product-image
Katarek Plus aspirator kataru dla dzieci od urodzenia 1 sztuka
46.97 zł

Niedostępny

Katarek Plus aspirator kataru dla dzieci od urodzenia 1 sztuka

Katarek Plus aspirator kataru dla dzieci od urodzenia 1 sztuka

4.89

ocena ocena ocena ocena ocena

(9)


Producent
Duna Sp. z o.o.

Przemysłowa 13/1 30-701 Kraków

Pojemność
1op.
Postać
Cena jedn.
100 op = 4,697.00 zł


Niedostępny

46.97 zł

Opis

Katarek Plus, aspirator kataru, 1 szt. – wyrób medyczny, który wspomaga odciąganie wydzieliny z nosa małego dziecka. Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 1. dnia życia.

Zawartość opakowania

1 x Aspirator z rozkręcaną komorą,
2 x Końcówka z identyfikacją „JA & TY”,
1 x Szczoteczka z wytrzymałym włosiem.

Przeznaczenie produktu

Katarek Plus jest produktem, który bezpiecznie i szybko pomaga udrożnić nos dziecka.

Produkt jest kompaktowy i łatwy w transporcie.

Katarek Plus posiada dwie różnokolorowe końcówki, które umożliwiają stosowanie produktu u dwójki dzieci.

<span style="font-family: " times="" new="" roman";="" font-size:="" medium;"="">Katarek Plus jest produktem odpowiednim również dla osób niepełnosprawnych lub niewspółpracujących dla codziennej pielęgnacji nosa.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed użyciem należy zapoznać się z ulotką informacyjną.

Katarek należy podłączyć do rury odkurzacza o mocy 800-1800 W. Delikatnie odchylić głowę dziecka ku tyłowi i wpuścić 2-3 krople soli fizjologicznej do każdej z dziurek dla rozrzedzenia wydzieliny w nosie. Przyłożyć końcówkę aspiratora do każdego z otworów nosa i zaaspirować wydzielinę (maksymalnie 5 sekund jeden otwór nosowy). Nie można zbyt mocno dociskać końcówki aspiratora. Po odciągnięciu wydzieliny należy ponownie wpuścić 2-3 krople soli fizjologicznej dla nawilżenia błony śluzowej nosa.

Aspirator należy rozłożyć na części i umyć w ciepłej bieżącej wodzie.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Częste pytania

Aspirator do odciągania kataru, taki jak zestaw z nebulizatorem Katarek Plus do odkurzacza, to innowacyjne narzędzie, działające poprzez delikatne, kontrolowane odsysanie wydzieliny z nosa, ułatwiając oddychanie malucha. Ten rodzaj aspiratora jest bezpieczny i łatwy w użyciu, eliminując konieczność stosowania tradycyjnych chusteczek higienicznych czy kropli do nosa. Jest szczególnie skuteczny w przypadku infekcji górnych dróg oddechowych, takich jak przeziębienie czy infekcje wirusowe. Jedną z głównych zalet tego rozwiązania jest możliwość dokładnej kontroli siły ssania, co pozwala dostosować procedurę do indywidualnych potrzeb dziecka. Dodatkowo, aspirator odkurzacz nie tylko usuwa katar, ale także pomaga zapobiegać powikłaniom związanym z zatkanym nosem, takim jak zapalenie zatok.

Katarek do odkurzacza - od jakiego wieku? Aspirator do odciągania kataru odkurzaczem można zazwyczaj stosować u dzieci w wieku powyżej kilku miesięcy. Przed rozpoczęciem korzystania z tego rodzaju urządzenia zawsze zaleca się jednak skonsultowanie się z pediatrą, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

Zaleca się odciąganie kataru odkurzaczem u niemowląt i dzieci nie więcej niż 3-4 razy dziennie, aby uniknąć podrażnienia błony śluzowej nosa. Nadmierne korzystanie z odkurzacza może prowadzić do wysuszenia nosa oraz nasilenia objawów, dlatego ważne jest zachowanie umiaru. Czy odciąganie kataru odkurzaczem jest bezpieczne? Zastosowanie odkurzacza do odciągania kataru uznane jest za stosunkowo bezpieczne w większości przypadków. Używanie odpowiednich nasadek i utrzymanie niskiego ciśnienia odkurzacza może zminimalizować ryzyko podrażnienia błony śluzowej nosa.

Katarek do odkurzacza - jak używać? Istotne jest, aby korzystać z odpowiednich akcesoriów, takich jak specjalny nasadnik do odkurzacza wyposażony w miękką końcówkę, w celu uniknięcia podrażnienia delikatnej błony śluzowej nosa. Ponadto, należy utrzymywać niskie ciśnienie odkurzacza, gdyż pomaga to zapobiec ewentualnemu uszkodzenia nosa lub przewodów słuchowych.

W przypadku inhalacji parą wodną, odciąganie kataru odkurzaczem nie zawsze jest konieczne, ponieważ wilgotne powietrze pomoże w złagodzeniu objawów zatkanego nosa. Natomiast przy inhalacji substancji leczniczych, takich jak leki przeciwwirusowe, wyciąganie kataru odkurzaczem jest wskazane, aby zapobiec jego zaleganiu w drogach oddechowych i wspomóc skuteczność terapii.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Iwona
Byłam sceptycznie nastawiona, bo jak to tak… wyciąganie glutów dziecku za pomocą odkurzacza jakoś mi nie stykało :D Ale usłyszałam dobrą opinię od jednej mamy, drugiej, trzeciej. Wypróbowałam przy dwulatce. I…no cudo, nie wyobrażam sobie już bez niego dziecięcych infekcji. Katarek plus polecam zwłaszcza dla dzieci, które jeszcze nie umieją wydmuchać nosa.

ocena ocena ocena ocena ocena
Lucyna
Katarek Plus odkurzacz – działa bardzo dobrze, ale przyznaję, że początkowo miałam opory. Katarek Plus działa jednak znakomicie – świetnie odciąga wydzielinę z małego noska. Przynajmniej na trzy godziny ma się spokój. Trzeba jednak odpowiednio do tego przygotować dziecko. I mieć cichy odkurzacz ????

ocena ocena ocena ocena ocena
Magda
Aspirator katarek to bardzo przydatny produkt przy małych dzieciach. Szybko i skutecznie pomaga pozbyć się wydzieliny z małego noska, dzięki temu maluszkowi od razu lepiej się oddycha! aspirator do nosa katarek posiada dwie różnokolorowe końcówki, które umożliwiają stosowanie produktu u dwójki dzieci. Do tego aspiratora katarek plus dołączona jest szczoteczka, ktora ułatwia jego czyszczenie. Polecam!

ocena ocena ocena ocena ocena
Justyna
katarek plus kupiłam przy pierwszych infekcjach mojego malucha. katarek plus do odkurzacza to idealne rozwiązanie na zalegającą wydzielinę w nosku. katarek complete to pełny zestaw do natychmiastowego użycia. końcówka do katarka idealnie pasuje do małego noska i idealnie odciąga katar. dobre opinie na forum przekonały mnie do zakupu tego aspirator a . polecam katerk plus dla wszystkich mam

ocena ocena ocena ocena ocena
Kasia
Najlepszy na świecie

ocena ocena ocena ocena ocena
mlb
rewelacja

ocena ocena ocena ocena ocena
joannaglen
bardzo dobry produkt

ocena ocena ocena ocena ocena
Marek Gauza
Świetna rzecz. Starsza 6 letnia córka sama odciąga sobie katarek. Młodsza, roczna, na początku była panika, teraz już tylko płacz;) Duży wygodniejszy sposób niż aspirator zwykły i dużo więcej wydzieliny wyciągniętej z noska. Naprawde polecam.

ocena ocena ocena ocena ocena
Jan
To już drugi egzemplarz z którego korzystam. Bardzo polecam.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem