Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 2

Producent USP Zdrowie
Adres

Poleczki 35, 02-822 Warszawa

Pojemność 45szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis

Xenna extra comfort jest lekiem doustnym stosowanym w doraźnym leczeniu zaparć. Ma postać tabletek dojelitowych zawierających ziołowy składnik przeczyszczający czyli suchy wyciąg z owoców senesu. Znajdujące się w leku glikozydy hydroksyantracenowe (sennozydy), pobudzają czynność jelita grubego, tym samym ułatwiają przesuwanie mas kałowych. Dodatkowo Xenna extra comfort powoduje zmiękczenie stolca zwiększając wydzielania śluzu z jednoczesnym hamowaniem zwrotnego wchłaniania wody ze światła jelita.

Skład

Substancją czynną leku jest: suchy wyciąg z owoców senesu.

Jedna tabletka dojelitowa zawiera 150 mg – 220 mg Sennae angustifoliae fructus extractum siccum (4-6:1) [suchy wyciąg z owoców senesu] co odpowiada 20 mg glikozydów hydroksyantracenowych w przeliczeniu na sennozyd B; ekstrahent: woda.

Substancje pomocnicze: żelatyna, krzemu dwutlenek metylowany, magnezu stearynian, kwas stearynowy, talk, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza, kopolimer kwasu metyloakrylowego i akrylanu etylu (1:1), makrogol 6000, sacharoza, guma arabska, dyspersja wysuszona, polisorbat 80, wapnia węglan E170, syrop glukozowy, suchy, karboksymetyloceluloza sodowa, tytanu dwutlenek E 171, wosk montana. 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia:
1 tabletka dojelitowa raz na dobę, na godzinę przed snem; spodziewane działanie przeczyszczające występuje po 8 – 12 godzinach. Tabletki nie należy rozgryzać, lecz połknąć popijając wystarczającą ilością płynu. Zwykle wystarczy stosować lek do 2-3 razy w tygodniu.

Czas stosowania:
Nie należy stosować preparatu przez dłuższy okres czasu (powyżej 1-2 tygodni) bez konsultacji lekarskiej.

Działanie

Produkt leczniczy Xenna extra comfort wykazuje działanie przeczyszczające, które następuje po ok. 8-12 godz. od przyjęcia leku.

Wskazania

Xenna extra comfort jest lekiem roślinnym do stosowania w doraźnym leczeniu zaparć.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Xenna extra comfort:
W przypadku znanej nadwrażliwości (alergii) na substancję czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
W przypadku niedrożności jelit.
W zapaleniu wyrostka robaczkowego.
W przypadku ostrych chorób zapalnych jelit (np. choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego).
W przypadku bólów brzusznych nieznanego pochodzenia lub w stanach odwodnienia z utratą elektrolitów.

Nie podawać produktów zawierających senes dzieciom w wieku poniżej 12 lat.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana (nie może zostać określona na podstawie dostępnych danych):
Skurcze i bóle brzucha, biegunki z wodnistym stolcem, w szczególności u osób z zespołem nadpobudliwego jelita. Reakcja taka może być spowodowana przyjęciem zbyt wysokiej dawki leku, wówczas konieczne jest zmniejszenie dawki leku. Przewlekłe stosowanie może prowadzić do zaburzeń pigmentacji okrężnicy (zmiana koloru błony śluzowej jelita na brązowy), które ustępują po zaprzestaniu stosowania preparatu.
Reakcje nadwrażliwości: świąd, pokrzywka, wysypka występująca miejscowo lub na całym ciele.
Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, a szczególnie albuminuria (występowanie
drobnocząsteczkowych białek w moczu), hematuria (występowanie krwi w moczu) w
przypadku przewlekłego stosowania preparatu.
Zmiana barwy moczu na żółty lub czerwono-brązowy (efekt nie powoduje konieczności
odstawienia preparatu).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Xenna extra comfort nie jest przeznaczony do długotrwałego stosowania.
Stosowanie leków przeczyszczających przez dłuższy czas niż zalecany może prowadzić do upośledzenia funkcji jelit i uzależnienia od środków przeczyszczających.
Decyzję o stosowaniu przez okres dłuższy niż 7-14 dni może podjąć lekarz.
W przypadku gdy zachodzi potrzeba codziennego stosowania środka przeczyszczającego, zaleca się konsultację z lekarzem w celu ustalenia przyczyny zaparcia.
Lek Xenna extra comfort powinno się stosować tylko wówczas, gdy nie można osiągnąć prawidłowego wypróżnienia poprzez zmianę diety.
W przypadku, gdy występują jakiekolwiek niezdiagnozowane ostre lub utrzymujące się objawy brzuszne, nie należy stosować leku bez konsultacji z lekarzem.
Nie stosować u pacjentów z zaklinowaniem kału oraz z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, takimi jak: ból brzucha, nudności i wymioty, chyba że lekarz zdecyduje inaczej.
Objawy takie mogą wskazywać na możliwość wystąpienia niedrożności jelit.
W przypadku równoczesne o stosowania glikozydów nasercowych przed zastosowaniem zaleca się konsultację z lekarzem.
Stosowanie leków przeczyszczających przez pacjentów z nietrzymaniem stolca wymaga wzmożonej higieny okolic narażonych na kontakt z kałem. 

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Przyjmowanie leku może ograniczać wchłanianie innych leków podawanych drogą doustną z powodu przyspieszenia pasażu jelitowego. W przypadku przewlekłego stosowania możliwe jest obniżenie poziomu elektrolitów we krwi, zwłaszcza potasu. Straty potasu mogą spowodować nasilenie działania glikozydów nasercowych i leków antyarytmicznych. Straty potasu pogłębia równoczesne stosowanie leków wywołujących hipokaliemię (np. tiazydowych leków moczopędnych, kortykosteroidów, preparatów zawierających korzeń lukrecji).
Pacjenci przyjmujący glikozydy nasercowe, leki antyarytmiczne, produkty lecznicze powodujące wydłużenie odcinka QT, diuretyki, kortykosteroidy lub korzeń lukrecji powinni zasięgnąć opinii lekarza przed rozpoczęciem stosowania tego leku.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Brak wystarczających danych na temat bezpieczeństwa stosowania w okresie ciąży, dlatego nie zaleca się stosowania w tym okresie. Nie zaleca się stosowania w trakcie karmienia piersią, z uwagi na to, że brak jest wystarczających danych na temat przechodzenia metabolitów leku do mleka matki. Odnotowano przechodzenie niewielkich ilości reiny (aktywny metabolit) do mleka matki, jednak nie zaobserwowano działania przeczyszczającego u niemowląt.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się podawania leku Xenna extra comfort u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Xenna extra comfort jest lekiem roślinnym do stosowania w doraźnym leczeniu zaparć.

Działanie

Produkt leczniczy Xenna extra comfort wykazuje działanie przeczyszczające, które następuje po ok. 8-12 godz. od przyjęcia leku.

Kluczowy składnik

senes

Rejestracja

produkt leczniczy lek

Ivona3
Łagodny ale skuteczny srodek polecam

Justyna
xenna extra często ratuje mój brzuch. zresztą czytając o xenna extra opinie w internecie, zobaczyć można same pozytywne komentarze. henna extra 45 tabletek to też dobra cena jak za takie ekonomiczne opakowanie. xenna extra comfort ma ziołowy, naturalny skład. Nigdy nie stosowałam go zbyt długo, zresztą ulotka opisuje jak stosować, żeby sobie nie zaszkodzić.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.