zdjecie zdjecie
Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 16

Producent Polpharma
Adres


Pojemność 12szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Pyralgina 500mg 12 tabletek Opis

Substancją czynną leku Pyralgina jest Metamizol - pochodna pirazolonu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym i spazmolitycznym. Mechanizm działania Metamizolu nie został do końca poznany, jednakże bazując na dotychczasowych badaniach należy wskazać, że działa on prawdopodobnie zarówno poprzez ośrodkowy, jak i obwodowy układ nerwowy.

Pyralgina 500mg 12 tabletek Skład

Substancją czynną leku jest sól sodowa metamizolu. 1 tabletka zawiera 500 mg soli sodowej metamizolu. Inne składniki leku to skrobia ziemniaczana, żelatyna, magnezu stearynian.

Pyralgina 500mg 12 tabletek Wskazania

Lek Pyralgina wskazany jest w leczeniu: bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.

Pyralgina 500mg 12 tabletek Działanie

Lek Pyralgina należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych z grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym. Działa również słabo rozkurczowo na mięśnie gładkie.

Pyralgina 500mg 12 tabletek Dawkowanie

Zależne od nasilenia bólu.
Dorośli - w bólach występujących sporadycznie - jednorazowo od 1 do 2 tabletek.
              - w bólach przewlekłych – od 1 do 2 tabletek 3 razy na dobę.
Maksymalna jednorazowa dawka doustna wynosi 1 g, maksymalna dawka dobowa 3 g.

Pyralgina 500mg 12 tabletek Przeciwwskazania

- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość) na metamizol lub inne pochodne pirazolonu(np. Butapirazol, Pyramidonum);
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie (nadwrażliwość)na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne, w szczególności objawiające się obrzękiem naczynioruchowym, pokrzywką, nieżytem nosa,
- jeśli u pacjenta stwierdzono astmę (wywołaną lub zaostrzoną przez niesteroidowe leki przeciwzapalne),
- jeśli u pacjenta występują zmiany w obrazie morfologicznym krwi, takie jak zmniejszenie całkowitej liczby krwinek białych (leukopenia), lub pewnego rodzaju krwinek białych - granulocytów (agranulocytoza), lub niedokrwistość,
- jeśli u pacjenta występuje ostra niewydolność nerek lub wątroby, ostra porfiria wątrobowa,
- nie stosować z innymi lekami z grupy pochodnych pirazolonu (aminofenazon, fenylobutazon, oksyfenbutazon).,
- nie należy stosować leku Pyralgina jednocześnie z innymi lekami z grupy pochodnych pirazolonu: np. Pyramidonum, Butapirazol, Pabialgin P, Gardan P.
- nie należy stosować leku w czasie ciąży oraz w okresie karmienia piersią

Pyralgina 500mg 12 tabletek Dodatkowe

Stosowanie leku w dużych dawkach lub długotrwale zwiększa ryzyko agranulocytozy, dlatego lek nie powinien być stosowany dłużej niż 7 dni. 

Kategoria

Bez recepty

Producent

Postać

Stosowanie

Lek Pyralgina wskazany jest w leczeniu: bólu różnego pochodzenia o dużym nasileniu oraz gorączki, gdy zastosowanie innych środków jest przeciwwskazane lub nieskuteczne.

Działanie

Lek Pyralgina należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych z grupy pochodnych pirazolonu o działaniu przeciwbólowym, przeciwgorączkowym, przeciwzapalnym. Działa również słabo rozkurczowo na mięśnie gładkie.

Kluczowy składnik

metamizol

Rejestracja

lek

Sposób aplikacji

doustnie

olik26
super produkt przeciwbólowy, działa błyskawicznie i przynosi ulgę w szybkim tempie, polecam!

Monika
Nie ma szybszego leku na ból niż Pyralgina. Jako jeden z nielicznych skutecznie usuwa ból.

Wiktoria
Pyralgina to chyba obecnie najskuteczniejszy lek przeciwbólowy, zawsze posiadam te tabletki w torebce.

Renata
Tylko ona skutecznie zbija moją gorączkę, nie mam pojęcia czemu ale jestem oporna na inne leki. Pyralgina moim zdaniem jest najlepsza :D

Ela
Zbije nawet najwyższą gorączkę. Zawsze na wszelki wypadek mamy ja w domu. Polecam wszystkim!

Ilona
Tylko Pyralgina działa u mnie na ból głowy, jest niezawodna!

Hubret
Ostatnio dostałem gorączki w pracy, chyba tylko ta Pyralgina mnie uratowało, żeby przetrwać do końca dnia. Brawo! świetny lek i wypada dość korzystnie cenowo! Zamawiam na zapas!

Aneta
Zbiła moją gorączkę ekspresowo. Wstałam na nogi i mogłam iść do pracy, nie mogłam sobie pozwolić na chorowanie. Zawsze mam ją w domu! To mój ulubiony środek na przeziębienie.

Agnieszka
Jestem straszną meteopatką. Głowa pęka mi na każdą zmianę pogody. Pyralgina to coś co zawsze mam w torebce. Jest najlepsza.

Małgorzata
Pomaga mi na lekkie migreny, bóle głowy często mnie dopadają, zwłaszcza, kiedy zmienia się pogoda. Jestem okropną meteopatką. Zawsze muszę mieć ją w torebce!

Sebastian
Jedyny produkt, który jest w stanie zbić moją gorączkę, nic innego nie działa. Warto sprawdzić, jeżeli macie podobnie.

Andrzej
Świetny środek. Zbija moją gorączkę ekspresowo. Zawsze mam go w domowej apteczce i bardzo sobie chwalę. Moja żona tez stosuje i u niej działa podobnie.

Maks
Jeżeli mam gorączkę, Pyralgina działa na mnie najlepiej. Zawsze mam ten środek w domowej apteczce!

Sławek
Świetnie zbija gorączkę. Warto mieć w domu na wszelki wypadek.

Aśka
Na mój ból głowy działa bardzo skutecznie i jest tania! Zawsze mam w domu albo gdzieś w aucie.

Zofia
Moim zdaniem pyralgina jest najlepsza. Działa naprawdę szybko i co ważne skutecznie, czego nie mogę powiedzieć o pozostałych lekach przeciwbólowych, inny skład- tutaj substancją czynną leku jest sól sodowa metamizolu. Ból głowy czy gorączka mijają w szybkim tempie. Jeśli chodzi o dawkowanie to u mnie pomaga już 1 tabl. Jest to silny lek więc warto zapoznać się z przeciwwskazaniami a w tym pomoże ulotka.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.