product-image
Nutridrink o smaku truskawkowym 4x 125 ml
27.92 zł
Nutridrink o smaku truskawkowym 4x 125 ml
Nutridrink o smaku truskawkowym 4x 125 ml
Nutridrink o smaku truskawkowym 4x 125 ml
Nutridrink o smaku truskawkowym 4x 125 ml
Nutridrink o smaku truskawkowym 4x 125 ml
Nutridrink o smaku truskawkowym 4x 125 ml
Nutridrink o smaku truskawkowym 4x 125 ml
Nutridrink o smaku truskawkowym 4x 125 ml
Nutridrink o smaku truskawkowym 4x 125 ml
Nutridrink o smaku truskawkowym 4x 125 ml
Nutridrink o smaku truskawkowym 4x 125 ml

Nutridrink o smaku truskawkowym 4x 125 ml

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)


Producent
Nutricia Polska

ul. Bobrowiecka 8, 00-728 Warszawa

Pojemność
500 ml
Postać
Cena jedn.
100 ml = 5.58 zł

Żywność specjalnego przeznaczenia medycznego

Dostępny

27.92 zł

Opis

Nutridrink to płynny preparat o niewielkiej objętości (125 lub 200 ml) zawierający dużą jednorazową dawkę energii i składników odżywczych (tj. białko, tłuszcze, węglowodany, witaminy i minerały), zalecany celem uzupełnienia dziennej dawki tych związków oraz odżywienia organizmu pacjenta. 

Nutridrink występuje w różnych smakach oraz w dwóch objętościach - 125 i 200 ml; ma postać płynną a optymalną ilością spożywaną na dobę są 2 butelki pite przez minimum 14 dni, pomiędzy posiłkami. Najlepiej smakują schłodzone. 

Spożycie preparatu zaleca się osobom: 

- z przewlekłymi chorobami (np. odpornościowymi, onkologicznymi); 
- przed/po operacjach; 
- po udarach; 
- borykającym się z trudno gojącymi ranami i/lub odleżynami; 
- przy trudnościach z gryzieniem i/lub połykaniem. 

Skład

Jedno opakowanie (125 ml) zawiera:
- 12 g białka 
- 11,6 g tłuszczy
- 37,4 g węglowodanów 
- kompletny skład niezbędnych minerałów i witamin
Nutridrink  125 ml nie zawiera:
- glutenu - może być stosowany przez osoby chore na celiakię
Wartość energetyczna jednego opakowania (125 ml) wynosi 300 kcal.
 

Wskazania

Nutridrink 125 ml przeznaczony jest dla osób, które mają problemy ze spożywaniem normalnych posiłków i z dostarczeniem odpowiedniej ilości składników odżywczych i energii z pożywienia, szczególnie w okresie choroby i rekonwalescencji. 
Do postępowania żywieniowego w przypadkach takich jak:
- przed oraz po zabiegach operacyjnych, oraz w okresie rekonwalescencji
- porażenie mózgowe
- choroba Huntingtona, Parkinsona, Alzheimera, inne zespoły otępienne
- mukowiscydoza
- zaburzenia żucia i połykania
- brak apetytu o różnej etiologii
 zwiększone zapotrzebowanie białkowo-energetyczne
Preparat może być także stosowany jako przygotowanie do zabiegów diagnostycznych na przewodzie pokarmowym np. do kolonoskopii.
 

Działanie

Nutridrink 125 ml to wysokoenergetyczny preparat odżywczy w płynnej postaci, przeznaczony do picia. Zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach: białko, tłuszcze, węglowodany oraz komplet witamin i minerałów. Jego zaletą jest to, że w małej objętości – tylko 125 ml - dostarcza dużo energii i wszystkie niezbędne osobie chorej składniki odżywcze. Dzięki płynnej formie jest łatwy do podania. Może być uzupełnieniem standardowej diety lub stanowić jedyne źródło pożywienia.
Dlaczego warto wybrać preparat Nutridrink w objętości 125 ml? 
Objętość 125 ml jest nowym standardem dla produktów Nutridrink.
Firma Nutricia Medyczna, w odpowiedzi na potrzeby pacjentów i środowiska medycznego, wprowadza na rynek produkt Nutridrink w nowym standardzie i jest on dostępny w butelce o pojemności 125 ml. W butelce 125 ml została zachowana ta sama wartość energetyczno-odżywcza co w objętości 200 ml!
 

Dawkowanie

 - Nutridrink 125 ml jest produktem gotowym do spożycia. Najlepiej podawać po schłodzeniu. Zaleca się pić powoli (1 opakowanie od 30 min do 1 godz.) między posiłkami.

- Najczęściej zalecane stosowanie jako uzupełnienie tradycyjnych posiłków to 1 – 3 opakowań dziennie (300 – 900 kcal) przez 14 dni i więcej.
- Jako kompletną dietę, zastępującą w całości normalne posiłki można stosować 5 - 7 opakowań dziennie (1500 – 2100 kcal) przez okres, w którym chory wymaga wsparcia żywieniowego. 
- Stosowanie należy skonsultować z lekarzem. 
 Nie stosować u dzieci poniżej 3 roku życia. U dzieci w wieku 3 - 6 lat stosować wyłącznie jako uzupełnienie diety. 
- Nie stosować w przypadku występowania alergii na białka mleka krowiego, galaktozemii i fruktozemii.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Nutridrink 125 ml przeznaczony jest dla osób, które mają problemy ze spożywaniem normalnych posiłków i z dostarczeniem odpowiedniej ilości składników odżywczych i energii z pożywienia, szczególnie w okresie choroby i rekonwalescencji.  Do postępowania żywieniowego w przypadkach takich jak: - przed oraz po zabiegach operacyjnych, oraz w okresie rekonwalescencji - porażenie mózgowe - choroba Huntingtona, Parkinsona, Alzheimera, inne zespoły otępienne - mukowiscydoza - zaburzenia żucia i połykania - brak apetytu o różnej etiologii  zwiększone zapotrzebowanie białkowo-energetyczne Preparat może być także stosowany jako przygotowanie do zabiegów diagnostycznych na przewodzie pokarmowym np. do kolonoskopii.  

Działanie

Nutridrink 125 ml to wysokoenergetyczny preparat odżywczy w płynnej postaci, przeznaczony do picia. Zawiera wszystkie niezbędne składniki odżywcze w odpowiednich proporcjach: białko, tłuszcze, węglowodany oraz komplet witamin i minerałów. Jego zaletą jest to, że w małej objętości – tylko 125 ml - dostarcza dużo energii i wszystkie niezbędne osobie chorej składniki odżywcze. Dzięki płynnej formie jest łatwy do podania. Może być uzupełnieniem standardowej diety lub stanowić jedyne źródło pożywienia. Dlaczego warto wybrać preparat Nutridrink w objętości 125 ml?  Objętość 125 ml jest nowym standardem dla produktów Nutridrink. Firma Nutricia Medyczna, w odpowiedzi na potrzeby pacjentów i środowiska medycznego, wprowadza na rynek produkt Nutridrink w nowym standardzie i jest on dostępny w butelce o pojemności 125 ml. W butelce 125 ml została zachowana ta sama wartość energetyczno-odżywcza co w objętości 200 ml!  

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Karolina
Nutridrink to produkt godny polecenia w celu uzupełnienie diety w składniki odżywcze. Bardzo dobry skład, zaufany producent. Małą wadę stanowi cena ale za jakość trzeba zapłacić. Są różne rodzaje i smaki co pozwala na idealny dobór odpowiedniego dla nas produktu. Polecam

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem