Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 15

Adres

ul. Zabraniecka 20, 03-872 Warszawa

Pojemność 90szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis

Vigantoletten 1000 to produkt leczniczy zawierający substancję czynną witaminę D (cholekalcyferol), ważną w procesie tworzenia kości.

Skład

Substancją czynną jest: cholekalcyferol (cholekalcyferol, proszek zawierający: cholekalcyferol, D,L-alfa-tokoferol, triglicerydy, nasyconych kwasów tłuszczowych o średniej długości łańcucha, skrobię modyfikowaną, sodu askorbinian, sacharozę, krzemionkę koloidalną bezwodną).

1 tabletka zawiera 25 mikrogramów cholekalcyferolu równoważnego 1000 j.m. witaminy D.

Pozostałe składniki: mannitol, celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (typ C), talk, magnezu stearynian.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dzieci: pół tabletki na dobę (co odpowiada 0,0125 mg lub 500 j.m. witaminy D).

Dorośli: 1 tabletka na dobę (co odpowiada 0,025 mg lub 1000 j.m. witaminy D).

Bez nadzoru lekarza nie należy stosować produktu leczniczego długotrwale lub w dawkach większych niż zalecane.

Leczenie wspomagające w osteoporozie u dorosłych: 2 tabletki na dobę (co odpowiada 0,050 mg lub 2000 j.m. witaminy D).

Działanie

Cholekalcyferol zawarty w leku Vigantoletten przyczynia się do zwiększania wchłaniania wapnia oraz fosforanów w przewodzie pokarmowym i we krwi, a także wchłaniania zwrotnego wapnia w nerkach, jest to możliwe dzięki działaniu aktywnych metabolitów. Ponadto cholekalcyferol hamuje nadmierne wydzielanie parathormonu z przytarczyc, zapobiega utracie wapnia, a także pozytywnie wpływa na mineralizację kości.

 

Wskazania

Lek Vigantoletten 1000 stosuje się w zapobieganiu krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych, w zapobieganiu schorzeń w przypadku występowania ryzyka niedoboru witaminy D u dzieci i dorosłych, oraz w leczeniu wspomagającym w osteoporozie u dorosłych.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Vigantoletten 1000:

Jeżeli występuje nadwrażliwość na substancję czynną (cholekalcyferol) lub na którąkolwiek substancję pomocniczną.
Jeżeli występuje hiperkalcemia i (lub) hiperkalcynuria.
Kamica nerkowa i (lub) ciężka niewydolność nerek.
Jeżeli występuje rzekoma niedoczyność przyrarczyc (zapotrzebowanie na witaminę D może być obniżone z powodu okresów prawidłowej wrażliwości na witaminę, prowadzocych do przedawkowania). W tym przypadku dostępne są pochodne witaminy D łatwiejsze do kontrolowania.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak zaparcia, wzdęcia, nudności, bóle brzucha lub biegunka. Reakcje nadwrazlwości, takie jak świąd skóry, wysypka lub pokrzywka. W przypadku długotrwałego stosowania dużych dawek występuje hiperkalcemia (zbyt duże stężenie wapnia we krwi) i hiperkalcynuria (nadmierne wydalananie wapnia z moczem).

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Lek Vigantoletten 1000 zawiera sacharozę.

Przed rozpoczęciem stosowania leku Vigantoletten 1000 należy omówić to z lekarzem lub farmaceutą, gdyż lek Vigantoletten 1000 należy stosować pod nadzorem lekarza:
Jeśli pacjent przyjmuje również inne leki zawierające witaminę D, ponieważ dodatkowe dawki witaminy D można przyjmować tylko pod nadzorem lekarza.
Jeśli pacjent ma sarkoidozę (choroba układu odpornościowego, która może zwiększać stężenie witaminy D w organizmie).
Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek.
Jeśli pacjent jest leczony glikozydami nasercowymi lub lekami moczopędnymi.
W przypadku noworodków, niemowląt i małych dzieci.
Jśli leczenie witaminą D jest długotrwałe, gdyż w takim przypadku lekarz powinien kontrolować u pacjenta stężenie wapnia w surowicy i w moczu oraz sprawdzać czynność nerek, oznaczając stężenie kreatyniny we krwi.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Leki zobojętniające stosowane w leczeniu nadwaśności zawierające glin, stosowane razem z lekiem Vigantoletten 1000 mogą zwiększać stężenie glinu we krwi, zwiększając ryzyko toksycznego działania glinu na kości.

Leki zobojętniające zawierające magnez, gdy są stosowane równocześnie z lekiem Vigantoletten 1000 mogą zwiększać stężenie magnezu we krwi.

NIektóre leki moczopędne mogą prowadzić do hiperkalcemii (zwiększonego stężenia wapnia), wywołanej zmniejszonym wydalaniem wapnia przez nerki. Podczas długotrwałego leczenia należy kontrolować stężenie wapnia w surowicy i w moczu.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Lek Vigantoletten 1000 podczas ciąży może być przyjmowany wyłącznie na zlecenie lekarza. W okresie ciązy należy unikać przedawkowania witaminy D, gdyż może to prowadzić do opóźnienia rozwoju fizycznego i umysłowego, wad serca, zaburzeń siatkówki oka (retinopatii) u dziecka.

Kategoria

Zdrowie

Postać

Stosowanie

Lek Vigantoletten 1000 stosuje się w zapobieganiu krzywicy i osteomalacji u dzieci i dorosłych, w zapobieganiu schorzeń w przypadku występowania ryzyka niedoboru witaminy D u dzieci i dorosłych, oraz w leczeniu wspomagającym w osteoporozie u dorosłych.

Działanie

Cholekalcyferol zawarty w leku Vigantoletten przyczynia się do zwiększania wchłaniania wapnia oraz fosforanów w przewodzie pokarmowym i we krwi, a także wchłaniania zwrotnego wapnia w nerkach, jest to możliwe dzięki działaniu aktywnych metabolitów. Ponadto cholekalcyferol hamuje nadmierne wydzielanie parathormonu z przytarczyc, zapobiega utracie wapnia, a także pozytywnie wpływa na mineralizację kości.  

Kluczowy składnik

witamina D

Rejestracja

produkt leczniczy lek

Agnieszka
bardzo dobre żródło witaminy d3

Monika
Vigantoletten zapewnia mojemu sercu odpowiednią pracę, profilaktyka jest dla mnie bardzo ważna.

Wiktoria
Niestety, często ciśnienie mojej krwi jest zbyt wysokie, wówczas z pomocą przychodzi Vigantoletten :)

Renata
Biorę ze względu na to że dużo pracuje w pomieszczeniu i nie mogę czerpać witaminy D ze słońca. Bardzo dobry lek.

Ela
Mało czasu spędzam na słońcu, nie mam siły z moimi bolącymi stawami chodzić na spacery, dlatego od 2 tygodni postanowiłam brać ten lek. Już widzę pierwsze pozytywne efekty.

Ilona
Świetny produkt, skuteczny w 100%

Aneta
Wszystko tak jak na opakowaniu. Spełnił moje oczekiwania. Paczka doszła zadziwiająco szybko. Polecam zakupy na tej stronce!

Malwina
Daje synowi, ponieważ bardzo mało czasu spędza na zewnątrz. Ma mnóstwo zajęć dodatkowych, a zależy mi, żeby nie brakowało mu żadnych witamin.

Marlena
Działa tak, jak to jest napisane na ulotce. Zamówiłam w poniedziałek a we wtorek paczka była u mnie. Polecam.

Małgorzata
Polecono mi go ze względu na niedobór witaminy D. Mamy nadzieję, że przy następnych badaniach będzie już lepiej. Zaczynam przyjmować ten suplement i zobaczymy. Zapowiada się bardzo okej.

Sebastian
Moja mama ma osteoporozę i bardzo chwali sobie ten produkt. Odkąd suplementuje witaminę D3 jest w lepszej kondycji.

Andrzej
Jako, że słońca w naszej Polsce mniej niż więcej, zdecydowałem się brać wit. D3. Myślę, że warto, zobaczymy jakie będę miał wyniki po dłuższej kuracji, bo teraz miałem niedobory.

Adrian
Świetny! Starcza na aż 3 miesiąca! Za tak niewielkie pieniądze, warto się zapatrzeć. Przydatny preparat zwłaszcza zimą.

Sylwia
Kupiłam vigantoletten w tej aptece. Cena dokładnie za vigantoletten 1000 (dostępny również vigantoletten 2000 ) wynosiła 22.80 tak więc, korzystnie jak na opakowanie zawierające 90 sztuk. Dużą zaletą produktu są małe tabletki, które szybko się łyka (dla dzieci dostępny vigantol krople) oraz dawkowanie raz na dobę. Osobiście polecam vigantol. super produkt!

Aleksandra
Mam zaufanie tylko do leków, dlatego też zawsze w aptece kupuję vigantoletten 1000, zamiast suplementu diety vigantoletten 2000. Duże opakowanie, bo aż 90 tabletek wystarcza na 3 miesiące kuracji. Vigantoletten jest niezawodny w okresie jesienno-zimowym. Dzięki temu, że vigantoletten lek występuje w formie małych, łatwych do połknięcia tabletek można je podawać dzieciom. Polecam!

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.