product-image
Sinupret 100 tabletek
61.13 zł
Sinupret 100 tabletek

Sinupret 100 tabletek

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(4)

x50 x100
Producent
Bionorica SE

ul. Hrubieszowska 6B 01-209 Warszawa

Pojemność
100szt.
Postać


Dostępny

61.13 zł

Opis

Sinupret to produkt leczniczy zawierający składniki pochodzenia roślinnego o działaniu sekretolitycznym.

Skład

Substancjami czynnymi leku są: korzeń goryczki, kwiat pierwiosnka z kielichem, ziele szczawiu, kwiat bzu czarnego, ziele werbeny.

Składniki rdzenia tabletki drażowanej: żelatyna, laktoza jednowodna, skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna, sorbitol, E420 kwas stearynowy, woda oczyszczona. Składniki otoczki tabletki drażowanej: kopolimer metakrylanu butylu zasadowy, wapnia węglan, olej rycynowy oczyszczony, kompleks miedziowy chlorofiliny E 141, dekstryna, glukoza ciekła (sucha substancja), lak glinowy indygotyny E 132, magnezu tlenek lekki, skrobia kukurydziana, wosk Montana, ryboflawina E101, szelak, sacharoza, talk, tytanu dwutlenek. 

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: doustnie po 2 tabletki drażowane 3 razy na dobę.
Dzieci w wieku od 6 lat do 11 lat: doustnie 1 tabletkę drażowaną 3 razy na dobę. 

Działanie

Sinupret powoduje rozrzedzenie śluzu, dając efekt zmniejszający obrzęk błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Wskazania

Lek Sinupret stosuje się wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok.

Przeciwwskazania

Jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na korzeń goryczki, kwiat lub kielich pierwiosnka, ziele szczawiu, kwiat bzu czarnego, ziele werbeny lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Niezbyt często występujące działania niepożądane (mogą wystąpić u 1 na 100 osób): zaburzenia żołądka i jelit np. ból brzucha, nudności oraz miejscowe reakcje nadwrażliwości - osutka, rumień, świąd.

Częstość nieznana działań niepożądanych (nie może być określona na podstawie dostępnych danych): poważne reakcje alergiczne takie jak obrzęk warg, języka i gardła i(lub) krtani ze zwężeniem dróg oddechowych (obrzęk naczynioruchowy), zadyszka, obrzęk twarzy.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania.
Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 oC.

U pacjentów z wrażliwym żołądkiem lub zaburzeniami żołądka wymagane jest zachowanie szczególnej ostrożności podczas przyjmowania tego leku.
Należy skonsultować się z lekarzem jeżeli objawy trwają dłużej niż 7 - 14 dni, pogarszają się lub nawracają okresowo i(lub) utrzymuje się gorączka, silny ból lub dolegliwości niejasnego pochodzenia.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Do tej pory nie są znane interakcje z innymi lekami.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Leku Sinupret tabletki drażowane nie należy stosować w okresie karmienia piersią. 

Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. 

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Stosowanie u dzieci w wieku poniżej 6 lat nie jest wskazane z powodu braku wystarczających danych.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Lek nie wywiera wpływu na prowadzenie pojazdów i obsługę maszyn. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Tabletki Sinupret to lek o działaniu sekretolitycznym, czyli preparat rozrzedzający gęstą wydzielinę zalegającą w zatokach i stymulujący zwiększone wydzielanie śluzu. Lek stosuje się wspomagająco zarówno w ostrym, jak i przewlekłym zapaleniu zatok. Jest to choroba, której przyczyny, objawy i leczenie są dokładnie poznane i szczegółowo opisane w literaturze medycznej. 

Tabletki na zatoki Sinupret rozrzedzają śluz odpowiedzialny za stan zapalny zatok, skutecznie zmniejszając obrzęk błon śluzowych w obrębie górnych dróg oddechowych. Obok działania sekretolicznego tabletki Sinupret wykazują silne działanie przeciwzapalne, przynosząc ulgę w uciążliwym katarze, uczuciu niedrożności nosa, znacznie utrudnionym oddychaniu i bólu głowy pochodzenia zatokowego. W połączeniu z innymi medykamentami i metodami terapii Sinupret skutecznie zwalcza ostre i przewlekłe stany zapalne w obrębie zatok.

Sinupret to lek o całkowicie naturalnym składzie, zatem - choć jego skuteczność działania została potwierdzona badaniami - pierwsze oczekiwane efekty terapii widoczne są zazwyczaj po dłuższym i systematycznym stosowaniu tabletek. Czas, po jakim można się ich spodziewać, zależy od indywidualnej odpowiedzi organizmu na leczenie i może być różny u każdego z pacjentów. U większości chorych pierwsze oznaki skuteczności terapii i poprawy ich stanu zdrowia widoczne są zwykle po około 7 dniach regularnego przyjmowania leku. Niezwykle ważne jest, aby systematycznie zażywać tabletki drażowane Sinupret. Jak stosować lek? Można o tym przeczytać w ulotce preparatu. Należy ściśle trzymać się wskazań producenta - firmy Bionorica - lub indywidualnych zaleceń lekarza prowadzącego.

Aby leczenie stanów zapalnych zatok przyniosło pożądane skutki, należy zażywać tabletki na katar Sinupret przez 7 do 14 dni. Tydzień to minimalny czas, przez jaki wskazane jest stosowanie leku, natomiast w przypadku większości pacjentów okresem optymalnym wydają się dwa tygodnie. Lek na zatoki Sinupret zaleca się połykać w całości (bez rozgryzania czy żucia tabletek) i popijać szklanką płynu, najlepiej wody. Dorosłym oraz młodzieży rekomenduje się zażywanie 6 tabletek dziennie w dawkach podzielonych (po 2 tabletki w porze śniadania, obiadu i kolacji). W przypadku dzieci w wieku 6-11 lat dawka ta powinna być zmniejszona o połowę. Nie zaleca się natomiast podawania tabletek dzieciom młodszym oraz przekraczania zalecanej dawki dobowej. Producent oferuje leki z grupy Sinupret również w postaci kropel i preparatu w tabletkach Sinupret Extract.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Lek Sinupret stosuje się wspomagająco w ostrych i przewlekłych stanach zapalnych zatok.

Działanie

Sinupret powoduje rozrzedzenie śluzu, dając efekt zmniejszający obrzęk błon śluzowych górnych dróg oddechowych.

Kluczowy składnik

werbena
szczaw
czarny bez
goryczka
pierwiosnek

Sposób aplikacji

doustnie

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Teresa
Stosowałam przy ostatnim okropnym przeziębieniu. Utrudnione oddychanie i uczucie zapchanego nosa było okropne i nijak nie dało się pozbyć zalegającej wydzieliny. Sinupret bardzo mi wtedy pomógł, polecony przez znajomą lekarkę.

ocena ocena ocena ocena ocena
Kaśka
Miałem paskudny katar i duże problemy z zatokami. Tabletki Sinupret zrobiły swoją robotę. Skład naturalny (goryczka, pierwiosnek, szczaw, werbena i bez), ale jednak bez XD różnych E się niestety nie obyło. Ale i tak jestem zadowolony. Kupyjecie lek na zatoki? Sinupret może być dla was. Tabletki są drażowane, co ułatwia ich przyjmowanie.

ocena ocena ocena ocena ocena
Dominika
Sinupret tabletki to najlepszy z produktów wspomagających oczyszczanie zatok. Co więcej, zmniejsza obrzęk błon śluzowych nosa oraz, co najważniejsze, uwalnia od ucisku i bólu głowy. Duży plus za naturalność produktu (pozyskiwany z 5 roślin!) Dawkowanie, ściśle wg. - sinupret ulotka- dorośli 3 razy dziennie 2 tab. Cena niestety dość wysoka, ale mimo to produkt naprawdę godny polecenia.

ocena ocena ocena ocena ocena
Irena
Tabletki bardzo dobre i rozszerzające katar zatokowy.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem