Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Perffarma
Adres


Pojemność 40 ml
Postać Mleczko
Dostępność
Wyrób medyczny
Wyrób medyczny

Spis treści:

Topixeril mleczko spray do jamy ustnej 40 ml Skład

Naturalny salicylan metylu, witaminy A i E, glicerol, zestaw emulgowanych lipidów i emolientów. 

Topixeril mleczko spray do jamy ustnej 40 ml Wskazania

W przypadku wystąpienia suchości śluzówek jamy ustnej i gardła - kserostomii - niezależnie od przyczyny jej powstania, szczególnie w przypadku suchości jamy ustnej będącej wynikiem:

radioterapii, chemioterapii chorób nowotworowych

stosowania leków, których opisanym działaniem niepożądanym jest wywołanie kserostomii

używania uzupełnień protetycznych

w przypadkach związanych z wiekiem bądź stanem klinicznym (opieka paliatywna)

w przebiegu infekcji i podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła

Topixeril może być stosowany zapobiegawczo przez osoby narażone na działanie czynników szkodliwych i drażniących takich jak: dym tytoniowy, nadmiernie wysuszone powietrze (związane z ogrzewaniem lub klimatyzowaniem pomieszczeń lub przebywaniem w strefie klimatycznej, gdzie powietrze jest suche i gorące).

Topixeril mleczko spray do jamy ustnej 40 ml Działanie

Mleczko-spray do jamy ustnej to wyrób medyczny zalecany w przypadku wystąpienia suchości jamy ustnej, niezależnie od przyczyny jej powstania.

Topixeril ma przyjemny, odświeżający smak, a sposób podania jest dobrze tolerowany przez pacjentów.

Nawilża błonę śluzową jamy ustnej

Stosowany miejscowo zmniejsza dolegliwości bólowe związane z kserostomią

Przyczynia się do regeneracji nabłonka błony śluzowej jamy ustnej

Topixeril mleczko spray do jamy ustnej 40 ml Dawkowanie

Wyrób podajemy bezpośrednio rozpylając na błonę śluzową jamy ustnej, poprzez naciśnięcie głowicy. Jednorazowe naciśnięcie głowicy (pojedyncza dawka) to 190 µl preparatu. W razie potrzeby czynność można powtórzyć. Preparat należy rozprowadzić językiem po błonie śluzowej jamy ustnej. Po użyciu przez 30 sek. nie należy płukać ust, ani przyjmować żadnych płynów.

Zaleca się stosowanie 8 aplikacji dziennie. Jeśli zachodzi taka potrzeba liczbę aplikacji można zwiększyć do 10-12 na dobę.

Dla osiągnięcia zadowalających efektów ważne jest regularne stosowanie tak, aby nie dopuszczać do przesuszenia śluzówek.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

W przypadku wystąpienia suchości śluzówek jamy ustnej i gardła - kserostomii - niezależnie od przyczyny jej powstania, szczególnie w przypadku suchości jamy ustnej będącej wynikiem:radioterapii, chemioterapii chorób nowotworowychstosowania leków, których opisanym działaniem niepożądanym jest wywołanie kserostomiiużywania uzupełnień protetycznychw przypadkach związanych z wiekiem bądź stanem klinicznym (opieka paliatywna)w przebiegu infekcji i podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardłaTopixeril może być stosowany zapobiegawczo przez osoby narażone na działanie czynników szkodliwych i drażniących takich jak: dym tytoniowy, nadmiernie wysuszone powietrze (związane z ogrzewaniem lub klimatyzowaniem pomieszczeń lub przebywaniem w strefie klimatycznej, gdzie powietrze jest suche i gorące).

Działanie

Mleczko-spray do jamy ustnej to wyrób medyczny zalecany w przypadku wystąpienia suchości jamy ustnej, niezależnie od przyczyny jej powstania.Topixeril ma przyjemny, odświeżający smak, a sposób podania jest dobrze tolerowany przez pacjentów.Nawilża błonę śluzową jamy ustnejStosowany miejscowo zmniejsza dolegliwości bólowe związane z kserostomiąPrzyczynia się do regeneracji nabłonka błony śluzowej jamy ustnej

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.