product-image
Aspargin 17 mg + 54 mg 75 tabletek
9.50 zł
Aspargin 17 mg + 54 mg 75 tabletek

Aspargin 17 mg + 54 mg 75 tabletek

4.75

ocena ocena ocena ocena ocena

(8)


Producent
Pojemność
75szt
Postać


Formy dostawy:

delivery img delivery img delivery img delivery img

Formy płatności:

payment img payment img payment img payment img payment img payment img

Dostępny

9.50 zł

Opis

Aspargin jest produktem leczniczym stosowanym w przypadku nadpobudliwości oraz niemiarowości serca, wskazaniem do zastosowania leku Aspargin jest choroba wieńcowa, stany pozawałowe w celu wspomagającym rekonwalescencje, a także jako lek przeciwdziałający skutkom ubocznym wynikającym z długotrwałego stosowania leków moczopędnych oraz glikozydów nasercowych. Lek Aspargin zawiera sól magnezową oraz sól potasową kwasu asparignowego. 

Skład

Substancjami czynnymi są: magnezu wodoroasparaginian oraz potasu wodoroasparaginian.

1 tabletka zawiera 17 mg jonów magnezu w postaci 250 mg magnezu wodoroasparaginianu, 54 mg jonów potasu w postaci 250 mg potasu wodoasparaginianu.

Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, karboksymetyloskrobia sodowa, sacharoza, magnezu stearynian, talk.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: zwykle stosuje się doustnie od 1 do 2 tabletek 2 do 3 razy na dobę, po posiłku, czyli od 2 do 6 tabletek na dobę w 2 lub 3 dawkach podzielonych.

Działanie

Potas bierze udział w czynności układu nerwowego i układu sercowo-naczyniowego. 

Magnez jest aktywatorem wielu enzymów, pośredniczy w wytwarzaniu i transporcie energii w organizmie.

Wskazania

Stosowanie suplementu diety Aspargin wskazane jest szczególnie dla osób o zdiagnozowanym niedoborze magnezu oraz potasu. Lek Aspargin zaleca się przyjmować także osobom cierpiącym na nadpobudliwość serca oraz borykającym się z niemiarowościami akcji serca, zwłaszcza gdy ich przyczyną są niedobory potasu i magnezu. Aspargin sprawdza się jako lek podczas rekonwalescencji pozawałowej, a także wspomagająco po przebytych zabiegach chirurgicznych lub chorobach zakaźnych, na których skutek doszło do utraty potasu i magnezu. Często lekarze polecają stosowanie leku Aspargin na nerwicę.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku:

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na substancje czynne lub którykolwiek z pozostałych składników leku.
Jeśli pacjent ma hipermagnezemię.
Jeśli pacjent ma ciężką niewydolność nerek.
Jeśli pacjent ma zakażenia dróg moczowych.
Jeśli pacjent ma znaczne niedociśnienie tętnicze krwi.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często (objawy występują rzadziej niż u 1 na 100 leczonych pacjentów): bóle brzucha, nudności, biegunka, zaparcia, wymioty.

Rzadko (występują u 1 do 10 na 10000 leczonych pacjentów): zaburzenia przewodnictwa przedsionkowo-komorowego, osłabienie mięśniowe, zaczerwienienie skóry.

Bardzo rzadko (występują rzadziej niż u 1 na 10000 leczonych pacjentów): bezsenność.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Należy zachować ostrożność, jeśli u pacjenta występuje ostre odwodnienie, u pacjenta doszło do rozległego zniszczenia tkanek (np. oparzenia dużych powierzchni ciała), pacjent stosuje inne leki zawierające potas, pacjent ma chorobę wrzodową żołądka, wcześniej stwierdzono u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów. 

Lek należy przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Nie należy stosować leku Aspargin jednocześnie z następującymi lekami: antybiotyki z grupy tetracyklim, doustne leki przeciwzakrzepowe, leki i suplementy diety zawierające fosforany, wapń i żelazo, atropina lub hioscyjamina.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Lek stosowany zgodnie z zaleceniami nie wpływa na zdolność kierowania pojazdami mechanicznymi, obsługę maszyn i sprawność psychofizyczną.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Aspargin - na co pomaga? W kontekście nadpobudliwości oraz niemiarowości serca Aspargin stanowi efektywne wsparcie, zwłaszcza przy chorobie wieńcowej i stanach pozawałowych, dzięki czemu sprzyja rekonwalescencji. Jego rola jako leku przeciwdziałającego skutkom ubocznym długotrwałego stosowania leków moczopędnych oraz glikozydów nasercowych, wynika z zawartości soli magnezowej i soli potasowej kwasu asparaginowego. W szczególności Aspargin tabletki są zalecane dla osób ze zdiagnozowanym niedoborem magnezu oraz potasu, gdyż pozwala na efektywne uzupełnienie tych kluczowych składników mineralnych. Lek ten wspiera również organizm podczas powrotu do zdrowia po przebytym zawale serca. Dodatkowo jego zastosowanie może być korzystne w okresie rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych lub chorobach zakaźnych, gdzie zauważalna jest utrata magnezu i potasu.

W przypadku dorosłych i młodzieży powyżej 12 lat zaleca się zwykle stosowanie doustne od 1 do 2 tabletek 2 do 3 razy na dobę, po posiłku, co łącznie daje od 2 do 6 tabletek na dobę, rozłożonych w 2 lub 3 dawkach. Rekomendowane jest przyjmowanie tabletek Aspargin po posiłku, gdyż pomaga to w efektywniejszym wchłanianiu składników aktywnych oraz minimalizuje ryzyko podrażnienia błony śluzowej żołądka. Aspargin w ciąży oraz w okresie karmienia piersią można stosować po uprzednim skontaktowaniu się z lekarzem. Stosując ten lek, w przypadku jakichkolwiek niepożądanych reakcji, takich jak alergie czy problemy żołądkowe, konieczne jest skontaktowanie się ze specjalistą.

Najlepiej przyswajalny magnez i potas Aspargin jest często stosowany u osób ze zdiagnozowaną nadpobudliwością lub niemiarowością serca, zwłaszcza przy chorobie wieńcowej i stanach pozawałowych, aby wspomóc rekonwalescencję narządu. Dodatkowo Aspargin może być wskazany dla osób poddawanych długotrwałemu leczeniu moczopędnymi lub glikozydami nasercowymi, ponieważ zawiera sól magnezową i sól potasową kwasu asparaginowego, pomagając w zapobieganiu skutkom ubocznym związanym z utratą tych minerałów. Lek ten jest również polecany dla osób zdiagnozowanymi z niedoborem magnezu oraz potasu. Aspargin to również skuteczny lek po zawale, wspomagający organizm w powrocie do zdrowia po utracie składników mineralnych w wyniku choroby.

Jeśli chodzi o preparat, jakim jest Aspargin, cena tego leku może różnić się w zależności od ilości tabletek zawartych w opakowaniu oraz konkretnej apteki, jednak w uśrednieniu wynosi 10-20 złotych.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Stosowanie suplementu diety Aspargin wskazane jest szczególnie dla osób o zdiagnozowanym niedoborze magnezu oraz potasu. Lek Aspargin zaleca się przyjmować także osobom cierpiącym na nadpobudliwość serca oraz borykającym się z niemiarowościami akcji serca, zwłaszcza gdy ich przyczyną są niedobory potasu i magnezu. Aspargin sprawdza się jako lek podczas rekonwalescencji pozawałowej, a także wspomagająco po przebytych zabiegach chirurgicznych lub chorobach zakaźnych, na których skutek doszło do utraty potasu i magnezu. Często lekarze polecają stosowanie leku Aspargin na nerwicę.

Działanie

Potas bierze udział w czynności układu nerwowego i układu sercowo-naczyniowego.  Magnez jest aktywatorem wielu enzymów, pośredniczy w wytwarzaniu i transporcie energii w organizmie.

Kluczowy składnik

magnez
potas

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Kinga
ocena ocena ocena ocena ocena
Aspargin to w moim przypadku najlepiej przyswajalny magnez i potas. W moim przypadku chodziło o drgającą powiekę, co było spowodowane niedoborem magnezu – żeby ten drobny, ale dokuczliwy objaw ustąpił, wystarczyło zażyć Aspargin. Na co pomaga jeszcze? Znajoma wspominała, że bierze to też na delikatną arytmię serca.

Wojtek
ocena ocena ocena ocena ocena
Aspargin biorę odkąd miałem stan przedzawałowy. Od tego czasu jest dużo lepiej i ataki się nie wróciły.

Ewa89
ocena ocena ocena ocena ocena
Mój syn ma nadpobudliwość i psychiatra przepisał mu aspargin. Z początku miałam wątpliwości, ale to rzeczywiście podziałało, dziecko się wyciszyło.

Dawid
ocena ocena ocena ocena ocena
Najlepszy magnez! Tani, można brać kilka tabletek dziennie i w dodatku Aspargin to przebadany lek i jest o wiele lepszy na uzupełnienie magnezu niż niejeden inny suplement. Polecił mi go lekarz i naprawdę warto go kupić :)

Karolina
ocena ocena ocena ocena ocena
Aspargin przyjmuję od lat w celu uzupełnienia niedoborów magnezu i potasu. Jeśli chodzi o stosowanie aspargin w ciąży to zgodnie z tym co podaje ulotka, polecam skonsultować się z lekarzem, który tak jak w moim przypadku dobierze odpowiednią dawkę. Co ważne, jest to lek a nie jak w większości tego typu produktach-suplement. Sprawdzony produkt w korzystnej cenie. Polecam wypróbować.

Ryszard
ocena ocena ocena ocena ocena
Aspargin sprawdza się jako lek podczas rekonwalescencji pozawałowej. W moim przypadku zażywam juz od kilku miesięcy po przebytym zawale. Mój lekarz polecił mi aspargin na nerwice gdyż prowadzę bardzo stresujący tryb życia. Jeśli chodzi o aspargin cena to jest ona bardzo korzystna jak na miesięczną terapię. Dawkowanie 1-2 tab na dobę. Polecam

Iwona
ocena ocena ocena ocena ocena
ok

kik
ocena ocena ocena ocena ocena
Znany mi lek - polecam

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.