product-logo

Alermed 10 mg tabletki powlekane 30 sztuk

Brak ocen

Producent
LekAm
Ostrzykowizna 14A, 05-170 Zakroczym
Pojemność
30 szt.
Postać


Skład

Jedna tabletka powlekana zawiera 10mg cetyryzyny dichlorowodorku (Cetirizini dihydrochloridum) oraz 30mg laktozy jednowodnej.

Substancje pomocnicze:

Rdzeń tabletki: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian, laktoza jednowodna, krospowidon.

Otoczka: talk, laktytol jednowodny, makrogol 3350, hypromeloza, tytanu dwutlenek (E171)




Wskazania

Leczenie objawowe przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny), alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. 

Działanie

Preparat działa przeciwalergicznie, polepszając komfort życia pacjentów z przewlekłym i sezonowym alergicznym zapalaniem błony śluzowej nosa.

Dawkowanie

Preparat należy stosować doustnie. Dawkę i częstotliwość przyjmowania leku ustala lekarz. Uwaga! Cetyryzyna może wpływać na wyniki testów skórnych. Należy je przeprowadzić 3 dni po dostawieniu leku. Uwaga! Podczas leczenia cetyryzyną nie należy pić alkoholu. Aby leczenie było skuteczne i jak najbardziej bezpieczne należy przestrzegać zaleceń lekarza prowadzącego. Zapoznaj się z właściwościami leku opisanymi w ulotce przed jego zastosowaniem. Przed zastosowaniem leku należy sprawdzić datę ważności podaną na opakowaniu (etykiecie). Nie należy stosować leku po terminie ważności. Przechowuj lek w szczelnie zamkniętym opakowaniu, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci, zgodnie z wymogami producenta. Lek ten został przepisany przez lekarza prowadzącego celem leczenia konkretnego schorzenia. Nie należy go odstępować innym osobom ani używać w innych okolicznościach bez konsultacji z lekarzem. 

Przeciwwskazania

Możliwe skutki uboczne: Bardzo rzadko ból i zawroty głowy, senność, zmęczenie, uspokojenie, suchość błony śluzowej jamy ustnej, podrażnienie gardła, kaszel, zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Obserwowano także reakcje nadwrażliwości (odczyny skórne i obrzęk naczynioruchowy) rzadko przemijające zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych i stężenia bilirubiny w surowicy. U dzieci może nastąpić nadmierne pobudzenie. W przypadku wystąpienia innych niewymienionych działań niepożądanych należy poinformować lekarza. Lek upośledza sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn. 

Dodatkowe

Należy poinformować lekarza gdy masz nadwrażliwość na cetyryzynę, hydroksyzynę lub jakąkolwiek substancję pomocniczą. Gdy przyjmujesz leki nasenne, uspokajające, teofilinę, leki przeciwdepresyjne i przeciw arytmiczne. Ponadto należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie w ciąży ograniczone jest do przypadków, gdy potencjalne korzyści dla matki przewyższają ewentualne ryzyko dla płodu. Nie stosować w okresie karmienia piersią. 

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Leczenie objawowe przewlekłego oraz sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (katar sienny), alergicznego zapalenia spojówek, przewlekłej pokrzywki idiopatycznej. 

Działanie

Preparat działa przeciwalergicznie, polepszając komfort życia pacjentów z przewlekłym i sezonowym alergicznym zapalaniem błony śluzowej nosa.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

Pola oznaczone * są wymagane

Zasady ochrony danych osobowych

Dlaczego my?

why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem

cookies Strona korzysta z plików cookies, dzięki temu działa poprawnie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies.