zdjecie zdjecie

Naxii 20 tabletek powlekanych [Boloxen]

Producent USP Zdrowie
Pojemność 20szt.
Postać Tabletki powlekane
Informacja PRODUKT LECZNICZY!
Dostępna ilość
33%Complete

Spis treści:

Skład

1 tabletka powlekana Naxii zawiera: sól sodową naproksenu 220 mg

Wskazania

Naxii zawiera naproksen w postaci soli sodowej. Taka forma przyspiesza wchłanianie się substancji, co jest szczególnie przydatne w sytuacjach, gdy chcemy uzyskać szybkie działanie przeciwbólowe.

Działanie

Naproksen zawarty w Naxii ogranicza powstawanie prostaglandyn i hamuje reakcję zapalną, co pozwala na szybsze złagodzenie dolegliwości.

Ostatnie badania naukowe wykazują, że naproksen – substancja aktywna zawarta w Naxii, jest bezpieczny dla układu sercowo-naczyniowego. Nie wykazano istotnego wpływu na zwiększenie ryzyka wystąpienia zgonu z przyczyn sercowo-naczyniowych w porównaniu z placebo*. Wybór odpowiedniego leku jest bardzo ważny w przypadku starszych osób, u których występuje mniejsza wydolność układu krążenia i zwiększone ryzyko powikłań.

* Źródło: Cardiovascular safty of non-steroidal anti-inflammatory drugs: network meta-analysis, BMI 2011; 342 c7086

Dawkowanie

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1 tabletka co 8-12 godzin. Można stosować 2 tabletki na początku, następnie 1 tabletkę co 12 godzin. Nie należy stosować dawki większej niż 3 tabletki na dobę, chyba że lekarz przepisze inaczej. Pacjenci w podeszłym wieku: nie należy przyjmować więcej niż 1 tabletkę co 12 godzin, chyba że lekarz przepisze inaczej. Nie stosować u dzieci poniżej 12 lat bez konsultacji z lekarzem.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.


Opinie o Naxii 20 tabletek powlekanych [Boloxen]

Aby dodawać komentarze - należy się zalogować

Skontaktuj się z nami!

© 2016 wapteka.pl Wszystkie prawa zastrzeżone
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.