Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Alcon Polska
Adres

Marynarska 15, 02-674 Warszawa

Pojemność 5 ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Azopt 1% (10 mg / ml) krople do oczu 5 ml Skład

Każdy 1 ml zawiesiny zawiera 10 mg brynzolamidu oraz 0,1 mg benzalkoniowego chlorku.

Azopt 1% (10 mg / ml) krople do oczu 5 ml Wskazania

Preparat jest zalecany do obniżania podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego w przypadku nadciśnienia ocznego oraz jaskry z otwartym kątem przesączania.

Azopt 1% (10 mg / ml) krople do oczu 5 ml Działanie

Działanie preparatu polega na obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Azopt 1% (10 mg / ml) krople do oczu 5 ml Dawkowanie

Miejscowo, do worka spojówkowego. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Po zakropleniu leku zaleca się uciśnięcie kanału nosowo-łzowego lub delikatne zamknięcie powiek.  Podczas stosowania w monoterapii lub w leczeniu skojarzonym, AZOPT podaje się dwa razy na dobę po jednej kropli do worka spojówkowego chorego oka (oczu). Niektórzy pacjenci mogą lepiej reagować, kiedy produkt jest podawany trzy razy na dobę po jednej kropli.

Azopt 1% (10 mg / ml) krople do oczu 5 ml Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania kropli stanowi nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą zawartą w preparacie, znana nadwrażliwość na sulfonamidy, ciężkie zaburzenia czynności nerek, kwasica hiperchloremiczna.

Azopt 1% (10 mg / ml) krople do oczu 5 ml Dodatkowe

W przypadku stosowania więcej niż jednego leku do oczu zaleca się zachowanie minimum 5 minut przerwy między ich podaniem. Miękkie soczewki kontaktowe, należy zdejmować przed podaniem leku i zakładać nie wcześniej niż 15 minut po zakropleniu.  Aby zapobiec zanieczyszczeniu końcówki kroplomierza i zawiesiny zawartej w butelce, należy zachować ostrożność by nie dotykać końcówką kroplomierza powiek, okolic sąsiadujących z okiem lub innych powierzchni. Butelkę należy przechowywać dokładnie zamkniętą, jeśli nie jest używana.

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat jest zalecany do obniżania podwyższonego ciśnienia wewnątrzgałkowego w przypadku nadciśnienia ocznego oraz jaskry z otwartym kątem przesączania.

Działanie

Działanie preparatu polega na obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.