Nitromint 0,4 mg/daw. aerozol podjęzykowy 11g (200 dawek)


Brak ocen

Skład

1 dawka odmierzona zawiera 0,4 mg triazotanu glicerolu (nitrogliceryny) w postaci 1 % etanolowego roztworu. Preparat zawiera etanol i glikol propylenowy.

Wskazania


Lek  jest wskazany: w leczeniu ostrych napadów dławicy piersiowej, w zapobieganiu napadom dławicy piersiowej przez podawanie leku przed wysiłkiem fizycznym oraz w leczeniu wspomagającym ostrej niewydolności lewej komory serca.
Działanie

Nitromint poprawia ukrwienie serca.

Dawkowanie

Podjęzykowo. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Zastosować pod język, unikając wdychania leku. Podczas stosowania leku nie należy spożywać alkoholu. Przed pierwszym zastosowaniem preparatu (a także jeśli preparat nie był używany przez długi czas) należy wykonać kilka naciśnięć pompki, aż do pojawienia się aerozolu. Nie ma potrzeby wstrząsania pojemnika przed użyciem. Podczas przyjmowania dawki pojemnik z lekiem należy trzymać pionowo. Natychmiast po podaniu każdej dawki należy zamknąć usta. W czasie rozpylania należy wstrzymać oddech. Podczas aplikacji zaleca się pozostawanie w pozycji siedzącej. Należy nauczyć się lokalizować wylot zaworu, aby przyjmowanie leku w nocy nie sprawiało trudności.

Przeciwwskazania

Jeśli masz nadwrażliwość na azotany lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu, jaskrę, skłonność do niedociśnienia. Jeżeli przyjmujesz inne leki nasercowe, beta-adrenolityki, leki należące do grupy antagonistów wapnia. Należy poinformować lekarza o wszystkich ostatnio przyjmowanych lekach, nawet tych dostępnych bez recepty. 
Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży, a także gdy karmisz piersią. Stosowanie leku w okresie ciąży i karmienia piersią ograniczone jest do przypadków, gdy jest to bezwzględnie konieczne

Dodatkowe

Do najczęściej występujących skutków ubocznych należą bóle głowy. Często mogą się pojawić: zawroty głowy, senność, zwiększenie częstotliwości rytmu serca (tachykardia), astenia (uczucie zmęczenia), obniżenie ciśnienia tętniczego, niedociśnienie ortostatyczne, zwłaszcza podczas rozpoczynania leczenia oraz po zwiększeniu stosowanej dawki. Niezbyt często: omdlenie, nasilenie objawów dławicy piersiowej (reakcja paradoksalna na azotany), zmniejszenie częstotliwości rytmu serca (bradykardia), sinica, zaczerwienienie skóry, wstrząs krążeniowy, nudności i wymioty. 
W okresie stosowania preparatu może wystąpić przemijające niedotlenienie krwi z powodu redystrybucji przepływu krwi w obszarach pęcherzyków płucnych o lepszej i gorszej wentylacji (skutkiem rozszerzenia naczyń).
Picie napojów alkoholowych w trakcie stosowania leku jest surowo wzbronione. Ze względu na to, że podczas podawania nitrogliceryny opisywano zawroty głowy i omdlenia na początku leczenia (przez indywidualnie ustalony okres) prowadzenie pojazdów, obsługa maszyn i podejmowanie czynności o zwiększonym ryzyku wypadków jest zabronione. Następnie, zakres ograniczeń zależy od indywidualnej wrażliwości pacjenta na objawy możliwego spadku ciśnienia.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Postać

Stosowanie

Lek  jest wskazany: w leczeniu ostrych napadów dławicy piersiowej, w zapobieganiu napadom dławicy piersiowej przez podawanie leku przed wysiłkiem fizycznym oraz w leczeniu wspomagającym ostrej niewydolności lewej komory serca.

Działanie

Nitromint poprawia ukrwienie serca.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem