product-image
Desmoxan 1,5 mg lek ułatwiający rzucenie palenia 100 tabletek
46.93 zł

Desmoxan 1,5 mg lek ułatwiający rzucenie palenia 100 tabletek


Brak ocen

Producent
Aflofarm

ul. Partyzancka 133/151, 95-200 Pabianice

Pojemność
100szt
Postać

Dostępny, wysyłka w 24h.

minus

ilość

plus
46.93 zł

Dostawa za 0 zł
Metody płatności i dostawy
Zamów i opłać do 13:00, odbierz w waptece w 1h.

Opis

Desmoxna to produkt leczniczy stosowaniu w leczeniu uzależnienia od nikotyny. 

Skład

Substancją czynną jest cytyzna.

1 tabletka powlekana zawiera 1,5 mg cytyzyny.

Pozostałe składniki to:mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, magnezu stearynian, glicerolu dibehenian, hypromeloza.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Czas leczenia to 25 dni. Lek Desmoxan należy przyjmować doustnie z odpowiednią ilością wody zgodnie z następującym schematem.

Dni terapii Zalecane dawkowanie Maksymalna dawka dobowa
od 1 do 3 dnia 1 tabletka co 2 godziny 6 tabletek
od 4 do 12 dnia 1 tabletka co 2,5 godziny 5 tabletek
od 13 do 16 dnia 1 tabletka co 3 godziny 4 tabletki
od 17 do 20 dnia 1 tabletka co 5 godzin 3 tabletki
od 21 do 25 dnia 1-2 tabletki na dobę do 2 tabletek

Należy zrezygnować z palenia nie później niż 5-tego dnia po rozpoczęciu terapii. 

Działanie

Lek Desmoxan pozwala na stopniowe zmniejszenie uczucia uzależnienia organizmu od nikotyny przez złagodzenie objawów z odstawienia.

Wskazania

Lek Desmoxan wskazany jest w odzwyczajaniu się od palenia papierosów i zmniejszeniu głodu nikotynowgo u osób, które chcą przestać palić. Celem stosowania produktu leczniczego Desmoxan jest trwałe zaprzestanie używania produktów zawierających nikotynę.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Desmoxan:

Jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
W przypadku niestabilnej dławicy piersiowej oraz klinicznie istotnych zaburzeń rytmu serca.
W przypadku przebytego niedawno zawału mięśnia sercowego lub niedawno przebytego udaru mózgu.
W okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo częste (występujące u więcej niż 1 na 10 osób): zmiana apetytu, przyrost masy ciała, zawroty głowy, rozdrażnienie, zmiany nastroju, lęk, suchość w jamie ustniej.

Częste (występujące u 1 do 10 osób na 100): trudności w koncentracji, zwolnienie akcji serca, wzdęcia, pieczenie języka, złe samopoczucie.

Niezbyt częste (występujące u 1 do 10 osób na 1000): uczucie ciężkości głowy, osłabienie popędu płciowego, łzawienie oczu, duszność, wzmożone odkrztuszanie, nadmierne ślinienie.

Większość wymienionych powyżej działań niepożądanych występuje głównie w początkowym okresie leczenia i ustępuje wraz z jego trawieniem. Mogą być one również wynikiem zaprzestania palenia tytoniu, a nie przyjmowania leku Desmoxan.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Desmoxan należy ostrożnie stosować w przypadku choroby niedokrwiennej serca, niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, refluksu przełyku, nadczynności tarczycy, cukrzycy.

Desmoxan powinny przyjmować tylko osoby z poważnym zamiarm odzwyczajenia się od palenia tytoniu. 

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

W niektórych przypadkach w wyniku zaprzestania palenia tytoniu, z użyciem lub bez użycia leku Desmoxan, konieczne może być dostosowanie dawek innych leków. Jest to szczególnie ważne, gdy pacjent stosuje lekiu zawierające teofilinę, takrynę, klozapinę i ropinirol.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Kobiet w wieku rozrodczym muszą stosować skuteczną metodę antykoncepcji w trakcie leczenia lekiem Desmoxan.

