Pyralgina 500mg 12 tabletek

cena
8,57 zł
Ilość:
Producent Polpharma
Pojemność 12szt.
Postać Tabletki
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Wariant
produktu
Dostępna ilość
100% Complete

Opis produktu

Substancją czynną leku Pyralgina jest Metamizol - pochodna pirazolonu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i spazmolitycznym. Mechanizm działania Metamizolu nie został do końca poznany, jednakże bazując na dotychczasowych badaniach należy wskazać, że działa on prawdopodobnie zarówno poprzez ośrodkowy, jak i obwodowy układ nerwowy.

Skład

Substancją czynną leku jest sól sodowa metamizolu. 1 tabletka zawiera 500 mg soli sodowej metamizolu. Inne składniki leku to skrobia ziemniaczana, żelatyna, magnezu stearynian.

Wskazania

Lek Pyralgina wskazany jest w leczeniu: bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.

Działanie

Lek Pyralgina należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych z grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym. Działa również słabo rozkurczowo na mięśnie gładkie.

Dawkowanie

Zależne od nasilenia bólu.
Dorośli - w bólach występujących sporadycznie - jednorazowo od 1 do 2 tabletek.
              - w bólach przewlekłych – od 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę.
Maksymalna jednorazowa dawka doustna wynosi 1 g, maksymalna dawka dobowa 3 g.

Przeciwwskazania

- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na metamizol lub inne pochodne pirazolonu(np. Butapirazol, Pyramidonum);
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość)na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w szczególności objawiające się obrzękiem naczynioruchowym, pokrzywką, nieżytem nosa,
- jeśli u pacjenta stwierdzono astmę (wywołaną lub zaostrzoną przez niesteroidowe leki przeciwzapalne),
- jeśli u pacjenta występują zmiany w obrazie morfologicznym krwi, takie jak zmniejszenie całkowitej liczby krwinek białych (leukopenia), lub pewnego rodzaju krwinek białych - granulocytów (agranulocytoza), lub niedokrwistość,
- jeśli u pacjenta występuje ostra niewydolność nerek lub wątroby, ostra porfiria wątrobowa,
- nie stosować z innymi lekami z grupy pochodnych pirazolonu (aminofenazon, fenylobutazon, oksyfenbutazon).,
- nie należy stosować leku Pyralgina jednocześnie z innymi lekami z grupy pochodnych pirazolonu: np. Pyramidonum, Butapirazol, Pabialgin P, Gardan P.
- nie należy stosować leku w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Stosowanie leku w dużych dawkach lub długotrwale zwiększa ryzyko agranulocytozy, dlatego lek nie powinien być stosowany dłużej niż 7 dni. 

Opinie o Pyralgina 500mg 12 tabletek

olik26

super produkt przeciwbólowy, działa błyskawicznie i przynosi ulgę w szybkim tempie, polecam!

Monika

Nie ma szybszego leku na ból niż Pyralgina. Jako jeden z nielicznych skutecznie usuwa ból.

Wiktoria

Pyralgina to chyba obecnie najskuteczniejszy lek przeciwbólowy, zawsze posiadam te tabletki w torebce.

Renata

Tylko ona skutecznie zbija moją gorączkę, nie mam pojęcia czemu ale jestem oporna na inne leki. Pyralgina moim zdaniem jest najlepsza :D

Ela

Zbije nawet najwyższą gorączkę. Zawsze na wszelki wypadek mamy ja w domu. Polecam wszystkim!

Ilona

Tylko Pyralgina działa u mnie na ból głowy, jest niezawodna!

Hubret

Ostatnio dostałem gorączki w pracy, chyba tylko ta Pyralgina mnie uratowało, żeby przetrwać do końca dnia. Brawo! świetny lek i wypada dość korzystnie cenowo! Zamawiam na zapas!

Aneta

Zbiła moją gorączkę ekspresowo. Wstałam na nogi i mogłam iść do pracy, nie mogłam sobie pozwolić na chorowanie. Zawsze mam ją w domu! To mój ulubiony środek na przeziębienie.

Agnieszka

Jestem straszną meteopatką. Głowa pęka mi na każdą zmianę pogody. Pyralgina to coś co zawsze mam w torebce. Jest najlepsza.

Małgorzata

Pomaga mi na lekkie migreny, bóle głowy często mnie dopadają, zwłaszcza, kiedy zmienia się pogoda. Jestem okropną meteopatką. Zawsze muszę mieć ją w torebce!

Sebastian

Jedyny produkt, który jest w stanie zbić moją gorączkę, nic innego nie działa. Warto sprawdzić, jeżeli macie podobnie.

Andrzej

Świetny środek. Zbija moją gorączkę ekspresowo. Zawsze mam go w domowej apteczce i bardzo sobie chwalę. Moja żona tez stosuje i u niej działa podobnie.

Maks

Jeżeli mam gorączkę, Pyralgina działa na mnie najlepiej. Zawsze mam ten środek w domowej apteczce!

Sławek

Świetnie zbija gorączkę. Warto mieć w domu na wszelki wypadek.

Aśka

Na mój ból głowy działa bardzo skutecznie i jest tania! Zawsze mam w domu albo gdzieś w aucie.

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

Produkty podobne

Bestsellery

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.