Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 1

Producent Polpharma
Adres


Pojemność 100ml
Postać Zawiesina
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Ibufen dla dzieci Forte 200mg/5ml zawiesina o smaku truskawkowym dla dzieci 3m+ 100 ml Skład

200 mg/ 5 ml, zawiesina doustna

Butelka zawierająca 100 ml zawiesiny oraz miarka-nasadka w tekturowym pudełku.

Ibufen dla dzieci Forte 200mg/5ml zawiesina o smaku truskawkowym dla dzieci 3m+ 100 ml Wskazania

Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych). Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (także bóle uszu wystepujące w stanach zapalnych ucha środkowego).

Ibufen dla dzieci Forte 200mg/5ml zawiesina o smaku truskawkowym dla dzieci 3m+ 100 ml Działanie

Działanie Ibufenu dla Dzieci Forte:

- przeciwgorączkowe

- przeciwbólowe

- przeciwzapalne

Może być podawany również dzieciom z alergią na barwniki spożywcze lub chorym na cukrzycę.

Ibufen dla dzieci Forte 200mg/5ml zawiesina o smaku truskawkowym dla dzieci 3m+ 100 ml Dawkowanie

Stosowanie doustne.

Określając dawkę ibuprofenu należy uwzględnić masę ciała (mc.) i wiek pacjenta. Zwykle stosowana dawka pojedyncza ibuprofenu wynosi od 7 do 10 mg/kg mc., aż do maksymalnej dawki dobowej wynoszącej 30 mg/kg mc., podzielonej na 3 do 4 pojedynczych dawek.

Minimalna przerwa pomiędzy kolejnymi dawkami wynosi 6 godzin.

W celu dokładnego dawkowania do opakowania dołączony jest dozownik w formie strzykawki.

Przed użyciem butelkę należy wstrząsnąć.

Nie należy przekraczać maksymalnej dawki dobowej.

Zazwyczaj stosowana dawka:

Dzieci od 1 do 2 lat (10 -12 kg): dawka początkowa 2,5 ml (co odpowiada 100 mg ibuprofenu). Potem, w razie potrzeby 2,5 ml co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 7,5 ml (300 mg ibuprofenu).

Dzieci od 3 do 5 lat (13 -19 kg): dawka początkowa 2,5 ml (co odpowiada 100 mg ibuprofenu). Potem, w razie potrzeby 2,5 ml co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 10 ml (400 mg ibuprofenu).

Dzieci od 6 do 9 lat (20 -29 kg): dawka początkowa 5 ml (co odpowiada 200 mg ibuprofenu). Potem, w razie potrzeby 5 ml co 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 15 ml (600 mg ibuprofenu).

Dzieci od 10 do 12 lat (30 -39 kg): dawka początkowa 5 ml (co odpowiada 200 mg ibuprofenu). Potem, w razie potrzeby 5 ml co 6 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 20 ml (800 mg ibuprofenu).

Dzieci i młodzież od 12 lat oraz dorośli: dawka początkowa 5 ml do 10 ml (co odpowiada 200 mg do 400 mg ibuprofenu). Potem, w razie potrzeby 5 ml do 10 ml co 6 do 8 godzin. Maksymalna dawka dobowa wynosi 30 ml (1200 mg ibuprofenu).

Bez konsultacji z lekarzem pacjent nie powinien stosować leku dłużej niż 3 dni.

Lek przeznaczony do doraźnego stosowania. Jeżeli objawy utrzymują się, nasilają lub jeśli wystąpią nowe objawy, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem.

Leku nie należy stosować u pacjentów o masie ciała poniżej 10 kg.

Ibufen dla dzieci Forte 200mg/5ml zawiesina o smaku truskawkowym dla dzieci 3m+ 100 ml Przeciwwskazania

Produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów: z nadwrażliwością na ibuprofen lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), u których po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) występowały kiedykolwiek w przeszłości objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej, z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ, z ciężką niewydolnością wątroby, ciężką niewydolnością nerek lub ciężką niewydolnością serca, przyjmujących jednocześnie inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym ihnibitory COX-2, u pacjentów, z krwawieniem z naczyń mózgowych lub z innym czynnym krwawieniem, u pacjentów ze skazą krwotoczną lub z niewyjaśnionymi zaburzeniami układu krwiotwórczego, u pacjentów z ciężkim odwodnieniem (wywołanym wymiotami, biegunką lub niewystarczającym spożyciem płynów, w III trymestrze ciąży.

Produkt leczniczy jest przeciwskazany u dzieci ważących poniżej 10 kg (do 1 roku życia), ponieważ dawka produktu leczniczego jest nieodpowiednia ze względu na większą zawartość ibuprofenu.

Kategoria

Zdrowie dziecka

Producent

Postać

Stosowanie

Gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych). Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego (także bóle uszu wystepujące w stanach zapalnych ucha środkowego).

Działanie

Działanie Ibufenu dla Dzieci Forte: - przeciwgorączkowe - przeciwbólowe - przeciwzapalne Może być podawany również dzieciom z alergią na barwniki spożywcze lub chorym na cukrzycę.

Kluczowy składnik

ibuprofen

Rejestracja

lek

Zosia
Ibufen forte mamy zawsze w apteczce na wypadek gorączki czy bólu różnego pochodzenia. Ibufen dla dzieci jest łagodny dla malucha a przy tym bardzo skuteczny i szybko przynosi ulgę co dla nas rodziców jest bardzo ważne. Mała dawka do podania. Ibuprofen dla dzieci ma dobry truskawkowy smak dlatego jego podanie nie sprawia żadnego problemu. Jeśli chodzi o ibufen forte dawkowanie to ulotka zawiera bardzo pomocny podział w zależności od wieku. Polecam w 100%!

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.