Lek Desmoxan jest przeciwwsakazny w ciązy i podczas karmienia piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Ze względu na ograniczone doświadczenie, nie zaleca się stosowania leku u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 18 lat.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Rosnąca świadomość zdrowotna sprawia, że coraz częściej decydujemy się na zmianę stylu życia. Jedną z najważniejszych kwestii profilaktyki i ochrony zdrowia pozostaje rzucenie palenia, które stanowi przyczynę wielu poważnych chorób, w tym schorzeń układu oddechowego. Walka z nałogiem okazuje się jednak dla wielu osób ogromnym wyzwaniem. Znacznym ułatwieniem mogą okazać się tabletki Desmoxan. Jak działa Desmoxan? Lek ułatwiający rzucenie palenia z cytyzyną wykazuje podobne działanie do nikotyny. Składnik pobudza ośrodek oddechowy, zwiększa ciśnienie oraz wydzielanie adrenaliny, wypierając nikotynę zawartą w papierosach. Lek skutecznie łagodzi objawy głodu nikotynowego, stanowiąc niezbędne wsparcie w walce z nałogiem.

Desmoxan kapsułki pozwalają na stopniowe ograniczenie głodu nikotynowego. Najczęściej objawy ustępują już po 25 dniach stosowania. Palacz w pełni odstawia tym samym papierosy bez odczuwania uciążliwych symptomów. Jak wygląda kuracja przy pomocy tabletek Desmoxan? Palenie w trakcie należy zaprzestać najpóźniej 5 dnia leczenia. Dalsze sięganie po nikotynę może znacznie ograniczyć skuteczność całej terapii. W jaki sposób przyjmować Desmoxan? Dawkowanie należy rozpocząć od przyjmowania 1 tabletki co 2 godziny, łącznie 6 tabletek na dobę przez pierwsze trzy dni. W kolejnych dniach należy stopniowo zmniejszać dawkę, aż do zupełnego zaprzestania stosowania 25 dnia. Jeśli po tym czasie wciąż będziesz odczuwać objawy głodu nikotynowego, przerwij leczenie i powtórz kurację po 2-3 miesiącach. Jakie są działania niepożądane stosowania tabletek Desmoxan? Skutki uboczne mogą obejmować dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Tabletki mogą także zmniejszyć naszą odporność na zmęczenie oraz stać się przyczyną pogorszenia samopoczucia. Czy po Desmoxanie przytyje? Lek powoduje niekiedy zwiększenie apetytu oraz wzrost masy ciała.

Rzucenie palenia jest ogromnym wyzwaniem dla wielu palaczy. Uciążliwe skutki braku nikotyny w organizmie skutecznie utrudniają cały proces. Przyjmuje się jednocześnie, że najtrudniejszym etapem są pierwsze dwa tygodnie, kiedy objawy odstawienia są najintensywniejsze. To właśnie wtedy osoby uzależnione odczuwają silną potrzebę sięgnięcia po papierosa. Dodatkowo wiele osób skarży się na rozdrażnienie, spadek nastroju oraz spadek koncentracji. Walce z nałogiem może towarzyszyć również lęk oraz przygnębienie. Objawy wywołane są najczęściej niedostatkiem dopaminy i endorfin. Korzystanie z leków Desmoxan może znacznie ułatwić cały proces i uchronić nas przed sięgnięciem po kolejnego papierosa.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Lek Desmoxan wskazany jest w odzwyczajaniu się od palenia papierosów i zmniejszeniu głodu nikotynowgo u osób, które chcą przestać palić. Celem stosowania produktu leczniczego Desmoxan jest trwałe zaprzestanie używania produktów zawierających nikotynę.

Działanie

Lek Desmoxan pozwala na stopniowe zmniejszenie uczucia uzależnienia organizmu od nikotyny przez złagodzenie objawów z odstawienia.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem