Skład
1 tabletka zawiera:
- substancję czynną: paracetamol 500mg,
- substancje pomocnicze: skrobia kukurydziana, żelatyna, krzemionka koloidalna bezwodna, talk, karboksymetyloskrobia sodowa (typ A), magnezu staerynian.
Dawkowanie
- Dzieci w wieku od 6 do 9 lat (o masie ciała 22-30kg): połowa tabletki, maksymalnie 4 do 6 razy w ciągu 24 godzin.
- Dzieci w wieku od 9 do 12 lat (o masie ciała 30-40kg): jedna tabletka, maksymalnie 3 do 4 razy w ciągu 24 godzin.
- Dzieci w wieku 12 do 15 lat (o masie ciała 40-55kg): jedna tabletka, maksymalnie 4-6 razy w ciągu 24 godzin.
- Dorośli i młodzież powyżej 15 lat: 1 lub 2 tabletki, jeśli jest to konieczne, można powtarzać co 4 do 6 godzin, aż do 6 tabletek w ciągu 24 godzin.
Działanie
Przeciwgorączkowe, przeciwbólowe.
Wskazania
- bóle głowy,
- bóle stawów i mięśni,
- bóle miesiączkowe,
- po urazach i zabiegach,
- gorączkach np. w stanach grypopodobnych i przeziębieniach.
Przeciwwskazania
Kiedy nie stosować Paracetamol Accord?
- jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na paracetamol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku wymienionych.
- jeśli pacjent jest w wieku poniżej 6 lat.