Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 49.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent USP Zdrowie
Adres

Poleczki 35, 02-822 Warszawa

Pojemność 8szt
Postać Saszetki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis
Na jakie dolegliwości?
Gripex - Twój sprzymierzeniec w walce z przeziębieniem i grypą.
Mapa dolegliwości Głowa
GORĄCZKA
BÓL GŁOWY
KATAR
BÓL GARDŁA
BÓL MIĘŚNI
Grypa czy przeziębienie - jak rozpoznać?
Grypa wywoływana jest przez wirusy grypy, zaś przeziębienie może być spowodowane
przez rinowirusy czy koronawirusy. Choroby te różnią się od siebie także objawami.
PRZEZIĘBIENIE
Ból głowy
BÓL
GŁOWY
Kaszel
KASZEL
Nieżyt nosa
NIEŻYT
NOSA
Ból gardła
BÓL
GARDŁA
Ból mięśni
BÓLE
MIĘŚNI
VS.
GRYPA
Wysoka gorączka
WYSOKA
GORĄCZKA
Ból głowy
BÓL
GŁOWY
Bóle mięśni i stawów
BÓLE
MIĘŚNI
I STAWÓW
Zmęczenie
ZMĘCZENIE
Ból w klatce piersiowej
BÓL
W KLATCE
PIERSIOWEJ
Dlaczego Gripex® Hot?
Gripex HOT
Gripex® to wieloskładnikowy lek,
dlatego kompleksowo walczy
z objawami przeziębienia i grypy:
paracetamol
fenylefryna
witamina C
 
PARACETAMOL
Zwalcza bóle towarzyszące infekcjom, w tym bóle gardła, ból głowy, bóle
mięśni oraz bóle kostno-stawowe, usuwa gorączkę i stan podgorączkowy.
FENYLEFRYNA
Udrożnia nos, ułatwiając swobodne oddychanie.
WITAMINA C
Wspiera układ odpornościowy organizmu.
Jak stosować?
Saszetka łatwa
do otwarcia
Saszetka
Zawartość saszetki
należy rozpuścić
w szklance
gorącej wody.
Kubek
Liczba saszetek
w jednej dawce
Ilość dawek
(co 4-6 godz.)
Maksymalna liczba
saszetek na dobę
Maksymalna ilość dawek
(6x na dobę)
Lek można
stosować niezależnie
od posiłków
Posiłek
Skład Gripex® Hot
paracetamol
chlorowodorek Fenylefryny 10 mg
Witamina C 50 mg - wspiera odporność
substancje pomocnicze
W ciąży
Leku Gripex® Hot
nie powinny przyjmować
kobiety w ciąży
i karmiące piersią.
W ciąży
Alkohol
Ze względu na ryzyko toksycznego
uszkodzenia wątroby w czasie
przyjmowania leku Gripex® Hot
nie należy pić alkoholu.
Dzieci
Lek Gripex® Hot można
stosować u dzieci powyżej
12. roku życia.
Dzieci
Kierownica
W czasie stosowania leku należy
zachować ostrożność podczas
obsługi urządzeń mechanicznych
i prowadzenia pojazdów.
Sprawdź
Gripex Hot Max 12 saszetek
Gripex® Hot
12 saszetek
SPRAWDŹ
Szczegóły produktu

SKŁAD:

Co zawiera lek Gripex® Hot

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 650 mg, kwas askorbowy 50 mg, fenylefryny
chlorowodorek 10 mg, Substancje pomocnicze to: aspartam (E 951), sacharoza, kwas cytrynowy, sodu
cytrynian, aromaty cytrynowe, potasu acesulfam (E 950), żółcień chinolinowa (E 104).

Skład

SKŁAD:

Co zawiera lek Gripex® Hot

Substancjami czynnymi leku są: paracetamol 1000 mg, kwas askorbowy 100 mg, chlorowodorek fenylefryny 12,2 mg. Substancje pomocnicze to: sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, potasu acesulfam (E 950), aromaty cytrynowe, aspartam (E 951), żółcień chinolinowa (E 104).

Stosowanie

STOSOWANIE:

Gripex Hot , proszek do sporządzania roztworu doustnego, to lek wieloskładnikowy o działaniu
przeciwgorączkowym, przeciwbólowym i udrożniającym nos. Łagodzi objawy przeziębienia i grypy.
Wskazaniem do stosowania leku jest krótkotrwałe łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń
grypopodobnych, takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz
objawów obrzęku błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie. Jeśli po upływie 3 do 5 dni
nie nastąpiła poprawa lub pacjent czuje się gorzej, należy zwrócić się do lekarza.

Kiedy nie stosować leku Gripex Hot

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne lub aminy sympatykomimetyczne lub na
którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Jeśli występują następujące schorzenia:
- niestabilna choroba wieńcowa,
- zaburzenia rytmu serca,
- wysokie ciśnienie tętnicze,
- wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej,
- ciężka niewydolność wątroby lub nerek,
- wirusowe zapalenie wątroby,
- choroba alkoholowa,
- fenyloketonuria,
- jaskra z wąskim kątem przesączania,
- nadczynność tarczycy.
W czasie stosowania leków z grupy inhibitorów MAO i okresie do 2 tygodni od zaprzestania
przyjmowania tych leków.
W skojarzeniu z trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi.
W czasie przyjmowania zydowudyny (lek stosowany w leczeniu zakażenia wirusem HIV).
U dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania Gripex Hot należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą.

Należy skontaktować się z lekarzem, jeśli:

U pacjenta występuje niewydolność wątroby lub nerek, astma oskrzelowa, rozrost gruczołu
krokowego, zespół Raynaud’a (zblednięcie, a następnie zasinienie palców rąk, stóp, brzegów
płatków usznych i czubka nosa występujące często pod wpływem zimna lub emocji), choroba
wieńcowa, cukrzyca.
Pacjent przyjmuje leki przeciwzakrzepowe.
Pacjent przyjmuje leki będące antagonistami receptorów β-adrenergicznych - należy stosować
lek ostrożnie.

Ze względu na ryzyko przedawkowania należy sprawdzić, czy inne stosowane leki nie
zawierają paracetamolu.
Nie należy stosować jednocześnie innych leków przeciw grypie, przeziębieniu ani leków
zmniejszających przekrwienie błony śluzowej (sympatykomimetyków).
Nie należy pić alkoholu w czasie przyjmowania leku ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia
wątroby.

Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat:

1 saszetka co 4 do 6 godzin (maksymalnie 4 saszetki na dobę). Zawartość saszetki należy rozpuścić w
szklance gorącej wody. Lek można stosować niezależnie od posiłków. Leku Gripex Hot nie stosować
dłużej niż 3 do 5 dni bez konsultacji lekarskiej.

Zastosowanie większej niż zalecana dawki leku Gripex Hot

Jeśli od przedawkowania nie upłynęła więcej niż 1 godzina, należy sprowokować wymioty i skontaktować
się z lekarzem, gdyż może być konieczne specjalistyczne leczenie w warunkach szpitalnych. Mogą
wystąpić objawy takie jak: nudności, wymioty, nadmierna potliwość, senność i ogólne osłabienie. Objawy
te mogą ustąpić samoistnie, co jednak nie wyklucza rozwijającego się uszkodzenia wątroby. Mogą
również wystąpić objawy takie jak drżenie, niepokój, bezsenność, zwiększenie ciśnienia tętniczego krwi,
znaczne przyspieszenie częstości skurczów serca, bladość powłok, zatrzymanie moczu. W późniejszym
okresie mogą pojawić się: ból brzucha, żółtaczka. W razie przyjęcia większej niż zalecana dawka leku, należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Pominięcie zastosowania leku Gripex Hot

Nie należy stosować dawki podwójnej w celu uzupełnienia pominiętej dawki. Przerwanie stosowania
leku Gripex Hot służy do krótkotrwałego łagodzenia objawów przeziębienia, grypy i stanów
grypopodobnych. W razie przerwania leczenia i utrzymywania się dolegliwości należy przyjąć następną
dawkę leku lub zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Opakowanie

OPAKOWANIE:

Jak wygląda lek Gripex Hot i co zawiera opakowanie:

Lek jest proszkiem do sporządzania roztworu doustnego, pakowanym w saszetki. Opakowania: 5, 8, 12 lub 20 saszetek w pudełku tekturowym. Nie wszystkie wielkości opakowań muszą znajdować się w obrocie.

Podmiot odpowiedzialny i wytwórca

PODMIOT ODPOWIEDZIALNY I WYTWÓRCA:

US Pharmacia Sp. z o.o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław

W celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji należy zwrócić się do:
USP Zdrowie Sp. z o.o. ul. Poleczki 35 02-822 Warszawa tel.+48 (22) 543 60 00.

Skład

1 saszetka zawiera: paracetamol 650mg, witamina C 50mg, chlorowodorek fenylefryny 10mg oraz substancje pomocnicze: aspartam (E 951), sacharoza, kwas cytrynowy, sodu cytrynian, aromaty cytrynowe, potasu acesulfam (E 950), żółcień chinolinowa (E 104).

Wskazania

łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Działanie

przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i udrażniające nos.

Dawkowanie

dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 (co 4-6 godziny). Maksymalna liczba saszetek na dobę: 6. Zawartość saszetki należy rozpuścić w szklance gorącej wody. Lek można stosować niezależnie od posiłków. Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji lekarskiej.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą produktu lub na aminy sympatykomimetyczne. Niestabilna choroba wieńcowa. Zaburzenia rytmu serca. Wysokie ciśnienie tętnicze. Wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej. Ciężka niewydolność wątroby lub nerek. Wirusowe zapalenie wątroby. Choroba alkoholowa. Fenyloketonuria (ze względu na zawartość aspartamu).Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania ich stosowania. W okresie leczenia zydowudyną. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Anatomicznie wąski kąt przesączania.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

łagodzenie objawów przeziębienia, grypy i zakażeń grypopodobnych takich jak: gorączka, bóle głowy, gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe oraz objawów zapalenia błony śluzowej nosa występujących w przeziębieniu, grypie.

Działanie

przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i udrażniające nos.

Kluczowy składnik

paracetamol fenylefryna witamina C

Rejestracja

lek

Sposób aplikacji

doustnie

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.