Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 2

Adres

al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa

Pojemność 100ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Iberogast płyn doustny 100 ml Opis

Jeden Iberogast® na wiele problemów trawiennych**

Iberogast® to lek, który czerpie z mocy 9 wyciągów roślin leczniczych. Zioła te współdziałają, łagodząc wiele czynnościowych dolegliwości żołądkowo-jelitowych:

  • ból i skurcze brzucha
  • uczucie pełności
  • wzdęcia i gazy
  • zgaga i nudności

Posiada przebadaną skuteczność w leczeniu Zespołu Jelita Drażliwego oraz Dyspepsji (Niestrawności) Czynnościowej.

**czynnościowe zaburzenia żołądkowo-jelitowe

* Ottilinger, B ., M . Storr, P . Malfertheiner, H . D . Allescher. STW 5 (Iberogast) a safe and effective standard in the treatment of functional gastrointestinal disorders . Wien Med Wochenschr, 2013. 163(3-4): 65-72.
WIELE RÓŻNYCH CZYNNOŚCIOWYCH DOLEGLIWOŚCI TRAWIENNYCH

  • Pobudza perystaltykę
  • Działa rozkurczowo
  • Zmniejsza wzdęcia
  • Łagodzi bóle i skurcze brzucha
  • Zmniejsza uczucie ciężkości

ZALECANA DAWKA LEKU

Dorosłym zaleca się przyjmować Iberogast® 3 razy dziennie. Można rozpuścić go w niewielkiej ilości wody lub ulubionym soku. Lek Iberogast® można stosować bez ograniczeń czasowych. Jeśli objawy nie ustępują po 7 dniach stosowania leku, należy zasięgnąć porady lekarza na temat ich przyczyny. 

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat:
3 razy dziennie po 20 kropli

Dzieci od 6 do 12 lat:
3 razy dziennie po 15 kropli

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu. 
Iberogast®, płyn doustny, produkt złożony, produkt ziołowy.

 

Wskazania: Leczenie zaburzeń czynnościowych związanych z motoryką przewodu pokarmowego, takich jak dyspepsja czynnościowa czy zespół jelita nadwrażliwego. Zaburzenia te objawiają się głównie dolegliwościami skurczowymi jamy brzusznej i jelit, bólem brzucha, uczuciem pełności, wzdęciami, nudnościami i zgagą. Przeciwwskazania: Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leku. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa. Pozwolenie nr 10487 wydane przez Prezesa URPLWMiPB. V6/13.09.2019/MK 

CH-20211123-125

Iberogast płyn doustny 100 ml Skład

100 ml płynu Iberogast zawiera: 15 ml wyciągu z ziela ubiorka gorzkiego (1:1,5-2,5; ekstrahent - etanol 50% v/v), 10 ml wyciągu z korzenia arcydzięgla (1:2,5-3,5; ekstrahent - etanol 30% v/v), 20 ml wyciągu z kwiatów rumianku (1:2-4; ekstrahent - etanol 30% v/v), 10 ml wyciągu z owoców kminku (1:2,5-3,5; ekstrahent - etanol 30% v/v, 10 ml wyciągu z owoców ostropestu plamistego (1:2,5-3,5; ekstrahent - etanol 30% v/v), 10 ml wyciągu z liści melisy (1:2,5-3,5; ekstrahent - etanol 30% v/v), 5 ml wyciągu z liści mięty pieprzowej (1:2,5-3,5; ekstrahent - etanol 30% v/v), 10 ml wyciągu z ziela glistnika (1:2,5-3,5; ekstrahent - etanol 30% v/v), 10 ml wyciągu z korzenia lukrecji (1:2,5-3,5; ekstrahent - etanol 30% v/v). Iberogast zawiera 29,5-32,6% (v/v) etanolu.

Iberogast płyn doustny 100 ml Wskazania

Iberogast  stosuje się w chorobach żołądka i jelit związanych z zaburzeniami w ruchach perystaltycznych i w wydzielaniu soków trawiennych. Preparat wskazany jest w: skurczach żołądka i jelit, zespole jelita drażliwego, podrażnieniu żołądka, stanach zapalnych błony śluzowej żołądka.

Iberogast płyn doustny 100 ml Działanie

Iberogast wykazuje działanie przeciwzapalne, wiatropędne, przeciwutleniające i przeciwbakteryjne, zmniejsza uczucie pełności, osłabia skurcze żołądka i jelit, hamuje wydzielanie soku żołądkowego.

Iberogast płyn doustny 100 ml Dawkowanie

Jeśli lekarz nie zaleci inaczej, ulotka Iberogast wskazuje dawkowanie: 

Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 20 kropli 3 razy dziennie.

Dzieci od 6 do 12 lat: 15 kropli 3 razy dziennie.

W przypadku nie ustępowania dolegliwości po 2 tygodniach stosowania leku, należy zasięgnąć porady lekarza na temat ich przyczyny.

Nie zaleca się stosowanie płynu Iberogast u dzieci poniżej 6 roku życia.

Kategoria

Bez recepty

Postać

Stosowanie

Iberogast  stosuje się w chorobach żołądka i jelit związanych z zaburzeniami w ruchach perystaltycznych i w wydzielaniu soków trawiennych. Preparat wskazany jest w: skurczach żołądka i jelit, zespole jelita drażliwego, podrażnieniu żołądka, stanach zapalnych błony śluzowej żołądka.

Działanie

Iberogast wykazuje działanie przeciwzapalne, wiatropędne, przeciwutleniające i przeciwbakteryjne, zmniejsza uczucie pełności, osłabia skurcze żołądka i jelit, hamuje wydzielanie soku żołądkowego.

Kluczowy składnik

arcydzięgiel rumianek kminek ostropest plamisty ubiorek gorzki

Rejestracja

lek

Daria
Jeżeli macie wzdęcia i jakieś nietolerancje to mi na prawdę jako jedna z niewielu rzeczy przynosi ulgę. Warto się zaopatrzyć. Ja nie mogę glutenu i jak czasem zjem to potem dzieją się wariacje. To mi pomaga.

Justyna
to koleżanka poleciła mi iberogast cena tego produktu nie jest może najtańsza, ale jego skład i właściwości powalają. iberogast zbiera same dobre opinie pacjentów, a dobrze opisana ulotka ułatwia dawkowanie. jak na razie żaden zamiennik nie chodzi w grę. krople na żołądek iberogast 100 ml to duże opakowanie leku o bardzo dużym spektrum działania.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.