product-image
uroFuraginum 50mg leczenie zakażeń dróg moczowych 30 tabletek
12.78 zł

uroFuraginum 50mg leczenie zakażeń dróg moczowych 30 tabletek


4.50

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)


Producent
Adamed Grupa

ul. Mariana Adamkiewicza 6A, 05-152 Czosnów

Pojemność
30szt.
Postać

Dostępny, wysyłka w 24h.

minus

ilość

plus
12.78 zł

Dostawa za 0 zł
Metody płatności i dostawy
Zamów i opłać do 13:00, odbierz w waptece w 1h.

Opis

Nazwa powszechnie stosowana substancji czynnej: Furaginum. 

UroFuraginum (Furaginum, pot. furagina) to środek powszechnie stosowany w przypadkach zakażenia dolnych dróg moczowych. Substancja czynna to furagina, czyli pochodna nitrofuranu, który jest chemioterapeutykiem aktywnym wobec Gram-dodatnich i Gram-ujemnych bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Wykazuje działanie przeciwpierwotniakowe i niewielkie przeciwgrzybicze. 

Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, a wydalana jest z moczem. Aby uzyskać większą dostępność biologiczną należy podać tabletkę z pokarmem bogatym w białko. Zwiększa to również stężenie leku w moczu. 


Skład

Dawka substancji czynnej lub stężenie substancji czynnej: 1 tabletka zawiera 50 mg furaginy (Furaginum).

Dawkowanie

Dorośli - pierwszy dzień leczenia: 100 mg (2 tabletki) 4 razy na dobę; następne dni: 100mg (2 tabletki) 3 razy na dobę. Lek UroFuraginum należy przyjmować podczas posiłków zawierających białko, które korzystnie wpływa na wchłanianie leku. Lek stosuje się przez 7-8 dni. W razie konieczności kurację można powtórzyć po 10-15 dniach.

Wskazania

Zakażenie dolnych dróg moczowych. 

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu lub którąkolwiek substancję pomocniczą. I trymestr ciąży. W okresie donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i porodu, ze względu na ryzyko niedokrwistości hemolitycznej u noworodka. Dzieci w wieku do 3 miesięcy. Niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 60 ml/min lub podwyższone stężenie kreatyniny w surowicy). Rozpoznana polineuropatia, np. cukrzycowa. Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.  

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

UroFuraginum to lek stosowany w stanach zakażenia dróg moczowych, który należy stosować zgodnie z zaleceniami producenta. Jak przyjmować tabletki uroFuraginum? Dawkowanie zależeć będzie od momentu terapii. W pierwszym dniu sięgnij po 2 tabletki 4 razy na dobę. Następnie należy zmniejszyć ilość przyjmowanego leku do 2 tabletek 3 razy na dobę. Całe leczenie powinno zająć 7-8 dni. W przypadku ponownego wystąpienia objawów możesz powtórzyć kurację po upływie 10-15 dni.

Jeśli symptomy będą się utrzymywać lub nasilać, należy skonsultować się z lekarzem. UroFuraginum na zapalenie pęcherza należy przyjmować w czasie posiłku. Białko zawarte w pożywieniu ułatwi przyswajanie leku, wpływając pozytywnie na jego skuteczność. Substancje aktywne uchodzą jednocześnie za szybko przyswajalne, a ich stężenie osiąga poziom maksymalny już po 30 minutach od zastosowania.

Infekcje układu moczowego stanowią powszechnie występującą dolegliwość, która znacznie obniża komfort codziennego życia. Częstomocz, ból podczas korzystania z toalety i bolesne parcie na pusty pęcherz znacznie obniżają produktywność oraz negatywnie wpływają na samopoczucie. Zastanawiasz się, co na zapalenie pęcherza warto wybrać? Chcesz pozbyć się uciążliwych symptomów?

Skuteczne mogą się okazać tabletki uroFuraginum na bakterie w moczu. Lek przeznaczony jest do terapii stanów zapalnych dolnego odcinka układu moczowego. Możesz sięgnąć po niego w czasie zapalenia pęcherza oraz cewki moczowej. Na co nie pomaga uroFuraginum? Na infekcje pochwy. W przypadku infekcji intymnych sięgnij po dedykowane leki.

Czy można sięgnąć po uroFuraginum w ciąży? Zrezygnuj z przyjmowania furaginy w I trymestrze i po 38. tygodniu ciąży oraz przed porodem. Wśród przeciwwskazań możemy wymienić także: niewydolność nerek, nadwrażliwość na składniki aktywne oraz polineuropatię. Lek przeznaczony jest dla osób dorosłych.

Furagina to substancja aktywna, którą znajdziemy w lekach przeznaczonych do terapii zakażeń układu moczowego, w tym w uroFuraginum. Substancja czynna znana również pod nazwą furazydyna jest pochodną nitrofuranu o działaniu antybakteryjnym. Można z powodzeniem stosować ją do leczenia infekcji o charakterze bakteryjnym i grzybiczym. Wykazuje jednocześnie wysoką skuteczność w zwalczaniu pierwotniaków. Lek hamuje namnażanie bakterii, takich jak: Salmonella spp, Staphylooccus aureus, Escherichia spp. oraz Proteus spp. Preparat zapobiega syntezie białek oraz niszczy DNA bakterii, stając się skutecznym narzędziem w walce z chorobą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Zakażenie dolnych dróg moczowych. 

Kluczowy składnik

furagina
furazydyna

Sposób aplikacji

doustnie

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Maja
Urofuraginum mam zawsze w apteczce. Niestety często nawraca u mnie zapalenie dolnych dróg moczowych. Już pierwsza dawka przynosi odczuwalną ulgę (prawidłowe dawkowanie opisuje ulotka). Łagodzi pieczenie i uczucie ciągłej chęci oddawania moczu. Furagina w ciąży również mnie nie zawiodła ale to polecam pod kontrolą lekarza. Uważam, że cena nie jest wygórowana, wydajne opakowanie. Dostępna jest jeszcze większa dawka urofuraginum max.

ocena ocena ocena ocena ocena
jolanta
Polecam

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem