product-image
Biotebal Max 10 mg 60 tabletek
57.26 zł

Biotebal Max 10 mg 60 tabletek


5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)


Producent
Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A

ul. Pelplińska 19,

83-200 Starogard Gdański

Pojemność
60szt
Postać

Dostępny, wysyłka w 24h.

minus

ilość

plus
57.26 zł

Dostawa za 0 zł
Metody płatności i dostawy
Zamów i opłać do 13:00, odbierz w waptece w 1h.

Opis

Biotebal Max jest lekiem należącym do grupy preparatów witaminowych. Wchodząca w jego skład biotyna jest witaminą rozpuszczalną w wodzie, zaliczaną do grupy witamin B, która wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci.

Skład

Substancją czynną leku jest biotyna.

Każda tabletka zawiera 10 mg biotyny.

Pozostałe składniki leku to: laktoza jednowodna, celuloza mikrokrystaliczna, powidon K 30, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli - 5 mg do 10 mg na dobę. Zwykle zalecana dawka wynosi 5 mg (dostępna na rynku) na dobę lub w przypadkach nasilonych objawów 10 mg na dobę. Czas leczenia zależy od stanu pacjenta i przebiegu choroby. Obserwuje się ustępowanie objawów po około 4 tygodniach stosowania.

Dzieci i młodzież - U dzieci i młodzieży lek można stosować wyłącznie po zaleceniu przez lekarza. Lekarz ustali optymalne dawkowanie i czas stosowania.

Sposób podawania - Podanie doustne. Tabletkę należy popić wystarczającą ilością wody (np. ½ szklanki).

Działanie

Produkt leczniczy BIOTEBAL MAX wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania leku BIOTEBAL MAX jest leczenie niedoboru biotyny z takimi objawami jak: wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu włosów i paznokci, stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust i uszu, po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować:

Jeśli pacjent ma uczulenie na biotynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Bardzo rzadko (rzadziej niż u 1 na 10 000 osób): reakcje alergiczne (pokrzywka).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek BIOTEBAL MAX zawiera 10 mg biotyny w każdej tabletce. Jeśli pacjent ma być poddany badaniom laboratoryjnym, musi poinformować lekarza lub personel laboratoryjny o tym, że niedawno przyjmował lek BIOTEBAL MAX, ponieważ biotyna może zaburzać wyniki takich badań. W zależności od badania, wyniki mogą być fałszywie podwyższone lub fałszywie niskie ze względu na biotynę. Lekarz może zalecić zaprzestanie przyjmowania leku BIOTEBAL MAX przed przeprowadzeniem badań laboratoryjnych. Należy również pamiętać, że inne ewentualnie przyjmowane produkty, takie jak preparaty wielowitaminowe lub suplementy diety stosowane na poprawę włosów, skóry i paznokci mogą również zawierać biotynę i wpływać na wyniki badań
laboratoryjnych. Jeśli pacjent przyjmuje takie produkty, powinien o tym powiedzieć lekarzowi lub personelowi laboratoryjnemu. Zaleca się przerwanie stosowania leku BIOTEBAL MAX na 3 dni przed planowanym badaniem, chyba że laboratorium wyda inne zalecenia w tym zakresie.

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Ilość biotyny zawarta w leku BIOTEBAL MAX znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet w ciąży, dlatego leku nie należy stosować u kobiet w tym okresie.

Ilość biotyny zawarta w leku BIOTEBAL MAX znacznie przekracza zalecane dzienne spożycie dla kobiet karmiących piersią. Biotyna przenika do mleka ludzkiego, jednak nie stwierdzono, aby wpływało to na niemowlę karmione piersią. Leku nie należy stosować u kobiet karmiących piersią.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

U dzieci i młodzieży lek można stosować wyłącznie po zaleceniu przez lekarza. Lekarz ustali optymalne dawkowanie i czas stosowania.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Lek stymuluje porost włosów i paznokci. Stąd wszystkim osobom, których dotyczy problem zaburzeń wzrostu włosów oraz ich wypadania, można zarekomendować Biotebal Max - skład tabletek został opracowany z myślą o zapobieganiu tego typu przypadłościom. 

Substancją czynną leku jest rozpuszczalna w wodzie witamina H, znana także jako witamina B7, a popularnie nazywana biotyną. Jest ona odpowiedzialna za prawidłowy przebieg produkcji keratyny, czyli białka stanowiącego budulec ludzkich włosów, skóry i paznokci. Ponieważ niedobór biotyny sprzyja pogorszeniu kondycji włosów, ich słabszemu wzrostowi, przerzedzeniu oraz wypadaniu, aby pozbyć się tego typu problemów, należy dostarczyć ją do organizmu w formie tabletek, np. takich jak Biotebal Max 60 sztuk w dawce 10 mg. Niedobory witaminy H można również uzupełnić, sięgając po Biotebal 90 tabletek, zawierających po 5 mg biotyny.

Przewidywany czas trwania kuracji jest z reguły uzależniony od stanu włosów i paznokci pacjenta oraz nasilenia objawów schorzenia. W przypadku osób dorosłych, u których następuje intensywna utrata włosów, zazwyczaj zaleca się zażywać Biotebal 10 mg codziennie przez okres co najmniej czterech tygodni. W przypadku, gdy symptomy choroby są mniej nasilone, zwykle stosuje się dawkę 5 mg, również raz na dobę przez 28 dni. 

Nieco inaczej wyglądają zalecenia producenta leku w przypadku dzieci oraz młodzieży. Osoby nieletnie mogą zażywać Biotebal Max wyłącznie po konsultacji z lekarzem dermatologiem, który - oceniając stan zdrowia pacjenta i bezpieczeństwo Biotebalu dla młodego organizmu - powinien indywidualnie ustalić optymalną dawkę leku i określić czas jego stosowania.

Sięgając po Biotebal tabletki na włosy, należy pamiętać, że zadowalających rezultatów kuracji można oczekiwać po dłuższym czasie stosowania leku. U osób systematycznie zażywających Biotebal Max efekty w postaci poprawy kondycji włosów i paznokci pojawiają się zazwyczaj dopiero po około czterech tygodniach. 

Z reguły można wówczas zauważyć symptomy intensywniejszego wzrostu włosów i zahamowania ich utraty związane z wdrożeniem leku Biotebal Max - opinie osób, które poddały się kuracji, wskazują, że taki jest średni czas oczekiwania na pierwsze sygnały poprawy stanu włosów czy paznokci.

Jako lek Biotebal Max stanowi skuteczniejszą opcję dla innych grup produktów o podobnym przeznaczeniu, w tym kosmetyków do włosów suchych, zniszczonych i wypadających oraz nutrikosmetyków, czyli suplementów na włosy skórę i paznokcie.

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania leku BIOTEBAL MAX jest leczenie niedoboru biotyny z takimi objawami jak: wypadanie włosów, zaburzenia wzrostu włosów i paznokci, stany zapalne skóry zlokalizowane wokół oczu, nosa, ust i uszu, po wykluczeniu przez lekarza innych przyczyn.

Działanie

Produkt leczniczy BIOTEBAL MAX wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Patrycja
Często rozjaśniam włosy i staram się w miarę możliwości ograniczać ich wypadanie, dlatego przetestowałam chyba wszystkie tabletki na włosy dostępne na rynku ;) Biotebal Max jest moim faworytem. To lek, a nie suplement diety, więc można mieć pewność, że został odpowiednio przebadany i ma udowodnioną skuteczność. Fajnie działa też na paznokcie. Polecam!

ocena ocena ocena ocena ocena
Paulina
Mam problem z wypadaniem włosów i powoli traciłam nadzieję, że cokolwiek mi pomoże. Kupiłam Biotebal Max ze względu na pozytywne opinie i muszę przyznać, że jest naprawdę skuteczny! Już po pierwszym opakowaniu widzę różnicę, włosów na szczotce jest wyraźnie mniej. Dla mnie rewelacja.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem