product-image
Zdrovit Litorsal 24 tabletki musujące + Zdrovit Magnez + wit. B6 24 tabletki musujące [ZESTAW]
12.79 zł
Zdrovit Litorsal 24 tabletki musujące + Zdrovit Magnez + wit. B6 24 tabletki musujące [ZESTAW]

Zdrovit Litorsal 24 tabletki musujące + Zdrovit Magnez + wit. B6 24 tabletki musujące [ZESTAW]

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)


Producent
Natur Produkt Zdrovit sp. z o.o.

ul. Nocznickiego 31 01-918 Warszawa

Pojemność
24szt + 24szt
Postać


Dostępny

12.79 zł

Opis

Zestaw zawiera:

  • Zdrovit Litorsal 24 tabletki musujące 
  • Zdrovit Magnez + wit. B6 24 tabletki musujące

Składniki

Zdrovit Litorsal 24 tabletki musujące


Regulatory kwasowości: kwas cytrynowy i węglany sodu, glukoza, dwuwodorofosforan potasu, substancja wypełniająca: sorbitole, kwas L-askorbinowy (witamina C), aromaty: mięty pieprzowej (zawierający laktozę pochodzącą z mleka) i cytrynowy, substancje słodzące: cyklaminiany, aspartam i acesulfam K, barwnik: ryboflawiny.

Składniki 3 tabletki %RWS*
witamina C 180 mg 225%
potas 300 mg 15%
sód 792 mg ---
glukoza 1200 mg ---

% RWS* - Referencyjna Wartość Spożycia


Zdrovit Magnez + wit. B6 24 tabletki musujące

Regulatory kwasowości: kwas cytrynowy i węglany sodu; węglan magnezu; fruktoza; substancja słodząca: cyklaminiany; aromat; substancja słodząca: sacharyny; chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6); barwnik: ryboflawiny.

Składniki 1 tabletka %RWS* 3 tabletki %RWS*
witamina B6 0,67 mg 48% 2 mg 143%
magnez 100 mg 27% 300 mg 80%

% RWS* - Referencyjna Wartość Spożycia

Masa netto

96 g + 103,2 g

Właściwości składników

Zdrovit Litorsal 24 tabletki musujące


Sód jest podstawowym elektrolitem, regulującym dystrybucję wody w organizmie. 
Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i w utrzymaniu prawidłowego ciśnienia krwi.
Witamina C przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego, pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.


Zdrovit Magnez + wit. B6 24 tabletki musujące

Magnez przyczynia sie do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego.
Witamina B6 pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego, jak również przyczynia sie do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Zalecane dzienne spożycie

Zdrovit Litorsal 24 tabletki musujące


Dorośli: 3 tabletki dziennie. 
Rozpuścić 1 tabletkę musującą w 200 ml wody. 


Zdrovit Magnez + wit. B6 24 tabletki musujące

Dorośli: do 3 tabletek dziennie. 
Rozpuścić 1 tabletkę musującą w 200 ml wody. 

Ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa

  • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji
  • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
  • Dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia należy stosować zróżnicowaną dietę i prowadzić zdrowy tryb życia
  • Przechowywać w temperaturze pokojowej
  • Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci

Częste pytania

Elektrolity wspierają szereg funkcji w organizmie człowieka, wspierając też jego właściwe nawodnienie. Nie pozostają bez wpływu na ciśnienie krwi, zwłaszcza biorąc pod uwagę 2 najpopularniejsze składniki, jakimi są sód oraz potas. Pierwszy z wymienionych podnosi ciśnienie, drugi natomiast wpływa na jego obniżenie. Zależność ta występuje zarówno u małych dzieci, jak i u dorosłych oraz seniorów. Dlatego też bardzo ważne jest przestrzeganie właściwej proporcji podaży sodu i potasu, dzięki czemu elektrolity nie będą podnosiły ciśnienia krwi. Zasady tej należy przestrzegać, komponując posiłki, ale także wybierając odpowiedni preparat z elektrolitami. Jednym z nich jest Litorsal. Skład suplementu jest tak dobrany, aby jego spożywanie nie przynosiło negatywnych efektów. 

Elektrolity polecane są osobom zmagającym się z biegunką oraz wymiotami. Można też przyjmować je w stanach odwodnienia organizmu, na przykład w trakcie upałów. Czasami zaleca się uzupełnianie elektrolitów także po zakończeniu choroby, jeśli pacjent nie dostarcza odpowiednich ilości składników odżywczych wraz z pożywieniem. Suplement diety Litorsal + Magnez w uzasadnionych przypadkach można również stosować na co dzień, ale warto skonsultować tę kwestię z lekarzem. Na ogół nie zaleca się suplementowania elektrolitów bez typowych wskazań, takich jak biegunka czy ryzyko odwodnienia organizmu. Ich nadmiar, podobnie jak niedobór, jest szkodliwy. Natomiast Litorsal w ciąży powinien być przyjmowany pod nadzorem lekarza, zwłaszcza w stanach chorobowych. 

Z wiekiem uczucie pragnienia pojawia się coraz rzadziej, dlatego ważne, aby regularnie przyjmować płyny. Optymalna dawka to 1,5-2 litry w ciągu dnia. W trakcie upałów, biegunki, wymiotów czy innego rodzaju choroby można sięgnąć po elektrolity Litorsal. Od jakiego wieku je stosować? Tabletki musujące dedykowane są pacjentom po 12. roku życia. Warto jednak zwrócić uwagę na temat Litorsal senior a cukrzyca, gdyż zawiera on glukozę. Elektrolity powinny być więc przyjmowane po uprzedniej konsultacji lekarskiej.

U osób starszych główną oznaką odwodnienia jest sucha skóra. Pojawia się mocz w ciemnym kolorze, zmęczenie, ból głowy oraz uczucie pragnienia. Zauważając takie objawy, należy wezwać pomoc - seniorzy odwadniają się szybko, a taki stan może zagrażać ich życiu. Aby do niego nie dopuścić, warto podawać Litrosal + Magnez w chorobie układu pokarmowego albo w innych sytuacjach, w których możliwe jest nagłe odwodnienie pacjenta. 

Postać

Kluczowy składnik

witamina C
potas
sód
glukoza
witamina B6
magnez

Rejestracja

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Julka
Zdrovit Litorsal i Zdrovit Magnez to zestaw dla Każdego! Preparaty te dostarczają organizmowi niezbędnych witamin i minerałów! Zdrovit Litorsal zalecany jest przede wszystkim w upalne dni lub w czasie wysiłku fizycznego. Natomiast zdrovit magnez witamina b6 przyczynia sie do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia. Polecam!

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem