product-image
Recigar 1,5 mg 100 tabletek
54.77 zł
Recigar 1,5 mg 100 tabletek

Recigar 1,5 mg 100 tabletek

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(3)


Producent
Adamed Grupa

ul. Mariana Adamkiewicza 6A, 05-152 Czosnów

Pojemność
100szt
Postać


Dostępny

54.77 zł

Skład

Substancją czynną leku jest cytyzyna. Każda tabletka zawiera 1,5 mg cytyzyny.

Substancje pomocnicze: rdzeń tabletki: Hypromeloza, mannitol, skrobia kukurydziana, krzemian glinowo-magnezowy, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian; skład otoczki: AquaPolish P green Project 16712 [hypromeloza (E464), celuloza mikrokrystaliczna (E460), talk (E553b), glicerol, tytanu dwutlenek (E171), lak żółcieni chinolinowej (E104), lak indygotyny (niebieski 2) (E132)], aromat mentolowy proszek (SC552873), aspartam (E951)].

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Jedno opakowanie leku Recigar (100 tabletek) wystarcza na pełną terapię. Czas leczenia to 25 dni.

Zalecana dawka:

Od 1 do 3 dnia - 1 tabletka co 2 godziny

Od 4 do 12 dnia 1 tabletka co 2,5 godziny

Od 13 do 16 dnia 1 tabletka co 3 godziny

Od 17 do 20 dnia 1 tabletka co 5 godzin

Od 21 do 25 dnia 1-2 tabletki na dobę

Na blistrze oznaczone są kolejne dni przyjmowania leku Recigar.

Osoba paląca powinna całkowicie zrezygnować z palenia najpóźniej 5. dnia po rozpoczęciu leczenia. Osoba, która zrezygnowała z palenia, w żadnym przypadku nie może pozwolić sobie na zapalenie nawet jednego papierosa. Od tego zależy trwałość uzyskanego wyniku leczenia. Jeżeli rezultat terapii jest niezadowalający, należy przerwać leczenie i po upływie 2 do 3 miesięcy rozpocząć leczenie ponownie.

Działanie

Recigar zawiera w swoim składzie cytyzynę. Cytyzyna jest alkaloidem, który oddziałuje na receptory nikotynowe. Cytyzyna konkuruje z nikotyną o te same receptory, wiąże się silniej, stopniowo wypiera z nich nikotynę. Pozwala to na uzyskanie stopniowego zmniejszenia zależności organizmu od nikotyny i odzwyczajenie się od palenia tytoniu bez objawów abstynencji.

Wskazania

- odzwyczajenie od palenia tytoniu,

- zmniejszenie głodu nikotynowego, u osób rzucających palenie,

- leczenie uzależnienia od nikotyny.

Przeciwwskazania

Kiedy nie stosować leku Recigar:

jeśli pacjent ma uczulenie na cytyzynę lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku (wymienionych w punkcie 6),

w przypadku niestabilnej dławicy piersiowej,

w przypadku przebytego niedawno zawału mięśnia sercowego,

w przypadku klinicznie istotnych zaburzeń rytmu serca,

w przypadku niedawno przebytego udaru mózgu,

w okresie ciąży i karmienia piersią.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Uzależnienie od nikotyny stanowi poważny problem społeczny i epidemiologiczny. Palenie papierosów sprzyja występowaniu najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych oraz dolegliwości ze strony układu oddechowego. Negatywnie wpływa na zdrowie, kondycję oraz wygląd. Jednocześnie próby wyjścia z nałogu wiążą się z odczuwaniem szeregu nieprzyjemnych objawów, które znacznie utrudniają cały proces. Samodzielne rzucanie palenia może wiązać się z występowaniem silnej potrzeby sięgnięcia po papierosa, obniżeniem nastroju oraz zwiększeniem apetytu.

Chcesz pozbyć się nałogu bez odczuwania dokuczliwych symptomów? Recigar tabletki na rzucenie palenia pomogą w stopniowym wychodzeniu z uzależnienia od nikotyny. W celu zachowania skuteczności przeprowadzonej terapii należy zrezygnować z palenia papierosów najpóźniej w 5. dniu leczenia. W przeciwnym razie produkt może być mniej skuteczny. Pamiętaj o tym, że zapalenie nawet jednego papierosa wiąże się z ryzykiem powrotu do nałogu.

Chcesz zacząć przyjmować tabletki Recigar? Jak stosować tabletki na uzależnienie od nikotyny? Cała terapia trwa 25 dni. Po tym czasie należy zrezygnować z dalszego stosowania leków. W razie konieczności proces możesz powtórzyć po upływie 2-3 miesięcy. Jak często brać tabletki Recigar? Dawkowanie zależeć będzie od etapu leczenia. Przez pierwsze 3 dni przyjmuj 1 tabletkę co 2 godziny. W kolejnych dniach wydłuż przerwy do 2,5 i 3 godzin. Od 17. do 20. dnia możesz przyjmować 1 tabletkę co 5 godzin. Ostatnie dni wymagają przyjmowania od 1 do 2 tabletek na dobę. Recigar pozwala na stopniowe odzwyczajenie organizmu od działania nikotyny.

Jak działa Recigar? Substancją aktywną leku jest cytyzyna, czyli związek chemiczny będący alkaloidem. Substancja działa na te same receptory, co nikotyna, jednak wiąże się silniej, przez co stopniowo wypiera nikotynę. Tabletki na palenie Recigar z cytozyną pobudzają autonomiczny układ nerwowy w sposób podobny do nikotyny. Cytozyna wywołuje uczucie zadowolenia, zmniejszając objawy głodu nikotynowego. Warto pamiętać o tym, że w samym leku nie znajdziemy substancji uzależniającej.

W czasie stosowania terapii mogą pojawić się skutki uboczne, w tym m.in.: zwiększenie apetytu, przyrost masy ciała, rozdrażnienie, zaburzenia snu oraz drażliwość. Mogą wystąpić ponadto bóle i zwroty głowy, nudności, zaparcia, biegunki i wzdęcia. Należy zrezygnować z przyjmowania kapsułek w przypadku nadwrażliwości na składniki aktywne, niedawno przebytego zawału serca i udaru oraz w sytuacji wystąpienia istotnych zaburzeń rytmu serca.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

- odzwyczajenie od palenia tytoniu, - zmniejszenie głodu nikotynowego, u osób rzucających palenie, - leczenie uzależnienia od nikotyny.

Działanie

Recigar zawiera w swoim składzie cytyzynę. Cytyzyna jest alkaloidem, który oddziałuje na receptory nikotynowe. Cytyzyna konkuruje z nikotyną o te same receptory, wiąże się silniej, stopniowo wypiera z nich nikotynę. Pozwala to na uzyskanie stopniowego zmniejszenia zależności organizmu od nikotyny i odzwyczajenie się od palenia tytoniu bez objawów abstynencji.

Kluczowy składnik

cytyzyna

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Luk
Nie działa szkoda pieniędzy

ocena ocena ocena ocena ocena
Robert
warto kupić, już ne wierzyłem że mi się uda rzucić palenie ale okazało się, że poszło bardzo dobrze, bo chyhba trzeciego dnia kuracji przestałem zupełnei palić. Głód nikotynowy został zahamowany.

ocena ocena ocena ocena ocena
Marta
Jestem w połowie kuracji, ale już widzę działanie tabletek. Od początku opakowania nie zapaliłam ani jednego papierosa. Co więcej, nawet nie mam specjalnej ochoty na palenie. Tzn. czasem mam, ale nie taką silną, jak kiedyś. Czuję, że jestem na dobrej drodze, żeby po 5 latach rzucić papierosy.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem