Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent
Adres


Pojemność 1 szt.
Postać Termometr
Dostępność

Spis treści:

Alphamed Eco termometr lekarski 1 sztuka Opis

Nietoksyczny - termometr zamiast rtęci wykorzystuje stop galu, indu i cyny, który jest w 100% nietoksyczny

Ekologiczny – brak elektroniki, plastiku i rtęci.

Higieniczny - dzięki szklanej obudowie ułatwiającej czyszczenie

Antyalergiczny – brak plastiku, niklu itp.

Precyzyjny – dokładność 0,1oC

Łatwy w obsłudze – ułatwione strząsanie dzięki specjalnemu etui

Alphamed Eco termometr lekarski 1 sztuka Wskazania

Termometr Alphamed ECO nie zawiera rtęci. Został wypełniony innowacyjnym stopem galu, indu i cyny – galinstanem, który jest nietoksyczny a posiada właściwości pomiarowe rtęci. Dzięki szklanej obudowie jest łatwy w czyszczeniu i tym samym higieniczny, a także antyalergiczny, ponieważ nie zawiera PCV, niklu itp. Termometr jest w pełni ekologiczny – nie zawiera rtęci, baterii, elektroniki. Obudowa jest szklana. Przed użyciem należy upewnić się czy słupek cieczy w kapilarze znajduje się poniżej poziomu 36oC na skali. Jeśli nie, należy go strząsnąć aż znajdzie się poniżej tego poziomu. Termometrem bezrtęciowym Alphamed ECO można zmierzyć temperaturę ciała na 3 sposoby:

Pomiar pod pachą – czas pomiaru: min. 4 minuty

Skórę pod pachą należy osuszyć przed pomiarem. Umieść termometr w dole pachowym i dociśnij ramię do tułowia, aby zamknąć szczelnie dół pachowy. Nie dociskaj zbyt mocno, aby nie uszkodzić termometru.

Pomiar w ustach (metoda oralna) – czas pomiaru: min. 2 minuty Termometr włóż do ust i umieść jego końcówkę pod językiem po lewej lub prawej stronie. Zamknij usta na czas pomiaru, aby zapewnić szczelność. Nie gryź termometru.

Pomiar w odbycie (metoda rektalna) – czas pomiaru: min. 1 minuta Końcówkę termometru przed pomiarem można posmarować np. olejkiem dla niemowląt w celu łatwiejszej aplikacji i wsunąć ją do odbytu (na głębokość ok. 2 cm). Uważaj, aby nie złamać termometru.

Po dokonaniu pomiaru wynik można odczytać na skali termometru.

Po pomiarze i przed umieszczeniem termometru w etui należy go dokładnie umyć.

Alphamed Eco termometr lekarski 1 sztuka Dawkowanie

Zaleca się strząśnięcie cieczy w kapilarze od razu po pomiarze, gdyż jest to wtedy najłatwiejsze.

1. W celu strząśnięcia płynu należy złapać górną część termometru palcem wskazującym i kciukiem i kilkukrotnie energicznie strząsnąć słupek cieczy poniżej poziomu 36oC.

2. Do strząśnięcia płynu można również użyć załączonego etui. Umieść termometr w plastikowym etui. Zakręć górną pokrywę pojemnika. Złap elastyczną końcówkę etui kciukiem i palcem wskazującym i kilkoma energicznymi ruchami strząśnij słupek cieczy poniżej poziomu 36oC.

Alphamed Eco termometr lekarski 1 sztuka Dodatkowe

- Na 30 minut przed dokonaniem pomiaru nie należy brać kąpieli, palić papierosów ani jeść

- Nie zaleca się dokonywania pomiaru metodą oralną u dzieci poniżej 10 roku życia

- Podczas pomiaru w ustach należy zachować spokój, nie rozmawiać, gryźć termometru i nie ruszać się

- Podczas pomiaru metodą rektalną u dzieci należy wsunąć termometr do odbytu na głębokość ok. 2 cm i trzymać go w tej

pozycji tak, aby termometr nie wysunął się ani nie wsunął zbyt głęboko. Zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności,

aby termometr nie złamał się podczas pomiaru.

- Termometru nie wolno zanurzać ani myć w wodzie o temperaturze wyższej niż jego maksymalny zakres pomiarowy

- Termometr należy przechowywać z dala od źródeł ciepła lub miejsc narażonych na działanie promieni słonecznych

- Termometr nie jest zabawką. Należy go przechowywać w miejscach niedostępnych dla dzieci.

Warunki działania:

- Zakres pomiaru wynosi 32oC – 42oC. W celu uzyskania wiarygodnych wyników temperatura otoczenia powinna

znajdować się w zakresie 20oC – 30oC

Kategoria

Sprzęt medyczny

Producent

Postać

Stosowanie

Termometr Alphamed ECO nie zawiera rtęci. Został wypełniony innowacyjnym stopem galu, indu i cyny – galinstanem, który jest nietoksyczny a posiada właściwości pomiarowe rtęci. Dzięki szklanej obudowie jest łatwy w czyszczeniu i tym samym higieniczny, a także antyalergiczny, ponieważ nie zawiera PCV, niklu itp. Termometr jest w pełni ekologiczny – nie zawiera rtęci, baterii, elektroniki. Obudowa jest szklana. Przed użyciem należy upewnić się czy słupek cieczy w kapilarze znajduje się poniżej poziomu 36oC na skali. Jeśli nie, należy go strząsnąć aż znajdzie się poniżej tego poziomu. Termometrem bezrtęciowym Alphamed ECO można zmierzyć temperaturę ciała na 3 sposoby:Pomiar pod pachą – czas pomiaru: min. 4 minutySkórę pod pachą należy osuszyć przed pomiarem. Umieść termometr w dole pachowym i dociśnij ramię do tułowia, aby zamknąć szczelnie dół pachowy. Nie dociskaj zbyt mocno, aby nie uszkodzić termometru.Pomiar w ustach (metoda oralna) – czas pomiaru: min. 2 minuty Termometr włóż do ust i umieść jego końcówkę pod językiem po lewej lub prawej stronie. Zamknij usta na czas pomiaru, aby zapewnić szczelność. Nie gryź termometru.Pomiar w odbycie (metoda rektalna) – czas pomiaru: min. 1 minuta Końcówkę termometru przed pomiarem można posmarować np. olejkiem dla niemowląt w celu łatwiejszej aplikacji i wsunąć ją do odbytu (na głębokość ok. 2 cm). Uważaj, aby nie złamać termometru.Po dokonaniu pomiaru wynik można odczytać na skali termometru.Po pomiarze i przed umieszczeniem termometru w etui należy go dokładnie umyć.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.