zdjecie zdjecie

Acard 75mg 60 tabletek

Producent Polfa Warszawa
Pojemność 60szt.
Postać Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100%Complete

Spis treści:

Opis produktu

Acard to tabletki dojelitowe powlekane, zawierające kwas acetylosalicylowy, który hamuje zlepianie się (agregację) płytek krwi. Acard to lek przeciwzakrzepowy. Stosuje się go długotrwale w profilaktyce chorób, zagrażających powstaniem zatorów i zakrzepów w naczyniach krwionośnych.

Zawarty w Acardzie kwas acetylosalicylowy, zaliczany jest do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Kwas acetylosalicylowy wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, hamujące agregację płytek krwi.

Na co jest stosowany kwas acetylosalicylowy? W małych dawkach: 75-150 mg na dobę, głównym działaniem kwasu acetylosalicylowego jest zmniejszenie zdolność płytek do agregacji i hamowanie skurczu naczyń. Aby zaobserwować działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne wymagane jest stosowanie większych dawek kwasu acetylosalicylowego w ciągu doby.  

Skład

1 tabletka dojelitowa: 75 mg kwasu acetylosalicylowego.

Pozostałymi składnikami są: celuloza mikrokrystaliczna, skrobia kukurydziana, kwas stearynowy, krzemionka koloidalna uwodniona, kwas metakrylowy i etyl akrylanu kopolimer (1:1), trietyl cytrynian, talk, emulsja antypienna.

Wskazania

Acard profilaktycznie stosuje się w zapobieganiu zawałowi serca u osób dużego ryzyka, w świeżym zawale serca lub jego podejrzeniu, w niestabilnej chorobie wieńcowej, w zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca, po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach, np. wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, plastyce naczyń wieńcowych, w zapobieganiu napadom przejściowego niedokrwienia mózgu i niedokrwiennego udaru mózgu oraz po ich przebyciu, u osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych, w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka, w zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc u pacjentów długotrwale unieruchomionych.

Działanie

Zawarty w preparacie Acard kwas acetylosalicylowy hamuje zlepianie się płytek krwi, zmniejszając w ten sposób zagrożenie zamknięcia naczyń krwionośnych.

Dawkowanie

1 tabletka produktu może zawierać 75 mg kwasu salicylowego (Acard 75 mg) lub 150 mg salicylowego (Acard 150 mg). Zwykle zaleca się stosowanie - 1 tabletka (75 mg) na dobę, po posiłku. Połykać w całości, popijając niewielką ilością wody.

Przeciwwskazania

Pomimo dostępności produktu Acard bez recepty, przez jego użyciem, trzeba zapoznać się z wszelkimi przeciwwskazaniami. Acardu nie należy:

  • łączyć z metotreksatem w dawkach równych lub większych niż 15 mg na tydzień,
  • stosować z ibuprofenem,
  • zażywać przy nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek składnik preparatu,
  • przyjmować w przypadku zwiększonej skłonności do krwawień oraz zaburzenia krzepnięcia krwi,
  • stosować, jeśli pacjent cierpi na chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy,
  • zażywać w razie problemów z nerkami lub wątrobą,
  • przyjmować, jeśli w przeszłości u pacjenta po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków przeciwzapalnych wystąpiły napady astmy,
  • przyjmować w III trymestrze ciąży,
  • podawać dzieciom do 12 lat z infekcjami wirusowymi z uwagi na możliwość uszkodzenia wątroby i mózgu (zespół Reye’a).

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Acard w ciąży

Acard może być stosowany podczas pierwszych 6 miesięcy ciąży, ale wyłącznie po skonsultowaniu się z lekarzem. Stosowanie leku w ostatnich trzech miesiącach ciąży jest przeciwwskazane. W czasie karmienia piersią krótkotrwałe stosowanie leku nie jest dużym zagrożeniem dla dziecka karmionego piersią. Nie jest zalecane natomiast karmienie piersią w trakcie długotrwałego stosowania dużych dawek kwasu acetylosalicylowego.

Acard a alkohol

Alkohol może zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych dotyczących przewodu pokarmowego wywołanych przez kwas acetylosalicylowy.


Opinie o Acard 75mg 60 tabletek

jolanta

Polecam

Malwina

Dzięki tabletkom Acard mogę być spokojna o swoje serce. Lek sprawdzony przez moją rodzinę.

Monika

Stosowanie Acaradu zalecił mi lekarz i jest to produkty godny polecenia, apteka również.

Wiktoria

Tabletki polecone przez mojego kardiologa, w tej cenie nie ma lepszego leku.

Renata

Kupuję Acard dziadkom w tej aptece, bo wypada na prawdę korzystnie cenowo, polecam.

Ela

Biorę po zawale i jestem zadowolona. Polecam wszystkim, niedrogi lek. Co więcej przesyłka dotarła do mnie ekspresowo :D

Ilona

Mój dziadek po udarze stosuje ten preparat i wypada całkiem pozytywnie na tle innych. A do tego niska cena. Duży pozytyw!

Dorota

To moja codzienność w chorobie wieńcowej. Jest skuteczny i niedrogi. Zużyłam już kilka opakowań.

Agnieszka

To lek polecony mi przez kardiologa. Jestem zachwycona jego korzystną ceną. Warto o nim poczytać i się zainteresować, bo działa.

Małgorzata

Mój tata go bierze po zawale. Super, że jest w tak niskiej cenie. Polecamy tu kupować, bo na prawdę się opłaca.

Zygmunt

Polecił mi go brat. Jest bardzo dobrym preparatem w świetnej cenie!

Sebastian

Przy miażdżycy Acard to dla mnie codzienność. Dobrze, że ten produkt ma tak atrakcyjną cenę. Zakupy na wapteka.pl to sama przyjemność!

Maks

Zgadzam się z opisem producenta. Warto się zaopatrzyć.

Sławek

Przy mojej niestabilnej chorobie wieńcowej jest niezastąpiony. Świetnie, że cena jest taka atrakcyjna!

Aśka

Duże opakowanie w świetnej cenie. Jeżeli tak jak ja potrzebujecie go to to są jego ogromne atuty. Zawsze robię zapas.

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.