Vigantoletten 1000j.m. 90 tabletek

cena
19,98 zł
Producent Merck Polska
Pojemność 90szt.
Postać Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
Brak produktu

Opis produktu

Witamina D3 (cholekalcyferolu)  wpływa na pracę mięśnia sercowego, stymuluje wydzielanie insuliny, zapobiega stanom zapalnym, reguluje ciśnienie krwi i wzrost komórek. Niedobór witaminy D może być przyczyną wielu schorzeń.

Jednym z powodów zmniejszonej produkcji endogennej witaminy D jest zbyt krótkie przebywanie na słońcu, dotyczy to głównie pracowników biurowych. Ponadto na stan ten może wpływać ograniczone spożycie z pokarmem, otyłość, która przyczynia się do zaburzenia metabolizmu witaminy D1.

Vigantoletten doskonale sprawdza się przy zwalczaniu niedoboru witaminy D, w uzupełniającym leczeniu osteoporozy i w profilaktyce krzywicy. 


Skład

1 tabletka zawiera 25 µg cholekalcyferolu, co odpowiada 1000 j.m. witaminy D

Wskazania

Zapobieganie krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych; zapobieganie schorzeniom w przypadku występowania ryzyka niedoboru witaminy D u dzieci i dorosłych; zapobieganie niedoborom witaminy D u dzieci i dorosłych i leczenie wspomagające w osteoporozie u dorosłych.

Działanie

- zapobieganie niedoborom witaminy D u dzieci i dorosłych
- zapobieganie krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych
- zapobieganie schorzeniom w przypadku występowania ryzyka niedoboru witaminy D u dzieci i dorosłych
- leczenie wspomagające w osteoporozie u dorosłych


Dawkowanie

Zależnie od obszaru zastosowania dawkowanie od 1/2 do 1 tabletki dziennie. Należy popić odpowiednią ilością wody.

Dorośli (w tym osoby w podeszłym wieku) i dzieci: 1/2 tabletki na dobę (co odpowiada 0,0125 mg lub 500 j.m. witaminy D). U noworodków, niemowląt i małych dzieci lek należy stosować jedynie pod nadzorem lekarza. Leczenie wspomagające w osteoporozie u dorosłych: 1 tabletka na dobę (co odpowiada 0,025 mg lub 1000 j.m. witaminy D). Nie należy stosować produktu leczniczego długotrwale lub w większych dawkach bez nadzoru lekarza. Ponadto bez nadzoru lekarza nie należy stosować jednocześnie innych leków czy suplementów diety oraz innego rodzaju środków spożywczych zawierających witaminę D (cholekalcyferol), kalcytriol lub inne metabolity i analogi witaminy D.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną (cholekalcyferol) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą; hiperkalcemia i (lub) hiperkalcynuria; kamica nerkowa i (lub) ciężka niewydolność nerek; rzekoma niedoczynność przytarczyc

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Więcej informacji nt. sposobu użycia znajduje się tutaj: Informacja dotycząca sposobu użycia VIGANTOLETTEN® 1000 j.m.

Opinie o Vigantoletten 1000j.m. 90 tabletek

Agnieszka

bardzo dobre żródło witaminy d3

Monika

Vigantoletten zapewnia mojemu sercu odpowiednią pracę, profilaktyka jest dla mnie bardzo ważna.

Wiktoria

Niestety, często ciśnienie mojej krwi jest zbyt wysokie, wówczas z pomocą przychodzi Vigantoletten :)

Renata

Biorę ze względu na to że dużo pracuje w pomieszczeniu i nie mogę czerpać witaminy D ze słońca. Bardzo dobry lek.

Ela

Mało czasu spędzam na słońcu, nie mam siły z moimi bolącymi stawami chodzić na spacery, dlatego od 2 tygodni postanowiłam brać ten lek. Już widzę pierwsze pozytywne efekty.

Ilona

Świetny produkt, skuteczny w 100%

Aneta

Wszystko tak jak na opakowaniu. Spełnił moje oczekiwania. Paczka doszła zadziwiająco szybko. Polecam zakupy na tej stronce!

Malwina

Daje synowi, ponieważ bardzo mało czasu spędza na zewnątrz. Ma mnóstwo zajęć dodatkowych, a zależy mi, żeby nie brakowało mu żadnych witamin.

Marlena

Działa tak, jak to jest napisane na ulotce. Zamówiłam w poniedziałek a we wtorek paczka była u mnie. Polecam.

Małgorzata

Polecono mi go ze względu na niedobór witaminy D. Mamy nadzieję, że przy następnych badaniach będzie już lepiej. Zaczynam przyjmować ten suplement i zobaczymy. Zapowiada się bardzo okej.

Sebastian

Moja mama ma osteoporozę i bardzo chwali sobie ten produkt. Odkąd suplementuje witaminę D3 jest w lepszej kondycji.

Andrzej

Jako, że słońca w naszej Polsce mniej niż więcej, zdecydowałem się brać wit. D3. Myślę, że warto, zobaczymy jakie będę miał wyniki po dłuższej kuracji, bo teraz miałem niedobory.

Adrian

Świetny! Starcza na aż 3 miesiąca! Za tak niewielkie pieniądze, warto się zapatrzeć. Przydatny preparat zwłaszcza zimą.

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.