Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 2

Producent USP Zdrowie
Adres

Poleczki 35, 02-822 Warszawa

Pojemność 10 szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis

Xenna Extra Comfort to lek pochodzenia roślinnego w postaci tabletek dojelitowych zawierających ziołowy składnik przeczyszczający. Do stosowania w doraźnym leczeniu zaparć.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Doustnie. Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 tabletka dojelitowa raz na dobę, na godzinę przed snem; spodziewane działanie przeczyszczające  występuje po 8 – 12 godzinach. 

Działanie

Preparat pochodzenia roślinnego o działaniu przeczyszczającym. Działanie przeczyszczające występuje po 8-12 h od chwili przyjęcia preparatu.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować:

W przypadku znanej nadwrażliwości (alergii) na substancję czynną lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz w przypadku  niedrożności jelit, w zapaleniu wyrostka robaczkowego, w przypadku ostrych chorób zapalnych jelit  (np. choroba Crohna, wrzodziejące zapalenie jelita grubego), w przypadku bólów brzusznych  nieznanego pochodzenia lub w stanach odwodnienia z utratą elektrolitów. Nie podawać produktów zawierających senes dzieciom w wieku poniżej 12 lat

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Częstość nieznana (nie może zostać określona na podstawie dostępnych danych):

Skurcze i bóle brzucha, biegunki z wodnistym stolcem, w szczególności u osób z zespołem  nadpobudliwego jelita. Reakcja taka może być spowodowana przyjęciem zbyt wysokiej dawki  leku, wówczas konieczne jest zmniejszenie dawki leku. Przewlekłe stosowanie może prowadzić do zaburzeń pigmentacji okrężnicy (zmiana koloru błony śluzowej jelita na  brązowy), które ustępują po zaprzestaniu stosowania preparatu.
Reakcje nadwrażliwości: świąd, pokrzywka, wysypka występująca miejscowo lub na całym  ciele.
Zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej, a szczególnie albuminuria (występowanie  drobnocząsteczkowych białek w moczu), hematuria (występowanie krwi w moczu) w  przypadku przewlekłego stosowania preparatu;
Zmiana barwy moczu na żółty lub czerwono-brązowy (efekt nie powoduje konieczności  odstawienia preparatu).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Xenna Extra Comfort nie jest przeznaczony do długotrwałego stosowania. Stosowanie leków przeczyszczających przez dłuższy czas niż zalecany może prowadzić do upośledzenia funkcji jelit i uzależnienia od środków przeczyszczających. Decyzję o stosowaniu przez okres dłuższy niż 7-14 dni może podjąć lekarz. W przypadku gdy zachodzi potrzeba codziennego stosowania środka przeczyszczającego, zaleca się konsultację z lekarzem w celu ustalenia przyczyny zaparcia.
Lek Xenna Extra Comfort powinno się stosować tylko wówczas, gdy nie można osiągnąć prawidłowego wypróżnienia poprzez zmianę diety.

W przypadku, gdy występują jakiekolwiek niezdiagnozowane ostre lub utrzymujące się objawy brzuszne, nie należy stosować leku bez konsultacji z lekarzem. Nie stosować u pacjentów z zaklinowaniem kału oraz z dolegliwościami ze strony przewodu pokarmowego, takimi jak: ból brzucha, nudności i wymioty, chyba że lekarz zdecyduje inaczej. Objawy takie mogą wskazywać na możliwość wystąpienia niedrożności jelit.

W przypadku równoczesnego stosowania glikozydów nasercowych przed zastosowaniem zaleca się konsultację z lekarzem.

Stosowanie leków przeczyszczających przez pacjentów z nietrzymaniem stolca wymaga wzmożonej higieny okolic narażonych na kontakt z kałem. 

Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci. Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Przyjmowanie leku może ograniczać wchłanianie innych leków podawanych drogą doustną z powodu przyspieszenia pasażu jelitowego. W przypadku przewlekłego stosowania możliwe jest obniżenie poziomu elektrolitów we krwi, zwłaszcza potasu. Straty potasu mogą spowodować nasilenie działania glikozydów nasercowych i leków antyarytmicznych. Straty potasu pogłębia równoczesne stosowanie leków wywołujących hipokaliemię (np. tiazydowych leków moczopędnych, kortykosteroidów, preparatów zawierających korzeń lukrecji). Pacjenci przyjmujący glikozydy nasercowe, leki antyarytmiczne, produkty lecznicze powodujące wydłużenie odcinka QT, diuretyki, kortykosteroidy lub korzeń lukrecji powinni zasięgnąć opinii lekarza przed rozpoczęciem stosowania tego leku. W przypadku wątpliwości proszę się zwrócić do lekarza lub farmaceuty.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Nie zaleca się stosowania w tym okresie.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Nie zaleca się podawania Xenna Extra Comfort u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Kategoria

Układ pokarmowy

Producent

Postać

Działanie

Preparat pochodzenia roślinnego o działaniu przeczyszczającym. Działanie przeczyszczające występuje po 8-12 h od chwili przyjęcia preparatu.

Kluczowy składnik

senes

Rejestracja

lek produkt leczniczy

Karolina
Xenna extra od lat zawsze pod ręką. Zaufany lek, który działa skutecznie a przy tym łagodnie dla organizmu. Pozytywnie wpływa na pracę jelit i poprawia kondycję układu trawiennego. Xenna extra comfort to lek pochodzenia roślinnego co bardzo sobie cenię. Wpisując w przeglądarkę xenna extra opinie znajdzie się same pozytywne recenzje :) Do tego niewygórowana cena. Polecam!

Ewelina
Od jakiegoś czasu miałam problem z zaparciami. Piłam różne herbatki ziołowe, niestety nie pomogły. Pani Farmaceutka w aptece poleciła mi lek xenna extra. Jestem bardzo zadowolona z działania tego preparatu. Dzięki xenna extra comfort nie mam już problemów z wypróżnieniem i czuję się o wiele lżejsza! W internecie xenna extra ma same pozytywne opinie, lek jest chętnie kupowany ze względu na naturalny, ziołowy skład tabletek. Polecam!

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.