Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 49.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 5

Adres


Pojemność 30 ml
Postać Aerozol
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis

Uniben to niesteroidowy lek przeciwzapalny, przeciwbólowy, odkażający i znieczulający przeznaczony do stosowania miejscowego w jamie ustnej w przypadku infekcji gardła. 

Benzydamina - główny składnik leku - wykazuje podobieństwo z błonami komórkowymi i działa na nie stabilizująco oraz znieczulająco bezpośrednio w miejscu podania, zaś dodatek glicerolu skutecznie nawilża śluzówkę. 

Preparat ma przyjemny, słodki smak i posiada wygodny aplikator, dzięki któremu można go precyzyjnie zaaplikować nawet u małych dzieci. 

Skład
Substancja czynna: 1 ml roztworu zawiera 1,5 mg benzydaminy chlorowodorku (Benzydamini hydrochloridum). Substancje pomocnicze: glicerol, sacharyna sodowa, sodu wodorowęglan, etanol 96%, metylu parahydroksybenzoesan, polisorbat 20, aromat mietowy, woda oczyszczona.
Wskazania
Leczenie miejscowych objawów związanych z ostrym stanem zapalnym jamy ustnej i gardła.
Działanie
Przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające oraz odkażające.
Dawkowanie
Miejscowo spryskując powierzchnię błony śluzowej jamy ustnej i/lub gardła. Dzieci poniżej 6 lat: 1 dawka leku na 4 kg masy ciała, stosowana od 2 do 6 razy na dobę. Bez względu na masę ciała, jednorazowo nie należy przekraczać 4 dawek. Dzieci od 6 do 12 lat: jednorazowo 4 dawki leku, stosowane od 2 do 6 razy na dobę. Dzieci powyżej 12 lat i dorośli: jednorazowo od 4 do 8 dawek leku, stosowane od 2 do 6 razy na dobę.  

Kategoria

Leki OTC i suplementy

Postać

Stosowanie

Leczenie miejscowych objawów związanych z ostrym stanem zapalnym jamy ustnej i gardła.

Działanie

Przeciwzapalne, przeciwbólowe, znieczulające oraz odkażające.

Kluczowy składnik

benzydamina

Rejestracja

lek

Tomasz
Ok

Tomasz
Ok

Tomasz
Ok

Karolina
Wg. mnie najlepszy na zainfekowane gardło co potwierdzają opinie. Uniben szybko działa, jest bardzo skuteczny, ma przyjemny smak i jest łatwy w stosowaniu. Cena w waptece jak zawsze korzystna. Tańszy, dobry zamiennik :)

Justyna
to mój pierwszy uniben opinie ten właśnie aerozol ma bardzo dobre, więc się skusiłam. dobra cena za uniben jest dodatkowym plusem, ale czy zadziała to się okaże. jak na razie uniben spray jest łatwy w użyciu, i chyba dość ekonomiczny, łatwe dawkowanie w uniben spray jest jak na razie dużym plusem.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.