product-image
Płyn Burowa Coel 8,5 g/100 g płyn na skórę 100 g
8.56 zł

Niedostępny

Płyn Burowa Coel 8,5 g/100 g płyn na skórę 100 g

Płyn Burowa Coel 8,5 g/100 g płyn na skórę 100 g

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(2)


Producent
Pojemność
100g
Postać


Niedostępny

8.56 zł

Opis

Płyn Burowa Coel jest lekiem o działaniu sciągającym i zmniejszającym obrzęki, do stosowania w stłuczeniach i stanach zapalnych tkanek miękkich.

Skład

100g płynu zawiera 8,5g zasadowego octanu glinu – substancji czynnej [otrzymywany z siarczanu glinu (Aluminii sulfas) – 15,24g, węglanu wapnia strąconego (Calcii carbonas praecipitatus) – 17,12g, kwasu octowego (Acidum aceticum 311g/l) – 18,26g], substancja pomocnicza – woda oczyszczona.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Wielokrotne użycie na skórę u osób wrażliwych może spowodować podrażnienie i reakcje alergiczne.

Ostrzeżenia i środki ostrożności

Unikać kontaktu płynu z oczami i błonami śluzowymi. Nie stosować w opatrunku zamkniętym. Nie stosować na duże powierzchnie ciała. 

Przechowywać w temperaturze poniżej 25˚C, w oryginalnym, szczelnie zamkniętym opakowaniu.

Przechowywać w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekarz, które pacjent planuje stosować.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Częste pytania

Płyn Burowa kwalifikowany jest jako lek. Kwalifikowany jest wyłącznie do stosowania miejscowego, bezpośrednio na skórę. Jest niezwykle popularny ze względu na swoje działanie ściągające, a także umożliwiające zmniejszenie obrzęku w przypadku występowania stanu zapalnego. Sprzedawany jest w postaci roztworu. 

Płyn Burowa rekomendowany jest jako środek przeciwbólowy w przypadku wystąpienia obrzęku mięśni i stawów. Jego działanie umożliwia zniwelowanie dolegliwości bólowych i odczuwalnego dyskomfortu w przypadku pojawienia się bólu tych okolic. Płyn Burowa można stosować wyłącznie zewnętrznie. Jego działanie ściągające umożliwia zmniejszenie obrzęków.  Płyn Burowa zalecany jest do leczenia stłuczeń, sińców, obrzęków i stanów zapalnych skóry. 

Płyn Burowa nie może być aplikowany na otwarte rany, a także na skórę twarzy. W wieku przypadkach domowe sposoby woda Burowa jest elementem pierwszej mocy w przypadku bólu lub uszkodzenia mięśni lub stawów.

Działanie Płynu Burowa posiada udowodnioną skuteczność w trakcie leczenia obrzęków i stłuczeń. Ze względu na jego właściwości ściągające umożliwia ich zmniejszenie, a jednocześnie odpowiada za niwelowanie odczuwalnych dolegliwości bólowych. Dwutorowe działanie przynosi szybką ulgę.

Zawarty w nim octan glinu odpowiada za zmianę pH skóry i jednoczesne spulchnienie naskórka. Ponadto pozwala uzyskać działanie ściągające, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Płyn Burowa cechuje się również właściwościami odkażającymi.

Zamiennik Płynu Burowa to Altacet, który rekomendowany jest w przypadku wystąpienia tych samych dolegliwości. Jaki jest związek występujący pomiędzy Płyn Burowa a Altacet? Oba preparaty posiadają tę samą substancję czynną, czyli octanowinian glinu. Altacetu nie należy rozcieńczać przed zastosowaniem. Płyn Burowa określany jest dość często jako Altacet płyn.

Posiadany przez Płyn Burowa skład opiera się głównie na substancji czynnej. Pomocne działanie płynu Burowa to zasługa roztworu zasadowego octanu glinu, występującego pod łacińską nazwą Aluminii subacetatis solutio. Wspomniana substancja czynna złożona jest z następujących składników: 

  • siarczanu glinu (Aluminii sulfas),
  • strąconego wapnia węglanu (Calcii carbonas praecipitatus),
  • kwasu octowego (Acidum aceticum),
  • wody oczyszczonej (Aqua purificata).

W 100 g płynu Burowa Coel zawarte zostało 100 g roztworu zasadowego octanu glinu.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Anna
Płyn Burowa to klasyczny lek na stłuczenia i obrzęki. Polecam jako uzupełnienie każdej apteczki. Prosty w użyciu, tani i przede wszystkim skuteczny. Płyn Burowa w postaci okładu szybko radzi sobie z bólem i opuchlizną. Efekt jest odczuwalny już po pierwszym okładzie.

ocena ocena ocena ocena ocena
Kaśka
Po całodniowym staniu w pracy, szukałam różnych maści na obrzęki. Płyn Burowa okazał się znakomitym wyborem. Jeśli w takich sytuacjach wybieracie domowe sposoby, woda Burowa jest dla was. Dobry zamiennik, tak samo dobry jak żele typu Altacet, ale tańszy i dla mnie lepszy.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem