Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 2

Producent Adamed Grupa
Adres

ul. Mariana Adamkiewicza 6A, 05-152 Czosnów

Pojemność 30szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

uroFuraginum 50mg leczenie zakażeń dróg moczowych 30 tabletek Opis

Nazwa powszechnie stosowana substancji czynnej: Furaginum. 

UroFuraginum (Furaginum, pot. furagina) to środek powszechnie stosowany w przypadkach zakażenia dolnych dróg moczowych. Substancja czynna to furagina, czyli pochodna nitrofuranu, który jest chemioterapeutykiem aktywnym wobec Gram-dodatnich i Gram-ujemnych bakterii wywołujących zakażenia dróg moczowych. Wykazuje działanie przeciwpierwotniakowe i niewielkie przeciwgrzybicze. 

Szybko wchłania się z przewodu pokarmowego, a wydalana jest z moczem. Aby uzyskać większą dostępność biologiczną należy podać tabletkę z pokarmem bogatym w białko. Zwiększa to również stężenie leku w moczu. 


uroFuraginum 50mg leczenie zakażeń dróg moczowych 30 tabletek Skład

Dawka substancji czynnej lub stężenie substancji czynnej: 1 tabletka zawiera 50 mg furaginy (Furaginum).

uroFuraginum 50mg leczenie zakażeń dróg moczowych 30 tabletek Wskazania

Zakażenie dolnych dróg moczowych. 

uroFuraginum 50mg leczenie zakażeń dróg moczowych 30 tabletek Dawkowanie

Dorośli - pierwszy dzień leczenia: 100 mg (2 tabletki) 4 razy na dobę; następne dni: 100mg (2 tabletki) 3 razy na dobę. Lek UroFuraginum należy przyjmować podczas posiłków zawierających białko, które korzystnie wpływa na wchłanianie leku. Lek stosuje się przez 7-8 dni. W razie konieczności kurację można powtórzyć po 10-15 dniach.

uroFuraginum 50mg leczenie zakażeń dróg moczowych 30 tabletek Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na pochodne nitrofuranu lub którąkolwiek substancję pomocniczą. I trymestr ciąży. W okresie donoszonej ciąży (od 38 tygodnia) i porodu, ze względu na ryzyko niedokrwistości hemolitycznej u noworodka. Dzieci w wieku do 3 miesięcy. Niewydolność nerek (klirens kreatyniny poniżej 60 ml/min lub podwyższone stężenie kreatyniny w surowicy). Rozpoznana polineuropatia, np. cukrzycowa. Niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej.  

Kategoria

Bez recepty

Producent

Postać

Stosowanie

Zakażenie dolnych dróg moczowych. 

Kluczowy składnik

furazydyna

Rejestracja

lek

Sposób aplikacji

doustnie

jolanta
Polecam

Maja
Urofuraginum mam zawsze w apteczce. Niestety często nawraca u mnie zapalenie dolnych dróg moczowych. Już pierwsza dawka przynosi odczuwalną ulgę (prawidłowe dawkowanie opisuje ulotka). Łagodzi pieczenie i uczucie ciągłej chęci oddawania moczu. Furagina w ciąży również mnie nie zawiodła ale to polecam pod kontrolą lekarza. Uważam, że cena nie jest wygórowana, wydajne opakowanie. Dostępna jest jeszcze większa dawka urofuraginum max.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.