product-image
Undofen Max 10 mg/g krem 15g
19.70 zł
Undofen Max 10 mg/g krem 15g
Undofen Max 10 mg/g krem 15g
Undofen Max 10 mg/g krem 15g
Undofen Max 10 mg/g krem 15g

Undofen Max 10 mg/g krem 15g

Brak ocen

Producent
Pojemność
15 g
Postać


Dostępny

19.70 zł

Opis

Undofen Max to produkt leczniczy w postaci kremu, przeznaczony wyłącznie do stosowania na skórę. Działa przeciwgrzybiczo na różne gatunki grzybów wywołujących schorzenia skóry u ludzi. Umożliwia leczenie grzybicy skóry poprzez działanie na źródło problemu, a jednocześnie łagodzi nieprzyjemne objawy choroby takie jak świąd, ból wywołany pękającą skórą i nieprzyjemny zapach.. Undofen Max to lek na grzybicę bez recepty.

Skład

Substancją czynną leku jest terbinafiny chlorowodorek. 1 gram kremu zawiera 10 mg terbinafiny chlorowodorku. Pozostałe składniki kremu (substancje pomocnicze) to: izopropylu mirystynian, alkohol cetostearylowy, olbrot syntetyczny, sorbitanu stearynian, polisorbat 60, alkohol benzylowy, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

Wskazania

Krem przeznaczony jest do leczenia zakażeń grzybiczych skóry wywołanych przez dermatofity. . Undofen Max to lek na grzybicę stóp, grzybicę fałdów skórnych oraz grzybicę skóry gładkiej. Wskazaniem do zastosowania leku jest również łupież pstry.

Działanie

Krem Undofen Max zawiera substancję czynną terbinafinę, stosowaną na zakażenia grzybicze skóry, która działa grzybobójczo na dermatofity oraz pleśnie i niektóre grzyby dimorficzne. Na drożdżaki, w zależności od gatunku, działa grzybobójczo lub grzybostatycznie (hamuje wzrost grzybów).

Kuracja nie trwa długo. Poprawę objawów klinicznych z reguły uzyskuje się już po kilku dniach. 

Czas leczenia:

- Grzybica stóp, fałdów skórnych, skóry gładkiej – 7 dni

- Łupież pstry – 14 dni.  

Dawkowanie

Dzięki Undofen Max leczenie grzybicy skóry jest bardzo proste. Lek przeznaczony jest wyłącznie do użytku zewnętrznego. Przed nałożeniem kremu należy dokładnie oczyścić i osuszyć powierzchnię skóry. Następnie należy nanieść, delikatnie wcierając, cienką warstwę kremu na chorobowo zmienione miejsca na skórze i wokół nich. Jeżeli zmiany chorobowe znajdują się w fałdach skórnych, np. między palcami, w pachwinach, między pośladkami lub pod piersiami, można dodatkowo nałożyć opatrunek z gazy – szczególnie na noc. 

W przypadku osób dorosłych (powyżej 18. roku życia) lek na grzybicę Undofen Max można stosować raz lub dwa razy na dobę. U pacjentów w podeszłym wieku nie ma konieczności zmiany dawkowania.

Leczenie należy kontynuować do końca zalecanego okresu. 

Nieregularne stosowanie produktu leczniczego lub przedwczesne przerwanie leczenia grozi nawrotem choroby.

Przeciwwskazania

Lek na grzybicę Undofen Max nie powinien być stosowany u osób z nadwrażliwością na terbinafinę lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Grzybica stóp to jedna z najpowszechniejszych zakaźnych chorób dermatologicznych. Najczęściej wywołana jest przez dermatofity, które rozwijają się przeważnie na podeszwach stóp, palcach, paznokciach oraz w fałdach międzypalcowych. Do zakażenia dochodzi najczęściej na siłowniach, basenach oraz w szatniach. Rozwojowi infekcji sprzyja dodatkowo noszenie nieprzewiewnego obuwia oraz ciepłe i wilgotne środowisko.

Grzybica stanowi poważny problem zdrowotny i estetyczny. Pamiętaj o tym, że nieleczona może prowadzić do licznych powikłań, w tym do zakażenia uogólnionego. W przypadku wystąpienia pierwszych objawów warto sięgnąć po skuteczne produkty lecznicze dostępne bez recepty, takie jak Undofen Max, który opiera swoje działanie na chlorowodorku terbinafiny. Związek uchodzi za jeden z najskuteczniejszych leków na grzybicę.

Undofen max krem z terbinafiną wykazuje wysoką skuteczność w leczeniu dermatofitów, w tym tych z rodziny Trichophyton, Microsporum canis i Epidermophyton floccosum. Może być stosowany na skórę gładką, fałdy skórne, stopy i podeszwy. Związek znajduje zastosowanie także w leczeniu łupieżu pstrego, wywołanego przez Pityrosporum orbiculare. 

Undofen na grzybicę stóp wykazuje działanie grzybobójcze na pleśnie i niektóre grzyby dimorficzne. Hamuje jednocześnie wzrost i rozwój niektórych gatunków drożdżaków, stając się sprawdzonym produktem leczniczym, który pomaga w zwalczaniu uciążliwych objawów.

Co daje stosowanie Undofen Max? Krem na grzybicę stóp łagodzi swędzenie, ból oraz nieprzyjemny zapach, przywracając prawidłowe funkcjonowanie skóry. Na jakie jeszcze objawy pomoże Undofen Max krem? Grzybica występująca między palcami może przybierać postać złuszczającą oraz pęcherzykowatą. Produkt leczniczy pomoże w zwalczaniu symptomów grzybicy skóry o różnym poziomie nasilenia.

Kiedy zobaczysz pierwsze efekty aplikowania kremu Undofen? Jak często stosować produkt leczniczy? Preparat wykazuje szybkie działanie. Pierwsze efekty zauważysz już po kilku dniach kuracji. W przypadku grzybicy skóry gładkiej i stóp najczęściej zajmuje około tygodnia. Jeśli stosujesz krem do leczenia łupieżu pstrego, pełna terapia może zająć do 14 dni.

O czym pamiętać podczas nakładania maści Undofen? Jak stosować krem na grzybicę? Produkt nakładaj bezpośrednio na oczyszczoną i wysuszoną skórę w miejscu infekcji oraz obok zmian grzybiczych. Lek można stosować 1-2 razy na dobę w zależności od nasilenia objawów, także po ustąpieniu symptomów. Przedwczesne zakończenie terapii może doprowadzić do nawrotu infekcji.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Krem przeznaczony jest do leczenia zakażeń grzybiczych skóry wywołanych przez dermatofity. . Undofen Max to lek na grzybicę stóp, grzybicę fałdów skórnych oraz grzybicę skóry gładkiej. Wskazaniem do zastosowania leku jest również łupież pstry.

Działanie

Krem Undofen Max zawiera substancję czynną terbinafinę, stosowaną na zakażenia grzybicze skóry, która działa grzybobójczo na dermatofity oraz pleśnie i niektóre grzyby dimorficzne. Na drożdżaki, w zależności od gatunku, działa grzybobójczo lub grzybostatycznie (hamuje wzrost grzybów).Kuracja nie trwa długo. Poprawę objawów klinicznych z reguły uzyskuje się już po kilku dniach. Czas leczenia:- Grzybica stóp, fałdów skórnych, skóry gładkiej – 7 dni- Łupież pstry – 14 dni.  

Kluczowy składnik

chlorowodorek terbinafiny

Sposób aplikacji

na skórę

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem