Autorzy

baner

Autorzy

Rozwiń opis

Najczęściej czytane

poprzedni
następny

Kosmetyki i uroda

Lifting rzęs, botox i laminacja - czym są i na czym polegają zabiegi upiększenia rzęs
Laminacja, botoks oraz lifting rzęs należą do zabiegów upiększających oprawę oka. Ich efektem są naturalnie podkreślone rzęsy, które stają się uniesione, grubsze oraz podkręcone. Zabiegi wykonuje się w gabinetach kosmetyczn...

Najnowsze

Sortowanie

Sortowanie według
Kategorie
Kosmetyki i uroda Lifting rzęs, botox i laminacja - czym są i na czym polegają zabiegi upiększenia rzęs
Laminacja, botoks oraz lifting rzęs należą do zabiegów upiększających oprawę oka. Ich efektem są naturalnie podkreślone rzęsy, które stają się uniesione, grubsze oraz podkręcone. Zabiegi wykonuje się w gabinetach kosmetyczn


Autorzy poradnika Wapteka

Poradnik dla zdrowia i urody to wciąż aktualizowana baza wiedzy tworzona przez doświadczonych autorów, mających rozbudowaną wiedzę teoretyczną i praktyczną w zakresie medycyny, farmacji, kosmetologii, fizjoterapii i psychologii. Sięgając po artykuły zamieszczone w serwisie Wapteka masz tym samym pewność, że otrzymujesz sprawdzone pod kątem merytorycznym informacje, którym możesz zaufać.

Chcemy być czymś więcej niż tylko apteką, dlatego postanowiliśmy wspierać pacjentów na każdym z etapów dbania o zdrowie: budowania świadomości, pogłębiania wiedzy, efektywnego leczenia, profilaktyki i rekonwalescencji. Pomagają nam w tym treści specjalistyczne tworzone przez naszych autorów.


Autorzy poradnika zdrowotnego Wapteka.pl

Autorami poradnika zdrowotnego Wapteka.pl są specjaliści, którzy ukończyli medyczne studia kierunkowe. Korzystamy ze wsparcia zarówno lekarzy medycyny rodzinnej i internistów, jak i ginekologów, endokrynologów, pulmunologów, urologów i psychologów. Przed publikacją nasze teksty są sprawdzane pod kątem ewentualnych nieścisłości, dlatego możemy być dumni z faktu, że wszystkie poradnikowe materiały prezentują aktualną wiedzę medyczną. Jako jedna z największych sieci aptek w Polsce i jednocześnie jedna z najpopularniejszych aptek online od wielu lat dostarczamy najlepszej jakości treści naszym czytelnikom oraz najwyższą jakość usług dla pacjentów. Zostaliśmy wielokrotnie nagrodzeni za nasze wysiłki, a wciąż rosnące grono pacjentów i czytelników dodatkowo poświadcza, że inwestowanie w specjalistyczną wiedzę jest najlepszym z możliwych rozwiązań. 


Porady zdrowotne od specjalistów farmacji

Przed zastosowaniem preparatu skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą — ten slogan dzięki reklamom znają chyba wszyscy. Jednak prawdą jest, że wiele osób zapomina o tym, że technicy i magistrowie farmacji posiadają rozległą wiedzę dotyczącą leków, suplementów i innych preparatów znajdujących się na aptecznych półkach. Gdy udzielenie porady przekracza ich kompetencje ze względu na stan zdrowia pacjenta, zawsze sugerują zgłoszenie się do odpowiedniego specjalisty. 

Natomiast na co dzień porady farmaceutów są równie cenne, jak i praktykujących lekarzy. Wynika to z faktu, że oprócz bogatej wiedzy merytorycznej, mają oni permanentny kontakt z pacjentami w aptekach. Znają ich potrzeby, ale także problemy, które wyrażane są w formie w pytań, takich jak który suplement na stawy będzie najlepszy, jak wybrać odpowiedni magnez, czy antybiotyki można łączyć z alkoholem, po jakich produktach aptecznych absolutnie nie powinno się prowadzić. Nie są im obce typowe choroby i dolegliwości, których leczenie jest niekiedy konieczne jeszcze w oczekiwaniu na wizytę u lekarza.

Na najczęściej zadawane przy aptecznej ladzie pytania znajdziesz odpowiedź na blogu Wapteka, gdzie porad udzielają między innymi doświadczeni farmaceuci. Poszukuj ich między innymi w sekcji informacje dla pacjentów.


Porady zdrowotne od kosmetologów

Kosmetologia to dziedzina, w której łączona jest wiedza medyczna i kosmetyka. Dzięki zabiegom kosmetologicznym możliwe jest nie tylko utrzymywanie atrakcyjnego wyglądu, ale w niektórych przypadkach wręcz zdrowia. Część zabiegów kosmetycznych pomaga w terapii tak trudnych w leczeniu chorób jak trądzik, trądzik różowaty, różnego rodzaju przebarwienia skórne, a nawet bóle kostne i stawowe. Ponieważ dziedzina kosmetologii jest obecnie jedną z najprężniej rozwijających się dziedzin medycyny, postanowiliśmy do tworzenia poradnika Wapteka zaprosić również ekspertów tej specjalizacji. Dzięki temu na blogu Wapteka sprawdzisz, na czym polegają poszczególne „modne" zabiegi kosmetologiczne, jakich efektów można się po nich spodziewać, jakie są przeciwwskazania do ich wykonania oraz jak dbać o swój wygląd, aby przez długie lata cieszyć się młodzieńczą urodą.


Porady zdrowotne od fizjoterapeutów

Wady postawy wpływające na jakość życia to obecnie choroba cywilizacyjna. Większość z nas cierpi z powodu siedzącego trybu życia, niedostatecznej ilości ruchu i różnych złych codziennych nawyków. W poradniku Wapteka znajdziesz informacje poparte merytoryczną wiedzą fizjoterapeutów na temat tego, jak zwalczać różnorodne bóle, na co zwrócić uwagę w codzienności, aby nie generować dla naszego ciała dodatkowych obciążeń i jakie ćwiczenia wykonywać, aby poczuć się lepiej. 

Warto pamiętać, że dobrze dobrane wsparcie fizjoterapeutyczne to obecnie podstawa prawidłowego leczenia wielu dolegliwości: począwszy od nawracających bólów głowy, poprzez tzw. postrzały, napięcia mięśniowe, a nawet bóle menstruacyjne. Fizjoterapia to również urofizjoterapia, czyli wsparcie dla kobiet borykających się z problemem nietrzymania moczu, po porodach i w okresie menopauzalnym. Więcej na ten temat przeczytasz u nas na blogu.


Porady zdrowotne – blog Wapteka.pl

Zdrowy tryb życia to coś znacznie więcej niż zbilansowana dieta i odpowiednia dawka ruchu. To przede wszystkim świadomość różnorodnych środowiskowych zagrożeń, wiedza na temat stosowania leków i suplementów diety oraz często powtarzanych mitów zdrowotnych. Czytając sprawdzone źródła, takie jak poradnik Wapteka.pl, zyskujesz możliwość lepszego dbania o zdrowie swoje i swoich najbliższych. Dowiedz się, jak zapobiegać różnorodnym chorobom, na czym polega profilaktyka poważnych schorzeń, do jakiego lekarza udać się z niepokojącymi objawami oraz na czym polegają poszczególne rodzaje badań. W poradniku Wapteka.pl znajdziesz również szerokie spektrum porad przydatnych w czasie ciąży i pierwszych kilku lat życia dziecka

Jeżeli na łamach naszego poradnika nie odnalazłeś odpowiedzi na nurtujące Cię pytanie, skontaktuj się z nami. Jeden z autorów serwisu z pewnością chętnie wypowie się na interesujący Cię temat. Jesteśmy tu, aby pomóc Ci jak najlepiej dbać o Twoje zdrowie!

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem