy można brać lecytynę na depresję? Związek pełni kluczową rolę w profilaktyce zdrowia psychicznego. Bezpośrednio wpływa bowiem na prawidłowe działanie układu nerwowego i neuroprzekaźników odpowiedzialnych za nastrój.

Producent

Postać

Stosowanie

Polecana w stanach osłabionej koncentracji, w czasie zwiększonej pracy umysłowej, nauki, w warunkach przedłużającego się stres.

Kluczowy składnik

lecytyna

Rejestracja

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem