Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Biofarm
Adres

Wałbrzyska 13, 60-198 Poznań

Pojemność 30 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Corectin 10 tabletki 10 mg 30 sztuk Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 10 mg bisoprololu fumaranu (Bisoprololi fumaras).

Corectin 10 tabletki 10 mg 30 sztuk Wskazania

Wskazaniem do stosowania jest nadciśnienie tętniczeoraz choroba niedokrwienna serca.

Corectin 10 tabletki 10 mg 30 sztuk Działanie

Preparat powoduje zmniejszenie częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu, działanie to prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego.

Corectin 10 tabletki 10 mg 30 sztuk Dawkowanie

Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Tabletki należy przyjmować doustnie, raz na dobę, rano, bez rozgryzania, z niewielką ilością płynu. Zwykle zalecana dawka w leczeniu nadciśnienia tętniczego wynosi 5 mg bisoprololu jeden raz na dobę. W łagodniejszych postaciach nadciśnienia tętniczego (ciśnienie rozkurczowe do 105 mmHg) właściwe może się okazać podawanie 2,5 mg jeden raz na dobę. W razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 10 mg jeden raz na dobę. Dalsze zwiększanie dawki jest uzasadnione tylko w wyjątkowych przypadkach. Maksymalna zalecana dawka wynosi 20 mg jeden raz na dobę. W chorobie niedokrwiennej serca (angina pectoris) zwykle zalecana dawka wynosi 5 mg bisoprololu jeden raz na dobę. W razie potrzeby dawkę tę można zwiększyć do 10 mg jeden raz na dobę. Dalsze zwiększanie dawki jest uzasadnione tylko w wyjątkowych przypadkach. Maksymalna zalecana dawka wynosi 20 mg jeden raz na dobę.

Corectin 10 tabletki 10 mg 30 sztuk Przeciwwskazania

Nie stosować gdy pacjent wykazuje nadwrażliwość na bisoprolol lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie można stosować leku jeśli stwierdzono ostrą niewydolność serca, bradykardię, wstrząs kardiogenny, blok przedsionkowo-komorowy drugiego lub trzeciego stopnia, zespół chorego węzła zatokowego, blok zatokowo-przedsionkowy, niedociśnienie tętnicze, ciężką astmę oskrzelową lub ciężką przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, nieleczony guz chromochłonny rdzenia nadnerczy, kwasicę metaboliczną. Nie zaleca się jednoczesnego stosowania preparatu z floktafeniną lub sultoprydem.

Corectin 10 tabletki 10 mg 30 sztuk Dodatkowe

Leczenie preparatem jest przeważnie długotrwałe, nie należy przerywać go nagle - a lek należy odstawiać stopniowo. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania jest nadciśnienie tętniczeoraz choroba niedokrwienna serca.

Działanie

Preparat powoduje zmniejszenie częstotliwości rytmu serca i siły jego skurczu, działanie to prowadzi do obniżenia ciśnienia tętniczego.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.