Vivomixx 450 miliardów 10 saszetek

Producent Pharmabest
Pojemność 10szt.
Postać Proszek
Wariant
produktu
Dostępna ilość
100% Complete

Spis treści:

Opis produktu

Vivomixx saszetki to probiotyczny suplement diety. W jego skład wchodzi liofilizat 8 wyselekcjonowanych szczepów żywych kultury bakterii probiotycznych. Preparat przeznaczony jest do stosowania jako uzupełnienie diety w przypadku wystąpienia stanów zapalnych jelit. Mogą go przyjmować dorośli, dzieci i niemowlęta. Vivomixx pomaga dbać o zdrowie flory bakteryjnej jelit i odbudowywać ją, jeśli uległa zaburzeniom. 

1 saszetka preparatu zawiera aż do 450 mld bakterii

Vivomixx 450 doskonale sprawdza się w stanach: 

- zapalnych jelit;  

- zagrożenia zapaleniem lub zapalenia zbiornika jelitowego; 

- popromiennych zapaleniach jelit (tj. biegunka wywołana radioterapią); 

- schorzeń czynnościowych jelit (zespół jelita nadwrażliwego, zaparcia); 

- antybiotykoterapii; 

- niealkoholowej choroby stłuszczeniowej wątroby; 

- polekowych zaburzeń flory jelitowej. 

Produkt bezglutenowy, nie zawiera laktozy, konserwantów ani substancji sztucznie słodzących. Prebiotyk jest wytwarzany również w postaci 225 czyli zawierający 225 miliardów bakterii.

Skład

Maltoza, liofilizowane żywe kultury bakterii (wytworzone z udziałem pochodnych mleka): Streptococcus thermophilus DSM24731®, Bifidobacterium longum DSM24736®, Bifidobacterium breve DSM24732®, Bifidobacterium infantis DSM24737®, Lactobacillus acidophilus DSM24735®, Lactobacillus plantarum DSM24730®, Lactobacillus paracasei DSM24733®, Lactobacillus delbrueckii ssp. bulgaricus DSM24734®; substancja przeciwzbrylająca: dwutlenek krzemu. 

Wskazania

Vivomixx przeznaczony jest do suplementacji diety dzieci powyżej 3 lat i osób dorosłych. Suplement ma postać proszku zamkniętego w saszetkach, z którego sporządza się zawiesinę przyjmowana doustnie. Zawiera liofilizat żywych kultur bakterii. W jednej saszetce znajduje się 450 miliardów (4,5x1011) jednostek tworzących kolonie (jtk.). 

Vivomixx dla dzieci

Preparat Vivomixx może być podawany dzieciom powyżej trzeciego roku życia.

Działanie

Produktu nie powinno się przechowywać w miejscach, które są w zasięgu małych dzieci. Preparatu nie można stosować jako zamiennika zróżnicowanej diety. W dawkowaniu nie należy przekraczać wskazanej dziennej porcji do spożycia. Jeśli występuje uczulenie na którykolwiek składnik preparatu, nie należy go przyjmować. Vivomixx nie zawiera glutenu ani laktozy. 

Dawkowanie

1-2 saszetki. U dzieci powyżej 3 lat i osób dorosłych: zawartość saszetki należy rozpuścić w letniej wodzie lub innym letnim płynie (mleko, sok, jogurt) i spożyć bezpośrednio po przygotowaniu. Nie należy go natomiast rozpuszczać w płynach gazowanych ani gorących.  

Dodatkowe

Przed użyciem należy zapoznać się z informacjami, które zawiera ulotka. Znajdują się tam przeciwwskazania, wskazania oraz niezbędne dane dotyczące niepożądanych działań związanych ze stosowaniem preparatu oraz informacje dotyczące jego dawkowania. Można także skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Należy pamiętać, że niewłaściwe stosowanie każdego leku zagraża życiu lub zdrowiu przyjmującej go osoby. 

Przechowywać w lodówce w temperaturze 2-8°C, w oryginalnym opakowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią. Po zakończeniu stosowania produktu, należy pozbyć się pozostałości. Jeżeli zachodzi taka konieczność, dopuszcza się przechowywanie produktu w temperaturze poniżej 25°C przez maksymalnie 7 dni bez negatywnego wpływu na zawartość.

Krople Vivomixx dla noworodków

Wśród preparatów Vivomixx warto zwrócić uwagę na Vivomixx krople. Oprócz dzieci i osób dorosłych można podawać je również niemowlętom od pierwszych dni życia, w tym niemowlętom urodzonym przedwcześnie. Należy pamiętać, by podawać je pod nadzorem lekarza. Vivomixx może być stosowany również jako krople na zaparcia

Inne dostępne postacie probiotyku Vivomixx

Probiotyk dostępny jest również w postaci kapsułek jako Vivomixx 10 kapsułek i Vivomixx Micro 30 kapsułek. W takiej postaci przyjmować mogą go dorośli oraz dzieci powyżej 3 roku życia. W przypadku niemowląt i młodszych dzieci zawartość kapsułki należy rozpuścić w płynie i spożyć tuż po przygotowaniu. 

Opinie o Vivomixx 450 miliardów 10 saszetek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.