product-image
Proyal 40 M roztwór do wstrzykiwań 1 ampułko-strzykawka 2 ml
208.98 zł

Niedostępny

Proyal 40 M roztwór do wstrzykiwań 1 ampułko-strzykawka 2 ml

Proyal 40 M roztwór do wstrzykiwań 1 ampułko-strzykawka 2 ml

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)


Producent
Via G.Barucchi

47/A - 37139 Verona (VR) Włochy

Pojemność
2ml
Postać
Cena jedn.
100 ml = 10,449.00 zł


Niedostępny

208.98 zł

Opis

Wyrób medyczny Proyal M jest sterylnym, biodegradowalnym, izotonicznym, wstrzykiwanym żelem do stosowania dostawowego. Produkt charakteryzuje się właściwościami lepkosprężystymi, co pozwala na normalizację lepkości płyny maziowego obecnego w jamie stawowej.

Zawartość opakowania

Skład: Hialuronian sodu 20 mg/ml, chlorek sodu, diwodorofosforan sodowy dihydrat, disodu fosforan dodecahydrat, woda klasy WFI.

Przeznaczenie produktu

Proyal M to wyrób medyczny do stosowania dostawowego u pacjentów ze zwyrodnieniowym zapaleniem kości.

Sposób użycia wyrobu medycznego

Przed wstrzyknięciem Proyal M należy usunąć wszelki wysięk ze stawów. Zdjąć zaślepkę ochronną strzykawki, zwracając szczególną uwagę aby unikać kontaktu z otworem. Mocno przykręcić igłę o średnicy od 18 do 22 g do gwintu luer-lock. Przed wstrzyknięciem należy poddać miejsce zabiegu odpowiedniej dezynfekcji. Wstrzyknąć tylko do jamy stawowej.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

Częste pytania

Proyal roztwór do wstrzykiwań w postaci ampułko-strzykawki zalecany jest osobom zmagającym się ze stanami zapalnymi kości, w tym w przebiegu chorób reumatycznych. Stanowi opcję dla maści i tabletek na reumatyzm oraz klasycznych leków zalecanych w zwyrodnieniach stawów. 

Ponieważ Proyal 40 zawiera w swoim składzie głównie kwas hialuronowy, a więc substancję naturalnie występującą w organizmie ludzkim, należy do produktów o wysokim poziomie bezpieczeństwa. Jednak z uwagi na naruszenie ciągłości skóry podczas iniekcji istnieje kilka przeciwwskazań do zastosowania preparatu. 

Hialuronowy zastrzyk w kolano Proyal nie jest zalecany osobom ze zmianami dermatologicznymi oraz aktywnym bakteryjnym zakażeniem skóry. Przeciwwskazanie do jego stosowania stanowi także zakażenie wsierdzia oraz terapia lekami immunosupresyjnymi, znacznie obniżającymi naturalną odporność organizmu.

Wśród najskuteczniejszych preparatów stosowanych w terapii zwyrodnień stawów znajdują się produkty zawierające kwas hialuronowy - zastrzyk Proyal jest jednym z nich. To nowoczesny wyrób medyczny w postaci żelu na bazie roztworu kwasu hialuronowego i substancji pomocniczych, wstrzykiwany bezpośrednio do stawów. Dzięki własnościom lepkosprężystym przyczynia się do normalizacji lepkości płynu stawowego. Wpływając na właściwości mazi stawowej, skutecznie chroni kolana przed przeciążeniami.

W ten sposób hialuronowy zastrzyk na stawy Proyal przynosi ulgę w dolegliwościach bólowych towarzyszących zwyrodnieniu stawów. Przyczynia się również do znacznego podniesienia ich funkcjonalności oraz zwiększenia ich ruchomości, co skutkuje ogólną poprawą komfortu życia. Preparat dostępny jest także jako Proyal 80 M. Zawiera on również dwuprocentowy kwas hialuronowy, ale w postaci ampułko-strzykawki o objętości 4 ml, a więc dwukrotnie większej w porównaniu do pojemności zastrzyku Proyal 40 M.

Pacjenci, którym wstrzyknięto Proyal kwas hialuronowy do kolana, powinni poruszać się z zachowaniem szczególnej ostrożności. Wymagana jest ona zwłaszcza w dwóch pierwszych dobach po iniekcji. Należy wówczas unikać zbyt długiego i intensywnego marszu, a także do niezbędnego minimum ograniczyć wchodzenie po schodach. Na ile to możliwe, osoby po hialuronowym zastrzyku Proyal 40 M muszą też wystrzegać się podnoszenia i przenoszenia zbyt ciężkich przedmiotów. Dostosowanie się do tych zaleceń stanowi niezbędny warunek skuteczności terapii.

Dla kogo

kobieta
mężczyzna

Kluczowy składnik

kwas hialuronowy

Wiek

18-30 lat
30-40 lat
40-50 lat
50-60 lat
60 i wiecej lat

Rejestracja

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Teresa
Mam dużą nadwagę, co utrudnia mi codzienne życie. Niestety tusza sprawia, że mam problemy z chodzeniem, bólem stawów i kręgosłupa, a kolana mnie praktycznie nieustannie bolą. A właściwie bolały, bo dzięki Proyal 40 kolana już tak nie dokuczają. Wspomaga to mój powrót do większej aktywności, co z kolei przekłada się na lepszą sylwetkę.

ocena ocena ocena ocena ocena
Kinga
Wiadomo, przychodzi ten moment, kiedy potrzebny jest kwas hialuronowy, zastrzyk Proyal 40 M pomaga, choć raczej czasowo. Być może wynika to z mojego indywidualnego problemu. W każdym razie działa na tyle, by przez dłuższy czas normalnie funkcjonować, ale pewnie w dłuższym okresie bez kolejnego zastrzyku w kolano się nie obejdzie. W tej cenie (inne środki kosztują kilka razy więcej) to bdb kwas hialuronowy do kolana.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem