zdjecie zdjecie

Septolete Junior o smaku czereśniowym bez cukru 18 pastylek

Producent Krka Polska
Pojemność 18szt.
Postać Pastylki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
66%Complete

Spis treści:

Skład

1 tabletka zawiera substancją czynną: 1,2mg cetylopirydyniowego chlorku.

Wskazania

zaleca się w miejscowym leczeniu lekkich zakażeń jamy ustnej i gardła zapalenie gardła, zapalenie krtani, początkowy okres zapalenia migdałków podniebiennych).

Działanie

Lek Septolete Junior działa miejscowo odkażająco. Zawiera środek odkażający - chlorek cetylopirydyniowy, który działa bakteriobójczo. Działa również na niektóre wirusy i grzyby. Pastylki odkażają jamę ustną i gardło i w ten sposób łagodzą stany zapalne jamy ustnej i gardła. Dzięki dobrej rozpuszczalności chlorek cetylopirydyniowy dobrze przenika również do trudno dostępnych miejsc błony śluzowej jamy ustnej i gardła, hamując tam rozwój bakterii. Pastylki Septolete Junior mają smak czereśniowy. Nie zawierają cukru.

Dawkowanie

lek Septolete Junior przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4 lat; Zazwyczaj stosowana dawka leku Septolete Junior wynosi: - u dzieci w wieku powyżej 4. lat zaleca się maksymalnie do 4 pastylek na dobę, a u dzieci w wieku od 10 do 12 lat do 6 pastylek na dobę - 1 pastylkę należy ssać co 3 do 4 godziny; - u dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat zaleca się maksymalnie 8 pastylek na dobę - 1 pastylkę należy ssać co 2 do 3 godziny. Nie należy zażywać leku bezpośrednio przed lub w czasie jedzenia i jednocześnie z mlekiem.

Przeciwwskazania

nadwrażliwość (uczulenie) na chlorek cetylopirydyniowy lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku, nie stosować w przypadku ran i nadżerek w jamie ustnej, ponieważ chlorek cetylopirydyniowy spowalniania proces gojenia się ran.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Septolete Junior o smaku czereśniowym bez cukru 18 pastylek

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.