Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent AstraZeneca
Adres

Postępu 14, 02-676 Warszawa

Pojemność 28 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Betaloc ZOK 25 tabletki o kontrolowanym uwalnianiu 23,75 mg 28 sztuk Skład

Jedna tabletka o przedłużonym uwalnianiu zawiera 23,75 mg metoprololu bursztynianu (Metoprololi succinas), co odpowiada 25 mg metoprololu winianu (Metoprololi tartras).

Betaloc ZOK 25 tabletki o kontrolowanym uwalnianiu 23,75 mg 28 sztuk Wskazania

Nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa), zaburzenia rytmu serca. Ponadto stosowany w profilaktyce migreny.

Betaloc ZOK 25 tabletki o kontrolowanym uwalnianiu 23,75 mg 28 sztuk Działanie

Podanie preparatu prowadzi do zmniejszenia częstotliwości rytmu serca oraz siły jego skurczu, zmniejszenia objętości wyrzutowej oraz do obniżenia ciśnienia tętniczego.

Betaloc ZOK 25 tabletki o kontrolowanym uwalnianiu 23,75 mg 28 sztuk Dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Preparat należy przyjmować raz na dobę, najlepiej rano. Tabletki mogą być dzielone na pół. Tabletek nie należy żuć ani kruszyć.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem.   Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Betaloc ZOK 25 tabletki o kontrolowanym uwalnianiu 23,75 mg 28 sztuk Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań zalicza się nadwrażliwość na metoprolol, inny β-adrenolityk lub na którąkolwiek substancję pomocniczą, znaczne zaburzenia krążenia obwodowego z zagrożeniem wystąpienia zgorzeli, zespół chorego węzła zatokowego, blok przedsionkowo-komorowy II lub III stopnia, niestabilna, zdekompensowana niewydolność serca, krótkotrwałe lub długotrwałe leczenie produktami leczniczymi o działaniu inotropowym, działającymi agonistycznie na receptory β-adrenergiczne.
Nie stosować przy podejrzeniu świeżego zawału mięśnia sercowego, jeśli czynność serca jest mniejsza niż 45 uderzeń na minutę, odstęp PQ jest dłuższy niż 0,24 s lub ciśnienie skurczowe jest mniejsze niż 100 mmHg.
Pacjentów z niewydolnością serca, u których ciśnienie skurczowe w pozycji leżącej utrzymuje się poniżej 100 mmHg, należy ponownie zbadać przed wdrożeniem leczenia metoprololem.

Betaloc ZOK 25 tabletki o kontrolowanym uwalnianiu 23,75 mg 28 sztuk Dodatkowe

Podczas leczenia produktem Betaloc ZOK ryzyko wystąpienia zaburzeń metabolizmu węglowodanów lub maskowania objawów hipoglikemii jest mniejsze niż w przypadku stosowania wybiórczych β1-adrenolityków w postaci tabletek o zwykłym uwalnianiu oraz znacznie mniejsze niż w przypadku niewybiórczych β-adrenolityków.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa), zaburzenia rytmu serca. Ponadto stosowany w profilaktyce migreny.

Działanie

Podanie preparatu prowadzi do zmniejszenia częstotliwości rytmu serca oraz siły jego skurczu, zmniejszenia objętości wyrzutowej oraz do obniżenia ciśnienia tętniczego.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.