zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 22

Producent Qpharma
Adres


Pojemność 200ml
Postać Płyn
Dostępność

Spis treści:

Opis produktu

Eye q jest produktem, który charakteryzuje się zbilansowaną zawartością kwasów tłuszczowych omega-3 (EPA, DHA) i omega-6 (GLA) z dużą zawartością EPA. Znajdujące się w składzie Eye q wielonienasycone kwasy tłuszczowe pochodzą z mięśni młodych sardynek i sardeli z czystych południowych oceanów i z wiesiołka, który jest naturalnym olejem z pierwszego tłoczenia metodą na zimno. Dzięki temu, że źródłem kwasów tłuszczowych są młode ryby Eye q nie zawiera w swoim składzie dodatkowo witamin A i D oraz cholesterolu, jak to bywa w przypadku odłowu dużych ryb. 

Eye q spełnia wszystkie normy czystości Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Unii Europejskiej. Jego skuteczność potwierdzono w wielu badaniach klinicznych, dzięki czemu uzyskał aprobatę Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych do stosowania u dzieci i młodzieży z nadpobudliwością, opóźnionym rozwojem mowy, niedoborem koncentracji.

Preparat Eye q syrop to przede wszystkim bezpieczeństwo stosowania. Produkt nie zawiera mikroelementów, witamin, środków konserwujących, barwników, sztucznych aromatów, kwasu cytrynowego, substancji słodzących, kazeiny, glutenu.

Skład

5 ml zawiera: Energia- 40kcal/163kj; Białko- <0,01g; Weglowodany- 0,05g; Olej z ryb (omega-3)- 800mg; - kwas eikozapentaenowy (EPA)- 186mg; - kwas dokozaheksaenowy (DHA)-58mg; Olej z wiesiołka (omega-6)- 200mg; - kwas gamma- linolenowy (GLA)- 20mg; Mieszanina tokoferoli- 9,15g; w tym naturalna witamina E- 1,92mg; Tłuszcze- 4,4g; - jednonienasycone- 2,65g; - wielonienasycone- 0,78g; -nasycone- 0,49g; - cholesterol- <0,1g; - tłuszcze trans- <0,1g; Olej słonecznikowy, olej z ryb, olej z wiesiołka, aromat, przeciwutleniacz- naturalna witamina E.

Wskazania

Uzupełnia codzienną dietę w nienasycone kwasy tłuszczowe. Omega 3 i 6. Preparat polecany dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym z zaburzeniami koncentracji, nadpobudliwością, dysleksją lub zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Działanie

Jedyny naturalny preparat o udowodnionej skuteczności dla dzieci z zaburzeniami koncentracji, uwagi, nadpobudliwością, specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Dzięki suplementacji Eye Q może nastąpić poprawa wyników szkolnych, w tym umiejętności czytania i pisania. Co ważne zmienia się również na korzyść samoocena i poczucie własnej wartości dzieci charakteryzujących się takimi problemami. Eye Q jest unikalny ze względu na wyjątkowy skład jakościowy i ilościowy - to połączenie naturalnych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 z dużą zawartością kwasu omega-3 EPA. Najnowsze badania pokazują, że omega-3 EPA odgrywa ważniejszą rolę w funkcjonowaniu mózgu niż omega-3 DHA. Omega-3 DHA jest ważnym budulcem komórek nerwowych.

Kwasy omega-3 DHA, EPA

Kwasy tłuszczowe to najważniejszy budulec błon komórkowych człowieka. Decydują o ich strukturze, a także o ich elastyczności i płynności. To dzięki nim wzrastają i dojrzewają neurony, powstają nowe połączenia synaptyczne. By układ nerwowy mógł prawidłowo funkcjonować, potrzebuje wsparcia ze strony kawasów omega-3 i omega-6. Bardzo ważne podczas dostarczania tych kwasów są również ich właściwe proporcje. Jednak, jeśli przyjrzymy się współczesnej diecie, jest to trudne do osiągnięcia. 

W ramach codziennej diety dostarczamy swoim organizmom bardzo dużo kwasów omega-6, znacznie mniej kwasów omega-3. Proporcje wynoszą aż 20:1, a powinny plasować się na poziomie 5:1. To niekorzystnie wpływa na wytwarzanie kwasów omega-3. Jest ono zahamowane, ponieważ zarówno omega-3 jak i omega-6 konkurują o dostęp do tych samych układów enzymatycznych. 

Badania pokazują, że przy niedoborach kwasu DHA z rodziny omega-3 nie wyrównuje go podawanie samego DHA. Dopiero podawanie go w towarzystwie kwasu EPA przynosi spodziewany rezultaty

Dawkowanie

W celu nasycenia organizmu 3 łyżeczki (15ml) dziennie podczas posiłku przez pierwsze 12 tygodni. 

Po tym czasie 1 łyżeczka (5ml) dziennie podczas posiłku. 

Preparat Eye q nie może być traktowany jako zamiennik zróżnicowanej diety. 

Dodatkowe

Eye q® płyn i Eye q® flytande są różnymi nazwami handlowymi tego samego suplementu diety. 

Preparaty Eye q

Preparaty Eye q występują pod kilkoma postaciami. Można wybrać z spośród nich takie, których forma podawania będzie najwygodniejsza i najmniej kłopotliwa dla dzieci. Eye q syrop to płyn cytrusowy lub o smaku waniliowym w wygodnych 200 ml butelkach. Jest dość łatwy w podawaniu i przełykaniu szczególnie dla młodszych dzieci poniżej 3 roku życia. Preparat Eye q do żucia dostępny jest w formie kapsułek w dwóch smakach: waniliowym i truskawkowym. Suplement występuje również jako klasyczne kapsułki do połykania. Obie formy kapsułek mogą być stosowane powyżej 3 roku życia. 

Rekomendacje i opinie lekarzy

Preparat Eye q jest rekomendowany przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych. Polecają go również inne organizacje wśród których znajdują się np. Synapsis czy Polskie Towarzystwo ADHD. 

Kategoria

Leki OTC i suplementy

Producent

Postać

Stosowanie

Uzupełnia codzienną dietę w nienasycone kwasy tłuszczowe. Omega 3 i 6. Preparat polecany dzieciom, młodzieży i osobom dorosłym z zaburzeniami koncentracji, nadpobudliwością, dysleksją lub zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Działanie

Jedyny naturalny preparat o udowodnionej skuteczności dla dzieci z zaburzeniami koncentracji, uwagi, nadpobudliwością, specyficznymi trudnościami w uczeniu się. Dzięki suplementacji Eye Q może nastąpić poprawa wyników szkolnych, w tym umiejętności czytania i pisania. Co ważne zmienia się również na korzyść samoocena i poczucie własnej wartości dzieci charakteryzujących się takimi problemami. Eye Q jest unikalny ze względu na wyjątkowy skład jakościowy i ilościowy - to połączenie naturalnych kwasów tłuszczowych omega-3 i omega-6 z dużą zawartością kwasu omega-3 EPA. Najnowsze badania pokazują, że omega-3 EPA odgrywa ważniejszą rolę w funkcjonowaniu mózgu niż omega-3 DHA. Omega-3 DHA jest ważnym budulcem komórek nerwowych.Kwasy omega-3 DHA, EPAKwasy tłuszczowe to najważniejszy budulec błon komórkowych człowieka. Decydują o ich strukturze, a także o ich elastyczności i płynności. To dzięki nim wzrastają i dojrzewają neurony, powstają nowe połączenia synaptyczne. By układ nerwowy mógł prawidłowo funkcjonować, potrzebuje wsparcia ze strony kawasów omega-3 i omega-6. Bardzo ważne podczas dostarczania tych kwasów są również ich właściwe proporcje. Jednak, jeśli przyjrzymy się współczesnej diecie, jest to trudne do osiągnięcia. W ramach codziennej diety dostarczamy swoim organizmom bardzo dużo kwasów omega-6, znacznie mniej kwasów omega-3. Proporcje wynoszą aż 20:1, a powinny plasować się na poziomie 5:1. To niekorzystnie wpływa na wytwarzanie kwasów omega-3. Jest ono zahamowane, ponieważ zarówno omega-3 jak i omega-6 konkurują o dostęp do tych samych układów enzymatycznych. Badania pokazują, że przy niedoborach kwasu DHA z rodziny omega-3 nie wyrównuje go podawanie samego DHA. Dopiero podawanie go w towarzystwie kwasu EPA przynosi spodziewany rezultaty. 

Kluczowy składnik

DHA EPA olej z wiesiołka

Rejestracja

suplement diety

ola
polecam

Magda
ok

ola
polecam

Magda
ok

ola
polecam

Magda
ok

krzysztof
zalecony przez neurologa mojego dziecka

Sławek
Polecam

Agata
Po kilku zastosowaniach faktycznie poprawiła się moja koncentracja, dlatego mogę polecić ten preparat!

Renata
Moja córka dostaje przed szkołą i dzięki temu jest w stanie skupić się na zajęciach :)

Małgorzata
Stosuje kiedy muszę pracować dłużej niż osiem godzin, po tym czasie moja koncentracja spad, a niestety czasem muszę zostać po godzinach. Zauważyłam że pomaga mi się skupić na zadaniach które mam do wykonania. Polecam!

Ela
Mojemu dziecku po kilku tygodniach poprawiła się koncentracja. Jesteśmy zadowoleni z efektu.

Aneta
W sesji jest dla mnie niezastąpiony. Studia medyczne wymagają ogromnej koncentracji.

Monika
Daje synowi, ponieważ nie może usiedzieć na lekcji, nie skupia się, rozmawia. Dam znać jak efekty po jakimś czasie kuracji, bo dopiero zaczynamy.

Dorota
Zdecydowanie pomaga mi przetrwać takie przesilenie, zmianę pory roku, wtedy ciągle jestem zmęczona, zasmarkana, i bez energii, a pracować trzeba. Ten środek pomaga mi się wtedy jakkolwiek skoncentrować na pracy.

Sebastian
Długo zastanawiałem się czy warto inwestować w coś takiego, ale zdecydowanie tak. Odkąd regularnie przyjmuję ten preparat pracuje mi się sto razy lepiej. Nie robię małych, niepotrzebnych błędów. Jestem skupiony na zadaniach, które realizuję.

Andrzej
Od kiedy zdecydowałem się przyjmować ten środek moja koncentracja na prawdę się poprawiła. Nie jestem rozlazły i rozleniwiony, tylko skupiam się i robię, co mam zrobić. Coś niesamowitego. Polecam.

Maks
Wyczytałem, że jest polecany dzieciom z dysleksją więc zakupiłem córce. Opinie słyszałem pozytywne także zobaczymy jakie efekty przyniesie dłuższa kuracja. Zakupy na wapteka.pl były bardzo udane. To na pewno nie mój ostatni raz tutaj.

Daria
Naprawdę działa. Kupiłam córeczce, która ma zdiagnozowane ADHD.Po pół roku stosowania widać poprawę jej zachowania. Wcześniej niechętnie się uczyła, a teraz nie mamy z tym większych problemów, ładniej pisze i skupia się na tym co robi.

Aśka
Kupiłam dla córki bo ma problem z koncentracją i zobaczymy jakie będą efekty. Póki co daję jej dopiero od 1 września, opinie ma dobre, więc liczę, że pomoże jej w nauce.

Justyna
eye q syrop kupiłam po poleceniu przez znajomą. eye q opinie lekarzy ma bardzo dobre, ja dopiero co kupiłam. kupiłam eye q dla dzieci na koncentrację i mam nadzieję, że przyniesie zamierzone efekty. eye q płyn o smaku cytrynowym jak na razie bardzo smakuje, ale jakby co to jest jeszcze eye q waniliowy. czekam na efekty

Magdalena
Podaje synowi od pół roku zauważyłam już że nie jest nerwowy agresywny a przede wszystkim no ma chyba odpowiednie witaminy omega-3 i omega-6 z których po prostu naturalnej ryby nie chce jeść nie chce włożyć w ogóle do buzi wymiotuje na jej smak.wydaje mi się że smak też mu odpowiada bo pije chętnie na początku podawała mu 3 razy dziennie po 5 ml no nie powiem 2butelki szły miesięcznie to koszt duży nie jest tani no ale się opłaca jak dla mnie i myślę że dla mojego syna też polecam Teraz kupuje cały czas nie będę tego przerywać do tego jeszcze pani dr poleciła ChelaMagB6 Wszystko w porządku Polecam

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.