product-image
Scholl spray do usuwania kurzajek i brodawek 80 ml
56.49 zł
Scholl spray do usuwania kurzajek i brodawek 80 ml

Scholl spray do usuwania kurzajek i brodawek 80 ml

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(4)


Producent
Reckitt Benckiser

ul. Wołoska 22 02-675 Warszawa

Pojemność
80 ml
Postać
Cena jedn.
100 ml = 70.61 zł


Dostępny

56.49 zł

Opis

Scholl spray do usuwania kurzajek i brodawek to wyrób medyczny.

Skład

dimetyl eteru, propan, izobutan

Przeznaczenie produktu

Zaleca się stosowanie preparatu w przypadku kurzajek i brodawek.

Charakterystyka produktu

Preparat zaliczany jest do szerokiej kategorii kosmetyków pielęgnacyjnych. W jego skład wchodzą aktywne składniki odpowiedzialne za usunięcie kurzajek i brodawek, a skóra w miejscu ich występowania jest zdrowa i gładka. Preparat zamraża brodawki i kurzajki, które po 10-14 dniach same odpadają (w przypadku bardziej trwałych wymagane jest powtórzenie aplikacji x 2-3).

Sposób użycia wyrobu medycznego

Zaleca się stosowanie miejscowe. Spryskać kurzajkę/brodawkę sprayem tak, aby powstał pęcherzyk, który po 10-14 dniach powinien samoistnie odpaść. W przypadku bardziej trwałych kurzajek/brodawek wymagane jest powtórzenie aplikacji x 2-3.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

  • To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą
  • Nie należy stosować produktu po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.
  • Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
  • Nie stosować u osób uczulonych na którykolwiek składnik produktu.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Częste pytania

Kurzajki to wykwity skórne, których pojawienie się stanowi konsekwencję zakażenia wirusem brodawczaka ludzkiego HPV. Ich skuteczne pozbycie się bywa czasochłonne, zważywszy na nawracający charakter zmian dermatologicznych. 

Korzystając z doświadczeń medycyny ludowej, można radzić sobie z nimi z pomocą naturalnych wyciągów roślinnych lub sięgnąć po produkty dostępne w sprzedaży. Czym są kurzajki, jak powstają i jakie są domowe sposoby ich leczenia, przeczytasz na naszym blogu. Spośród specyfików dostępnych w aptekach warto postawić na produkt złuszczający na bazie kwasu mlekowego czy salicylowego lub na spray na kurzajki. 

Asortyment tego rodzaju wyrobów medycznych reprezentuje między innymi preparat Scholl. Usuwaniu kurzajek z dłoni bądź stóp można też się poddać w gabinecie lekarskim, korzystając z zabiegów laserowych, krioterapii, wyłyżeczkowania zmiany lub usuwając brodawkę wirusową chirurgicznie.

Większość osób sięgających po zamrażacz zastanawia się, czy Scholl na kurzajki jest skuteczny i ile razy trzeba będzie go stosować. Zazwyczaj jednorazowa aplikacja preparatu na skórę nie wystarcza, aby skutecznie pozbyć się zmiany. Z reguły konieczne jest dwu lub trzykrotne użycie specyfiku. 

Zamrażacz na kurzajki Scholl nałożony na zmianę skórną na palcu dłoni lub stopie, wytwarza na jej powierzchni charakterystyczny pęcherzyk. Zwykle po upływie 10 dni lub 2 tygodni od drugiej czy trzeciej aplikacji sprayu na kurzajkę zmiana chorobowa samoistnie odpada, natomiast w jej miejscu stopniowo odrasta nowa skóra. Dla bezpieczeństwa terapii należy przestrzegać zaleceń producenta - marki Reckitt Benckiser - który rekomenduje, aby nie używać preparatu Scholl na kurzajki więcej niż czterokrotnie.

Zdarza się, że nieleczone kurzajki mogą samoistnie zniknąć, jednak ich samowyleczenie nie jest częste, a ponadto zanim do niego dojdzie, zazwyczaj upływa wiele miesięcy, podczas których zmiana dermatologiczna jest zaraźliwa. 

Stąd warto sięgać po maści, plastry, kremy oraz inne preparaty na kurzajki i brodawczaki. Doskonale sprawdza się Scholl spray do usuwania kurzajek. Stosując go, można uniknąć powikłań tego rodzaju zmian dermatologicznych. Wprawdzie zdarzają się one rzadko, a większość brodawek wirusowych stanowi jedynie problem estetyczny, ale bywają też takie, które ze względu na swoje umiejscowienie na palcach rąk lub podeszwach stóp stwarzają duży dyskomfort. Preparat na kurzajki Scholl pomoże zwalczyć tkliwe zmiany dermatologiczne, stanowiące źródło bólu czy utrudniające chodzenie.

Kategoria

Postać

Dla kogo

kobieta
mężczyzna

Problem

kurzajki

Sposób aplikacji

na skórę

Wiek

Bez ograniczeń

Rejestracja

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Justyna
Scholl spray to skuteczny sojusznik w walce z kurzajkami! Działa błyskawicznie, bezboleśnie i co najważniejsze – skutecznie. Szybka aplikacja sprawia, że korzystanie z niego to czysta przyjemność. Efekty są widoczne po krótkim czasie, co czyni go moim ulubionym produktem w pielęgnacji stóp. Scholl spray to pewność skuteczności i wygody. Gorąco polecam każdemu, kto chce pozbyć się niechcianych zmian na skórze stóp!

ocena ocena ocena ocena ocena
Krys
Scholl spray to cudowne rozwiązanie w walce z kurzajkami i brodawkami! Szybko i skutecznie eliminuje te uciążliwe zmiany skórne. Aplikacja jest łatwa, a rezultaty widoczne po krótkim czasie. Produkt jest bezpieczny i nie powoduje podrażnień. Scholl to pewny wybór dla tych, którzy chcą pozbyć się problemu raz na zawsze!

ocena ocena ocena ocena ocena
Karolina
Opinie zachęciły mnie do zakupu i stwierdzam, że Scholl na kurzajki to chyba jedyny preparat, który naprawdę skutecznie działa. Kuracja trwa około dwóch tygodni i polega na zamrażaniu kurzajek ciekłym azotem. Co ważne, scholl kurzajki jest prosty w użyciu więc spokojnie podołamy samemu wykonać zabieg. Polecam scholl spray do usuwania kurzajek i brodawek, efekty są widoczne już po paru aplikacjach.

ocena ocena ocena ocena ocena
Barbara
Faktycznie działa!!!! Skutecznie usuwa kurzajki. Przy regularnym stosowaniu efekty można zobaczyć już po kilku aplikacjach.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem