Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres


Pojemność 100 ml
Postać Płyn
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Alpicort (2mg + 4mg)/ml płyn 100 ml Skład

1ml płynu na skórę zawiera 2 mg prednizolonu i 4 mg kwasu salicylowego.
Pozostałe składniki to: alkohol izopropylowy, glikol propylenowy, arginina, woda oczyszczona.
 

Alpicort (2mg + 4mg)/ml płyn 100 ml Wskazania

Wypadanie włosów w przebiegu chorób takich jak: łuszczyca owłosionej skóry głowy, wyprysk łojotokowy, łojotok, łysienie plackowate, rozlane wypadanie włosów, jak również wypadanie włosów po zakażeniach ogólnoustrojowych.

Alpicort (2mg + 4mg)/ml płyn 100 ml Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe oraz keratolityczne.

Alpicort (2mg + 4mg)/ml płyn 100 ml Dawkowanie

Lek Alpicort ze względu na zawartość alkoholu izopropylowego może być stosowany wyłącznie zewnętrznie. Częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Płyn nanosi się przy pomocy aplikatora na chorobowo zmienione powierzchnie skóry głowy, a następnie masuje skórę głowy przez 2-3 minuty. Czas leczenia zależy od typu oraz przebiegu schorzenia i musi być oceniony indywidualnie przez lekarza prowadzącego.   Uwaga! Nie stosować na błony śluzowe oraz w okolicy oczu. Nie stosować u dzieci do 12 roku życia.   Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego.   Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta.   Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem.

Alpicort (2mg + 4mg)/ml płyn 100 ml Przeciwwskazania

Nie stosować leku jeśli pacjent ma uczulenie na prednizolon, kwas salicylowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, u niemowląt i dzieci w wieku poniżej 12 lat, w okolicach błon śluzowych, w jamie ustnej, do lub w okolicach oczu oraz w okolicach genitaliów lub wewnętrznie, w przypadku ospy wietrznej, szczególnych schorzeń skóry (gruźlica, kiła) i zapalnych reakcji na szczepienia. Nie należy stosować praparatu także przy grzybicach i bakteryjnych infekcjach skórnych.

Alpicort (2mg + 4mg)/ml płyn 100 ml Dodatkowe

Poinformuj lekarza: Gdy masz nadwrażliwość na glikokortykosteroidy, kwas salicylowy lub inne składniki preparatu, zakażenia skóry, trądzik różowaty lub młodzieńczy, a także gdy stwierdzono u Ciebie nowotwór o podłożu estrogenowym.   Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią jedynie po konsultacji z lekarzem. 

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Wypadanie włosów w przebiegu chorób takich jak: łuszczyca owłosionej skóry głowy, wyprysk łojotokowy, łojotok, łysienie plackowate, rozlane wypadanie włosów, jak również wypadanie włosów po zakażeniach ogólnoustrojowych.

Działanie

Preparat wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe oraz keratolityczne.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.