Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Sandoz
Adres


Pojemność 28 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Axudan HCT 160 mg+12,5 mg tabletki powlekane 28 sztuk Skład

Każda tabletka zawiera 160 mg walsartanu (Valsartanum) i 12,5 mg hydrochlorotiazydu (Hydrochlorothiazidum).

Axudan HCT 160 mg+12,5 mg tabletki powlekane 28 sztuk Wskazania

Nadciśnienie tętnicze, którego nie udaje się kontrolować podaniem pojedynczego leku. 

Axudan HCT 160 mg+12,5 mg tabletki powlekane 28 sztuk Działanie

Działanie preparatu polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych i zmniejszeniu oporu naczyniowego oraz na działaniu moczopędnym, zwiększającym objętość wydalanego moczu.

Axudan HCT 160 mg+12,5 mg tabletki powlekane 28 sztuk Dawkowanie

Lek przyjmuje się doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Tabletki należy połykać, popijając szklanką wody. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłków. Zaleca się przyjmowanie leku o tej samej porze każdego dnia, zazwyczaj rano. Zalecaną dawką produktu Axudan HCT jest 1 tabletka raz na dobę. Zalecne się indywidualne dostosowanie poszczególnych składników produktu. W celu zmniejszenia ryzyka niedociśnienia tętniczego i wszelkich innych działań niepożądanych, w każdym przypadku należy stopniowo zwiększać dawkę poszczególnych składników leku złożonego. Jeśli jest to właściwe ze względów klinicznych, u pacjentów, u których ciśnienie tętnicze krwi nie jest wystarczająco kontrolowane samym walsartanem lub hydrochlorotiazydem, można rozważyć bezpośrednią zmianę monoterapii na terapię produktem złożonym o ustalonej dawce. Po rozpoczęciu leczenia oraz w przypadku, gdy nie udaje się uzyskać kontroli ciśnienia tętniczego, należy dokonać oceny reakcji klinicznej pacjenta na produkt Axudan HCT. Dawkę produktu leczniczego można zwiększyć do maksymalnych wartości dawki obu jego składników (320 mg+25 mg).

Axudan HCT 160 mg+12,5 mg tabletki powlekane 28 sztuk Przeciwwskazania

Nie należy stosować tego preparatu jeżeli stwierdzono nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu lub na sulfonamidy. Nie zaleca się stosowania leku jeżeli występują ciężkie zaburzenia czynności wątroby, marskość wątroby lub cholestaza (zastój żółci), ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny mniejszy niż 30 ml/min), bezmocz, oporna na leczenie hipokaliemia (zmniejszenie stężenia potasu we krwi), hiponatremia (zmniejszenie stężenia sodu we krwi), hiperkalcemia (zwiększone stężenie wapnia we krwi), objawowa hiperurykemia (objawy będące skutkiem zwiększenia stężenia kwasu moczowego we krwi).
Preparat jest przeciwwskazany w I, II i III trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią. U chorych na cukrzycę lub z zaburzeniami czynności nerek stosowanie preparatów zawierających walsartan jednocześnie z aliskirenem jest przeciwwskazane.

Axudan HCT 160 mg+12,5 mg tabletki powlekane 28 sztuk Dodatkowe

Podczas dostosowania dawki należy wziąć pod uwagę, że działanie przeciwnadciśnieniowe jest zauważalne w ciągu 2 tygodni a pełne działanie przeciwnadciśnieniowe uzyskuje się w ciągu 4 tygodni (u niektórych osób nawet w ciągu 8 tygodni).

Kategoria

Zdrowie

Producent

Postać

Stosowanie

Nadciśnienie tętnicze, którego nie udaje się kontrolować podaniem pojedynczego leku. 

Działanie

Działanie preparatu polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych i zmniejszeniu oporu naczyniowego oraz na działaniu moczopędnym, zwiększającym objętość wydalanego moczu.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.