Acard 75mg 60 tabletek

cena
7,28 zł
Ilość:
Producent Polfa Warszawa
Pojemność 60szt.
Postać Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
100% Complete

Opis produktu

Acard to lek zawierający kwas acetylosalicylowy, który hamuje zlepianie się (agregację) płytek krwi. Lek stosowany długotrwale w profilaktyce chorób, które grożą powstaniem zakrzepów i zatorów w naczyniach krwionośnych.

Zawarty w leku Acard - kwas acetylosalicylowy, zaliczany jest do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Kwas acetylosalicylowy wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe,  hamujące agregację płytek krwi.

W małych dawkach: 75-150 mg na dobę, głównym działaniem kwasu acetylosalicylowego jest zmniejszenie zdolność płytek do agregacji i hamowanie skurczu naczyń. Aby zaobserwować działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne wymagane jest stosowanie większych dawek kwasu acetylosalicylowego w ciągu doby.


Skład

1 tabletka dojelitowa: 75 mg kwasu acetylosalicylowego.

Pozostałe składniki: celuloza mikrokrystaliczną, skrobia kukurydzianą, kwas stearynowy, krzemionka koloidalną uwodnioną, kwas metakrylowego i etyl akrylanu kopolimer (1:1), trietyl cytrynian, talk, emulsja antypienną

Wskazania

Lek Acard stosuje się w zapobieganiu zawałowi serca u osób dużego ryzyka, w świeżym zawale serca lub jego podejrzeniu, w niestabilnej chorobie wieńcowej, w zapobieganiu powtórnemu zawałowi serca, po zabiegach chirurgicznych lub interwencyjnych na naczyniach, np. wszczepieniu pomostów aortalno-wieńcowych, plastyce naczyń wieńcowych, w zapobieganiu napadom przejściowego niedokrwienia mózgu i niedokrwiennego udaru mózgu oraz po ich przebyciu, u osób z zarostową miażdżycą tętnic obwodowych, w zapobieganiu zakrzepicy naczyń wieńcowych u pacjentów z wieloma czynnikami ryzyka, w zapobieganiu zakrzepicy żylnej i zatorowi płuc u pacjentów długotrwale unieruchomionych.

Działanie

 Zawarty w preparacie ACARD kwas acetylosalicylowy hamuje zlepianie się płytek krwi, zmniejszając w ten sposób zagrożenie zamknięcia naczyń krwionośnych.

Dawkowanie

Zwykle zaleca się stosowanie - 1 tabletka (75 mg) na dobę, po posiłku. Połykać w całości, popijając niewielką ilością wody.

Przeciwwskazania

Nie należy stosować leku Acard:

- z metotreksatem w dawkach 15 mg na tydzień lub większych

- z ibuprofenem

- nadwrażliwość na kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek składnik leku

- w przypadku zwiększonej skłonności do krwawień oraz zaburzenia krzepnięcia krwi

- jeśli pacjent ma chorobę wrzodową żołądka i/lub dwunastnicy;

- w razie problemów z nerkami lub wątrobą

- jeśli u pacjenta wystąpiły w przeszłości napady astmy po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych leków przeciwzapalnych

- w III trymestrze ciąży

- u dzieci do 12 lat z infekcjami wirusowymi z uwagi na możliwość uszkodzenia wątroby i mózgu (zespół Reye’a)

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Lek ACARD można stosować w pierwszych 6 miesiącach ciąży jedynie po konsultacji z lekarzem. Stosowanie leku w ostatnich trzech miesiącach ciąży jest przeciwwskazane.

Krótkotrwałe stosowanie leku przez kobietę karmiącą piersią nie stanowi dużego zagrożenia dla karmionego piersią dziecka. Nie zaleca się natomiast karmienia piersią podczas długotrwałego stosowania dużych dawek kwasu acetylosalicylowego.

Alkohol może zwiększyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych dotyczących przewodu pokarmowego wywołanych przez kwas acetylosalicylowy.

Opinie o Acard 75mg 60 tabletek

jolanta

Polecam

Malwina

Dzięki tabletkom Acard mogę być spokojna o swoje serce. Lek sprawdzony przez moją rodzinę.

Monika

Stosowanie Acaradu zalecił mi lekarz i jest to produkty godny polecenia, apteka również.

Wiktoria

Tabletki polecone przez mojego kardiologa, w tej cenie nie ma lepszego leku.

Renata

Kupuję Acard dziadkom w tej aptece, bo wypada na prawdę korzystnie cenowo, polecam.

Ela

Biorę po zawale i jestem zadowolona. Polecam wszystkim, niedrogi lek. Co więcej przesyłka dotarła do mnie ekspresowo :D

Ilona

Mój dziadek po udarze stosuje ten preparat i wypada całkiem pozytywnie na tle innych. A do tego niska cena. Duży pozytyw!

Dorota

To moja codzienność w chorobie wieńcowej. Jest skuteczny i niedrogi. Zużyłam już kilka opakowań.

Agnieszka

To lek polecony mi przez kardiologa. Jestem zachwycona jego korzystną ceną. Warto o nim poczytać i się zainteresować, bo działa.

Małgorzata

Mój tata go bierze po zawale. Super, że jest w tak niskiej cenie. Polecamy tu kupować, bo na prawdę się opłaca.

Zygmunt

Polecił mi go brat. Jest bardzo dobrym preparatem w świetnej cenie!

Sebastian

Przy miażdżycy Acard to dla mnie codzienność. Dobrze, że ten produkt ma tak atrakcyjną cenę. Zakupy na wapteka.pl to sama przyjemność!

Maks

Zgadzam się z opisem producenta. Warto się zaopatrzyć.

Sławek

Przy mojej niestabilnej chorobie wieńcowej jest niezastąpiony. Świetnie, że cena jest taka atrakcyjna!

Aśka

Duże opakowanie w świetnej cenie. Jeżeli tak jak ja potrzebujecie go to to są jego ogromne atuty. Zawsze robię zapas.

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.