product-image
Nifuroksazyd Polfarmex 200 mg tabletki powlekane 20 sztuk
6.67 zł
Nifuroksazyd Polfarmex 200 mg tabletki powlekane 20 sztuk

Nifuroksazyd Polfarmex 200 mg tabletki powlekane 20 sztuk

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)


Producent
Polfarmex

ul. Józefów 9 99-300 Kutno

Pojemność
20szt.
Postać


Dostępny

6.67 zł

Opis

Nifuroksazyd jest lekiem przeciwbakteryjnym, pochodną 5-nitrofuranu. Wykazuje miejscowe działanie w świetle jelita w stosunku do niektórych gatunków bakterii.

Skład

Substancją czynną leku jest: nifuroksazyd (Nifuroxazidum).

Jedna tabletka zawiera 200 mg nifuroksazydu.

Substancje pomocnicze: skrobia ziemniaczana, powidon K-25, magnezu stearynian. Otoczka: laktoza jednowodna, hypromeloza 6cP, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 6000, żółty tlenek żelaza (E 172).

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli: 800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych.
Dzieci w wieku powyżej 7 lat: 600-800 mg na dobę w 2-4 dawkach podzielonych.

Lek stosuje się doustnie. Tabletki należy połknąć w całości, popijając je odpowiednią ilością płynu (szklanka wody). Tabletki nie należy przegryzać, ani kruszyć.

Działanie

Produkt leczniczy Nifuroksazyd wykazuje miejscowe działanie w świetle jelita w stosunku do niektórych gatunków bakterii.

Nifuroksazyd Polfarmex nie niszczy niechorobotwórczych bakterii występujących prawidłowo w przewodzie pokarmowym.
Nie powoduje powstania szczepów bakterii opornych na jego działanie.
Po podaniu doustnym nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Wydalany jest w postaci niezmienionej z kałem.

Wskazania

Lek Nifuroksazyd Polfarmex stosuje się w ostrej i przewlekłej biegunce pochodzenia bakteryjnego u dorosłych i dzieci powyżej 7 lat.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować:
Jeśli pacjent ma uczulenie na nifuroksazyd, pochodne 5-nitrofuranu lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku. Reakcja uczuleniowa może się objawiać wysypką, spuchnięciem twarzy, warg, języka lub dusznością, splątaniem, bladością skóry, przyspieszonym oddechem, osłabieniem i omdleniem (w przypadku wystąpienia takich objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem).
Nie stosować u dzieci w wieku poniżej 7 lat, ponieważ dzieci w tym wieku mogą mieć trudności z połknięciem tabletki.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko (rzadziej niż u 1 na 1000 pacjentów): wysypka, krosty na skórze.
Nieznana (częstość nie może być określona na podstawie dostępnych danych): granulocytopenia (zmniejszenia liczby pewnego rodzaju krwinek białych - granulocytów), świerzbiączka guzkowa w przebiegu alergii kontaktowej na nifuroksazyd, bóle brzucha, nudności, nasilenie biegunki.

Należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w przypadku wystąpienia reakcji uczuleniowych:
Reakcje alergiczne np. reakcje skórne; wysypka, pokrzywka, obrzęk naczynioruchowy (objawiające się spuchnięciem twarzy, warg, języka, dusznością).
Wstrząs anafilaktyczny (objawiający się splątaniem, bladością skóry, przyspieszonym oddechem, osłabieniem i omdleniem).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Jeśli biegunka utrzymuje się po 2 lub 3 dniach leczenia lub w przypadku nasilenia biegunki podczas stosowania leku, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.
W przypadku wystąpienia reakcji uczuleniowej z objawami, takimi jak: wysypka, swędzenie, obrzęki, splątanie, bladość skóry, przyspieszony oddech, osłabienie i omdlenie należy zaprzestać stosowania leku Nifuroksazyd Polfarmex.
Należy nawadniać się dużą ilością płynów, słodkich lub słonych, w celu uzupełnienia utraconych płynów spowodowanych biegunką (średnie zapotrzebowanie na wodę u osoby dorosłej wynosi 2 litry).
Należy kontynuować spożywanie posiłków przez cały okres trwania biegunki: z wyłączeniem niektórych produktów spożywczych - w szczególności surowych warzyw, owoców, zielonych warzyw, pikantnych potraw, jak również mrożonej żywności i zimnych napojów. Preferuje się spożywanie grilowanego mięsa oraz ryżu. Podczas leczenia nifuroksazydem nie należy pić alkoholu.
W przypadku ciężkiej i długotrwałej biegunki, ciężkich wymiotów lub niechęci do jedzenia, należy zgłosić się do lekarza, ponieważ może być konieczne nawadnianie drogą dożylną.

Lek Nifuroksazyd Polfarmex zawiera 3,84 mg laktozy jednowodnej w 1 tabletce powlekanej.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Lek Nifuroxazyd Polfarmex zmniejsza wchłanianie wielu leków z przewodu pokarmowego. Dlatego w trakcie leczenia lekiem Nifuroksazyd Polfarmex nie należy przyjmować jednocześnie innych leków doustnych.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Produkt leczniczy Nifuroksazyd może być stosowany u dzieci powyżej 7 lat.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Nifuroksazyd Polfarmex nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Producent

Stosowanie

Lek Nifuroksazyd Polfarmex stosuje się w ostrej i przewlekłej biegunce pochodzenia bakteryjnego u dorosłych i dzieci powyżej 7 lat.

Działanie

Produkt leczniczy Nifuroksazyd wykazuje miejscowe działanie w świetle jelita w stosunku do niektórych gatunków bakterii. Nifuroksazyd Polfarmex nie niszczy niechorobotwórczych bakterii występujących prawidłowo w przewodzie pokarmowym.Nie powoduje powstania szczepów bakterii opornych na jego działanie.Po podaniu doustnym nie wchłania się z przewodu pokarmowego. Wydalany jest w postaci niezmienionej z kałem.

Kluczowy składnik

nifuroksazyd

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Małgosia
Nifuroksazyd warto zawsze mieć w domu oraz w podróży jako zestaw obowiązkowy. Bardzo dobrze sprawdza się przy różnego rodzaju biegunkach, wymiotach oraz innych dolegliwościach układu pokarmowego. Nifuroksazyd należy zażywać tak jak zaleca ulotka czyli 2-4 tabletki dziennie. Można podawać go również dzieciom od 7 roku życia (ja podaje moje córce, która ma problemy z połykaniem nifuroksazyd syrop) oraz zwierzętom. Polecam

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem