zdjecie zdjecie
Kategoria Kosmetyki i uroda

Kiedy i jak stosować kremy do twarzy z filtrem SPF 50?

 stosowanie kremów do twarzy z filtrem spf 50

Promieniowanie słoneczne ma negatywny wpływ na stan i kondycję skóry. Co ważne, na szkodliwe działanie promieni UV, skóra twarzy narażona jest przez cały rok. Dlatego też, konieczna jest odpowiednia jej pielęgnacja i ochrona kremami przeciwsłonecznymi. Kosmetyki z wysokim filtrem do twarzy (50, a nawet 50+) chronią delikatną, wrażliwą skórę twarzy przed niekorzystnym promieniowaniem, stanowiąc podstawowy element profilaktyki przeciwzmarszczkowej i przeciwstarzeniowej. Jednak aby krem spełniał swoje zadanie należy przestrzegać kilku rytuałów pielęgnacyjnych. Jak zatem dbać o skórę? Kiedy stosować kremy z filtrem do twarzy o wysokim faktorze?

Dlaczego ochrona kremem do twarzy z filtrem UV jest ważna?

Promieniowanie UV szkodzi skórze twarzy i ciała na wielu poziomach. Długotrwała ekspozycja na promienie słoneczne przyspiesza powstawanie zmarszczek, osłabia naczynka krwionośne, wysusza skórę, a także wpływa na pojawianie się przebarwień. Dlatego też, ochrona skóry przed promieniowaniem ultrafioletowym jest koniecznością. Funkcję ochronną spełniają kemy do twarzy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym SPF 50. W zależności od zastosowanego filtra – naturalnego, chemicznego lub fizycznego (mineralnego) – odbijają promienie UV bądź zamieniają je na ciepło, powodując, że przestają być groźne dla skóry.

Kiedy używać kremów do twarzy z wysokim filtrem SPF 50?

Wyróżnić można dwa typy promieniowania słonecznego:

UVB, na które skóra jest szczególnie narażona w okresie letnim, promieniowanie to odpowiada za opaleniznę, ale również poparzenia i reakcje alergiczne, przed negatywnym działaniem tego promieniowania chronią kremy z wysokim faktorem SPF,

UVA, to promieniowanie emitowane przez cały rok, nawet w pochmurne i deszczowe dni, odpowiada ono za fotostarzenie skóry, zaburzenia pigmentacji i nowotwory, skuteczną ochroną przed tego rodzaju promieniowaniem są kosmetyki ze wskaźnikiem PPD.

Dlatego też, kremy z wysokim faktorem przeciwsłonecznym powinny być stosowane w okresie wiosenno-letnim i jesienno-zimowym. Skóra twarzy jest cienka i delikatna, dlatego wymaga szczególnej ochrony przed słońcem. Z tego względu, przez cały rok należy używać kremów z wysokim faktorem SPF 50, a nawet 50+. Kosmetyki z filtrem SPF 30, ponieważ zapewniają niższą ochronę, sprawdzą się u osób z ciemniejszą karnacją.

Jak stosować kremy ochronne z filtrem UV?

Kremy z wysokim filtrem UV powinny stać się elementem codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Kosmetyki z faktorem przeciwsłonecznym należy stosować po oczyszczeniu i nałożeniu kremu nawilżającego na dzień, jednak pod makijaż. Taka aplikacja gwarantuje ich skuteczne działanie, chroniące skórę przed słońcem. Istotne jest jednak to, że nawet krem z najwyższym faktorem nie zapewni ochrony na cały dzień. Konieczne jest dodatkowe aplikowanie kosmetyków z filtrem co około 2-3 godziny. Dla wielu kobiet jest to problematyczne. Dodatkowa aplikacja kremu wpływa bowiem na trwałość makijażu. W takiej sytuacji warto stosować pudry lub mgiełki odświeżające z filtrem SPF. Alternatywnym rozwiązaniem są kremy BB, które w składzie mają zarówno kosmetyk z wysoką ochroną przeciwsłoneczną, jak i podkład.

Skóra twarzy nieustannie narażona jest na działanie szkodliwych promieni słonecznych. Z tego względu, każdego dnia należy dbać o nią, aplikując ochronne kremy z wysokim filtrem. Dodatkowo, ważne jest odpowiednie dobranie faktora i dopasowanie kosmetyku do potrzeb skóry. U niektórych osób, szczególnie ze skłonnością do reakcji alergicznych, zawarte w kosmetykach substancje – filtry chemiczne – mogą wywoływać podrażnienia. W takiej sytuacji należy stosować kremy z filtrem naturalnym lub fizycznym (mineralnym), które pozostawiają na skórze niewidoczną barierę ochronną nie wchodząc z nią w reakcje. Skuteczność ochrony przeciwsłonecznej zależy nie tylko od karnacji i intensywności słońca. Na trwałość zastosowanych filtrów UV wpływ ma również wysiłek fizyczny czy kąpiele. Dlatego kremy ochronne należy aplikować kilkakrotnie w ciągu dnia.Kiedy i jak stosować kremy do twarzy z filtrem SPF 50? -Obecna ocena: 0 / 5 . Liczba głosów: 0
Malwina Bursztynowicz (kosmetolog)

Tytuł kosmetologa otrzymała w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Skierniewicach. Posiada również dyplom technika farmacji oraz kurs instruktora rekreacji ruchowej uzyskany w Polskiej Akademii Sportu. Ceni sobie rozwój osobisty, dlatego wciąż doszkala się w tej dziedzinie.

Informacje o blogu

Witamy na blogu apteki internetowej Wapteka.pl, na którym znajdziecie Państwo porady z zakresu zdrowia i medycyny, ułatwiające skuteczne zwalczanie przyczyn oraz objawów różnego rodzaju chorób, schorzeń czy problemów kosmetycznych.

Zapraszamy do lektury!

Informacje zawarte na blogu mają charakter informacyjny i nie stanowią porady medycznej oraz nie powinny zastępować konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.