Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres


Pojemność 80 ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

5 ml syropu zawiera 75 mg klindamycyny (w postaci chlorowodorku palmitynianu); granulat zawiera sacharozę.

Wskazania Antybiotyk stosowany jest do leczenie ciężkich zakażeń bakteryjnych wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na klindamycynę, takich jak: zakażenia kości i stawów; zapalenie ucha środkowego, gardła, zatok; zakażenia dolnych dróg oddechowych; zakażenia zębów i jamy ustnej; zakażenia w obrębie miednicy i jamy brzusznej; zakażenia skóry i tkanek miękkich; płonica; posocznica; zapalenie wsierdzia, zakażenia żeńskich narządów płciowych.
Działanie

Antybiotyk linkozamidowy, który w zależności od drobnoustroju i stężenia działa bakteriostatycznie lub bakteriobójczo.

Dawkowanie

Lek należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza.

Najczęstsze dawkowanie u dzieci: 5 ml syropu (czyli 75 mg klindamycyny) cztery razy na dobę. Zależnie od miejsca i stopnia nasilenia zakażenia, dzieciom w wieku od ponad 4 tygodni do 14 lat podaje się doustnie od 8 do 25 mg klindamycyny na kg masy ciała na dobę, podzielone na 3 lub 4 równe dawki. U dzieci o masie ciała 10 kg lub mniejszej, najmniejsza zalecana dawka to: 2,5 ml syropu (czyli 37,5 mg klindamycyny) trzy razy na dobę.

W przypadku młodzieży i dorosłych stosuje się zazwyczaj dawki od 10 do 20 ml syropu (czyli od 600 mg do 1,8 g klindamycyny) podawane co 6 do 8 godzin. Dostępne są również leki Dalacin C o większej zawartości substancji czynnej (kapsułki 150 mg lub 300 mg).

Przeciwwskazania

Nie stosować leku w przypadku nadwrażliwości na klindamycynę, linkomycynę lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Nie podawać antybiotyku w przypadku zapaleniu opon mózgowo-rdzeniowych ani do leczenia zakażeń dróg oddechowych wywołanych przez wirusy. Ostrożnie stosować u pacjentów z zaburzeniami czynności wątroby; z chorobami żołądka i jelit; z zaburzeniami przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, z nadwrażliwością na penicyliny. W przypadku długotrwałego stosowania (powyżej 3 tyg.) należy regularnie kontrolować morfologię krwi oraz czynność wątroby i nerek.

Ze względu na zawartość sacharozy, granulatu nie należy stosować u pacjentów z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy. Syrop, który powstaje po rozpuszczeniu granulatu może wydzielać nieprzyjemny zapach.

Działanie niepożądane:

Często:zapalenie jelit, zakrzepowe zapalenie żył, biegunka, wysypka, nieprawidłowe wyniki testów czynności wątroby.

Niezbyt często: zaburzenia smaku, zatrzymanie akcji serca, niedociśnienie tętnicze, ból brzucha, wymioty, nudności, pokrzywka, . Rzadko: rumień wielopostaciowy, świąd.

Preparatu nie należy stosować w okresie ciąży, chyba że lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne.
Nie należy stosować preparatu w okresie karmienia piersią.

Nie zależy łączyć z erytromycyną (antybiotyk działa antagonistycznie). Wykazuje oporność krzyżową z linkomycyną. Może nasilać działanie środków zwiotczających mięśnie; osłabiać skuteczność doustnych środków antykoncepcyjnych.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki na receptę

Postać

Stosowanie

Antybiotyk stosowany jest do leczenie ciężkich zakażeń bakteryjnych wywołanych przez drobnoustroje wrażliwe na klindamycynę, takich jak: zakażenia kości i stawów; zapalenie ucha środkowego, gardła, zatok; zakażenia dolnych dróg oddechowych; zakażenia zębów i jamy ustnej; zakażenia w obrębie miednicy i jamy brzusznej; zakażenia skóry i tkanek miękkich; płonica; posocznica; zapalenie wsierdzia, zakażenia żeńskich narządów płciowych.

Działanie

Antybiotyk linkozamidowy, który w zależności od drobnoustroju i stężenia działa bakteriostatycznie lub bakteriobójczo.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.