product-image
Elmetacin 10 mg/g (1%) aerozol na skórę 100 ml
40.26 zł

Niedostępny

Elmetacin 10 mg/g (1%) aerozol na skórę 100 ml

Elmetacin 10 mg/g (1%) aerozol na skórę 100 ml

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)


Producent
Pojemność
100ml
Postać


Niedostępny

40.26 zł

Opis

Elmetacin 10 mg/g to produkt leczniczy należący do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych. Lek stosuje się w leczeniu stanów zapalnych powstałych w wyniku ostrych kontuzji, urazów oraz chorób zwyrodnieniowych stawów.

Skład

Substancją czynną leku jest indometacyna. 1 g roztworu zawiera 10 mg indometacyny.

Pozostałe składniki to: alkohol izopropylowy, izopropylu mirystynian.

Działanie

Lek ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku Elmetacin jest miestowe leczenie bólu spowodowanego: stanami zapalnymi powstałymi w wyniku ostrych kontuzji, urazów (skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia), stanem zapalnym tkanek miękkich np. zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych, torebek stawowych, zesztywnienie stawu barkowego, zaostrzeniami choroby zwyrodnieniowej stawów.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku ELMETACIN
- jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
- jeśli u pacjenta występuje astma, podrażnienie skóry, lub występowały objawy alergiczne po zastosowaniu innych leków przeciwbólowych lub przeciwreumatycznych (niesteroidowe leki przeciwzapalne), jak np. kwas acetylosalicylowy (np. Aspiryna),
- nie należy stosować leku ELMETACIN na otwarte rany, skórę zmienioną zapalnie lub zakażoną, wypryski (egzema), błony śluzowe lub do oczu. Jako środek ostrożności, nie należy stosować leku ELMETACIN u pacjentów z chorobą wrzodową żołądka lub jelit, chyba że lekarz zalecił inaczej,
- nie należy stosować leku ELMETACIN podczas ostatniego, trzeciego trymestru ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Często: miejscowe reakcje skórne np. zaczerwienienie, świąd, pieczenie, wysypka, lub bąble.
Rzadko: reakcje nadwrażliwości lub miejscowe reakcje alergiczne (kontaktowe zapalenie skóry), zaburzenia żołądka i jelit, bóle i zawroty głowy.
Bardzo rzadko: skurcz oskrzeli u predysponowanych pacjentów. Pogorszenie zmian łuszczycowych po miejscowym zastosowaniu leku ELMETACIN. Wziewne zastosowanie produktu leczniczego może powodować podrażnienie układu oddechowego.
Niezbyt często: jeśli lek ELMETACIN jest stosowany na dużą powierzchnię skóry i długotrwale, mogą wystąpić działania niepożądane specyficzne dla narządów lub całego organizmu, podobne do tych, jakie występują po ogólnym zastosowaniu produktów leczniczych zawierających indometacynę.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Przed rozpoczęciem stosowania leku ELMETACIN należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, jeśli u pacjenta stwierdzono astmę, katar sienny, polipy nosa, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP) lub przewlekłe zakażenia układu oddechowego (zwłaszcza w połączeniu z objawami podobnymi do kataru siennego),

U pacjentów z nadwrażliwością na leki przeciwbólowe lub przeciwreumatyczne. Zastosowanie leku ELMETACIN zwiększa ryzyko wystąpienia napadu astmy (nietolerancja leków przeciwbólowych, astma indukowana lekami przeciwbólowymi), miejscowego obrzęku skóry lub błon śluzowych (obrzęk Quinckego) lub pokrzywki, jeśli u pacjenta stwierdzono nadwrażliwość (uczulenie) na inne leki, np. wywołujące wystąpienie reakcji skórnej, świądu lub pokrzywki. 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania miejscowego, na skórę. Aerozol należy rozpylić bezpośrednio na miejsca zmienione chorobowo, nie ma konieczności wcierania leku w skórę.

Lek ELMETACIN nakłada się 3 do 5 razy na dobę. W zależności od wielkości bolesnego obszaru, należy nałożyć 0,5 ml do 1,5 ml aerozolu leku ELMETACIN np. należy nacisnąć na pompkę 5 do 15 razy (4 mg do 12 mg indometacyny). Lek ELMETACIN powinien być rozpylony na miejsce zmienione chorobowo tak. aby całkowicie je przykryć.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

W pierwszym i drugim trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią produkt leczniczy ELMETACIN może być stosowany jedynie w przypadku istotnych wskazań powodujących konieczność takiej terapii na zlecenie lekarza.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie należy stosować leku ELMETACIN u dzieci i młodzieży, ponieważ brak jest wystarczających danych dotyczących stosowania leku w tej grupie wiekowej.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Elmetacin aerozol 100 ml jest to lek, który można zaliczyć do niesteroidowych leków o działaniu przeciwbólowym oraz przeciwzapalnym. Sporo osób może jednak interesować nie tylko zagadnienie elmetacin co to za lek, ale również skład tego preparatu. Otóż okazuje się, że najważniejszą substancją czynną jest indometacyna. Elmetacin bez recepty wykazuje przede wszystkim działanie przeciwzapalne. Jest również w stanie zwalczać uciążliwe dolegliwości o charakterze bólowym. Mowa tu o bólach rozmaitego pochodzenia, dlatego lek ten można uznać za wyjątkowo uniwersalny.

Lek bez recepty Elmetacin aerozol 100 ml ma szansę okazać się pomocny w przypadku bólów różnego pochodzenia. Przede wszystkim jednak, Elmetacin spray znajdzie zastosowanie w przypadku stanów o charakterze zapalnym, które mają swoje źródło w różnego rodzaju urazach. Mowa tu chociażby o ostrych kontuzjach, zwichnięciach, stłuczeniach czy skręceniach. Elmetacin spray przeciwbólowy bez recepty może również pomóc w złagodzeniu dolegliwości związanych z zaostrzeniem przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów. Warto wiedzieć, że niekiedy Elmetacin można spotkać pod nazwą Reusin spray.

Elmetacin aerozol 100 ml nie zawsze może być stosowany, nawet jeżeli istnieją ku temu określone wskazania. Przede wszystkim, nie mogą korzystać z niego osoby, które wykazują nadwrażliwość na którykolwiek składnik leku. Ponadto, nie powinno używać się wspomnianego preparatu, jeżeli ma się problem z aktualnie otwartymi ranami. Wszelkie wypryski czy egzema w miejscu, na które miałby zostać zastosowany lek, także należy uznać za przeciwwskazanie. Przedstawicielki płci pięknej, które są obecnie w trzecim trymestrze ciąży, też nie powinny korzystać z tego leku. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych ze stosowaniem leków należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Jak już zaznaczono wyżej, indometacyna leki bez recepty mają szansę okazać się pomocne w przypadku różnego rodzaju urazów. Mowa tu nie tylko o wspomnianych zwichnięciach, stłuczeniach czy skręceniach, ale także o stanach zapalnych ścięgien. Jeżeli doświadcza się zesztywnienia stawu barkowego także można mieć użyć tego leku. Elmetacin aerozol 100 ml może być zatem wykorzystany zarówno do walki z problemami nagłymi, jak i z tymi, które pojawiają się cyklicznie. Jeśli pomimo zastosowania tego leku nie widać oczekiwanej poprawy, należy skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu. 

Producent

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania leku Elmetacin jest miestowe leczenie bólu spowodowanego: stanami zapalnymi powstałymi w wyniku ostrych kontuzji, urazów (skręcenia, zwichnięcia, stłuczenia), stanem zapalnym tkanek miękkich np. zapalenie ścięgien i pochewek ścięgnistych, torebek stawowych, zesztywnienie stawu barkowego, zaostrzeniami choroby zwyrodnieniowej stawów.

Działanie

Lek ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Kinga
Nie żałuję, że kupiłem Elmetacin – co to za lek? Elmetacin aerozol pomógł mi przy strzaskanej torebce stawowej w palcu. Wiadomo, że bez leczenia i rehabu się nie obeszło, ale zawarta w nim indometacyna zadziałała przeciwbólowo. To mój ulubiony spray przeciwbólowy bez recepty, chociaż wolałbym już nie mieć okazji go sprawdzać...

ocena ocena ocena ocena ocena
Kaśka
Z całego serca polecam Elmetacin! Spray ogromnie mi pomógł przy skręconej kostce. Przez pierwszych kilka dni ból był nie do wytrzymania, a ten środek łagodził przykre dolegliwości. Ulga była odczuwalna prawie od razu. Od tego czasu nie wyobrażam sobie nie mieć go w swojej apteczce.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem