Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 32

Adres

ul. Domaniewska 32, 02-672 Warszawa

Pojemność 6x 800g
Postać Proszek
Dostępność

Spis treści:

Opis produktu

Pierwszy rok życia to czas intensywnego wzrostu i rozwoju maluszka. Jeśli twój szkrab ukończył już 6. miesiąc życia i nie może być karmiony piersią to wraz z lekarzem możecie rozważyć podawanie mu mleka następnego NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O.

Mleko NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O to mleko następne, które może być stosowane jako jeden z elementów diety dziecka po 6. miesiącu życia jeśli karmienie piersią nie jest możliwe. Zawiera ono m.in.: DHA* oraz immunoskładniki – cynk*,  żelazo*, witaminę D* (czyli składniki mineralne i witaminy, uczestniczące w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego niemowląt). Dodatkowo, mleko następne w proszku NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O zawiera kultury bakterii Lactobacillus reuteri oraz wyłącznie laktozę. W skład mleka NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O wchodzą także: zaawansowana technologia białka OPTIPRO® oraz wyselekcjonowane oleje roślinne (mleko NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O nie zawiera oleju palmowego). Zawiera ono również oligosacharyd 2’FL o strukturze identycznej jak ta w mleku kobiecym.

Zaufaj Nestlé, ponieważ wspólnie z nami możesz zapewnić swojemu maluchowi zbilansowaną dietę dopasowaną do jego wieku. Pamiętaj, że mleko następne w proszku NAN OPTIPRO® Plus 2 HM-O przeznaczone jest dla zdrowych niemowląt powyżej 6. miesiąca życia, które z różnych przyczyn nie mogą być karmione piersią. Decyzje o rozpoczęciu żywienia uzupełniającego zawsze należy podejmować po konsultacji z lekarzem. Dla zdrowia dziecka ważna jest urozmaicona i zbilansowana dieta oraz zdrowy tryb życia.

- Dla dzieci powyżej 6. miesiąca życia, które nie mogą być karmione piersią

-  OPTIPRO®  - zaawansowana technologia białka

- Oligosacharyd 2’FL o strukturze identycznej jak w mleku mamy

-  Kultury bakterii L. reuteri

- Zawiera immunoskładniki* i DHA*

*zawartość zgodnie z przepisami prawa

Skład

mleko odtłuszczone, koncentrat białka serwatkowego (z mleka), oleje roślinne (oleina palmowa, niskoerukowy olej rzepakowy, olej kokosowy, olej , łonecznikowy), maltodekstryna, permeat serwatkowy (z mleka), laktoza (z mleka), oligosacharydy (galaktooligosacharydy, fruktooligosacharydy) 4,75%, cytrynian wapnia, cytrynian potasu, fosforan wapnia, emulgator (lecytyna sojowa), chlorek magnezu, cytrynian sodu, witaminy (C, E, kwas pantotenowy, niacyna, B1, A, B6, B2, D3, K1, kwas foliowy, biotyna, B12), chlorek sodu, siarczan żelazawy, siarczan cynku, kultury bakterii Lactobacillus reuteri (DSM 17938*), siarczan miedzi, selenian sodu, jodek potasu, *zgodnie z licencją BioGaia AB

Dawkowanie

Sposób przygotowania

1. Umyj dokładnie ręce zanim zaczniesz przygotowywać mleko.

2. Umyj dokładnie butelkę, smoczek i nakrętkę tak, aby zostały usunięte wszelkie pozostałości mleka.

3. Wygotuj przez 5 minut. Pozostaw pod przykryciem do chwili użycia.

4. Doprowadź wodę pitną do wrzenia i gotuj przez 5 minut; pozostaw do ostygnięcia.

5. Odmierz zgodnie z tabelą karmienia odpowiednią ilość letniej wody, o temp. 37°C i wlej do wygotowanej butelki.

6. Posługuj się wyłącznie załączoną miarką. Upewnij się, że załączona miarka jest umyta i dobrze osuszona, zanim jej użyjesz.

7. Zgodnie z tabelą karmienia odmierz dokładnie i wsyp do butelki odpowiednią do wieku niemowlęcia ilość płaskich miarek proszku.

8. Po użyciu umieść miarkę tak, jak pokazano na rysunku.

9. Zakręć butelkę i potrząsaj nią aż do całkowitego rozpuszczenia się proszku.

10. Zamknij dokładnie puszkę po każdym użyciu i przechowuj w suchym i chłodnym miejscu (5-25°C). Zawartość zużyj w ciągu 3. tygodni po otwarciu opakowania.

Tabela karmienia

Wiek niemowlęcia 7.-9. miesiąc - Ilość na porcję - Przegotowana woda w ml* 210 - Płaskie miarki** 7  - Dzienna liczba karmień- Nan Optipro Plus 2 4-3 - Inne 1-2***

Wiek niemowlęcia 10.-12. miesiąc - Ilość na porcję- Przegotowana woda w ml* 210 - Płaskie miarki** 7- Dzienna liczba karmień  - Nan Optipro Plus 2 3-2 - Inne 2-3***

Uwaga! Podana wielkość porcji jest średnią, jaką zjada dziecko w danym wieku zależnie od indywidualnych potrzeb. Różnice mogą dotyczyć również liczby posiłków. Zawsze konsultuj ilość posiłków z lekarzem prowadzącym.

* Aby utrzymać odpowiednią ilość żywych kultur bakterii, przegotowana woda powinna być ostudzona do temperatury zbliżonej do temperatury ciała (ok. 37°C).

** Pamiętaj: używaj tylko załączonej miarki. Użycie większej lub mniejszej ilości proszku niż wskazana może prowadzić do odwodnienia organizmu lub do niedożywienia niemowlęcia. Nie zmieniaj proporcji wody i proszku bez porozumienia z lekarzem.

*** W tym wieku zgodnie ze schematem żywienia niemowląt możesz zacząć rozszerzać dietę dziecka o posiłki inne niż mleko. Skonsultuj się z lekarzem przed wprowadzeniem nowych posiłków. Jeśli lekarz zaleci wcześniejsze podawanie innych posiłków, odpowiednio zmniejsz ilość podawanego mleka.

Nan Optipro Plus 2 mleko następne w proszku dla niemowląt powyżej 6. miesiąca życia stanowi tylko część zróżnicowanej diety niemowlęcia. Nie może zastępować mleka matki przez pierwsze sześć miesięcy życia niemowlęcia. Po zakończeniu karmienia mlekiem następnym Nan Optipro Plus 2, skonsultuj z lekarzem kontynuację karmienia mlekiem modyfikowanym Nan Optipro Plus 3 - mleko modyfikowane dostosowane do potrzeb żywieniowych dzieci powyżej 1. roku życia.

Ważna informacja: Karmienie piersią jest najlepszym sposobem żywienia niemowląt i powinno być kontynuowane tak długo, jak to możliwe. Zanim zdecydujesz się stosować mleko modyfikowane, zasięgnij porady lekarza.

Dodatkowe

WAŻNE: Nieprzegotowana woda, niewygotowane butelki lub nieprawidłowe przygotowanie mleka może zaszkodzić Twojemu dziecku.

UWAGA: Zawsze przed przygotowaniem porcji mleka przegotuj wodę i wyparz butelkę. Pamiętaj, aby przygotować mleko zgodnie z instrukcją na opakowaniu i każdorazowo przygotuj tylko jedną porcję mleka, którą od razu podasz dziecku. Niewłaściwe przygotowanie, przechowywanie może stanowić zagrożenie dla zdrowia dziecka. Nie przechowuj resztek mleka - niezjedzoną porcję mleka należy od razu wyrzucić. Zawsze przytrzymuj dziecko podczas karmienia. Dziecko pozostawione bez opieki może się zakrztusić.

Kategoria

Mama i dziecko

Postać

Dominika
Bardzo dobre mleko, nie zauważyliśmy żadnej reakcji alergicznej na nie, dlatego zakupiliśmy wielopak. Bardziej się opłaca.

Justyna
Bardzo zasmakowało mojemu maluszkowi. Teraz ma jeszcze większy apetyt. :) Maluszek zareagował dobrze na mleko, nie było relacji alergicznej. :)

Dorota
jestem zadowolona z tego mleka. po innych mała miała wzdęcia a po nanie jest spokój. polecam

Jagoda Chojnacka
Mleko Nan Optipro moim zdaniem jest najlepszy dla moich dzieci. Synek pije juz 3 lata a córka 4 miesiące i nie zamierzamy zmieniać gdyż według mnie Nan ma najlepszy skład i smakuje moim dzieciom. Wielkim plusem jest super wyglad i wygodna puszka.

Agata
u nas się sprawdza, mały chętnie je, dla mnie mleko, które się nie pieni - jak wiele innych - jakoś lepiej się przyrządza, zawsze się zastanawiałam czy tą pianę może pić czy nie.. tu nie ma tego probl emu, więc jeśli ktoś też ma taki problem to polecam bo to mleko w ogóle się nie pieni, synek chętnie pije i mniej ulewa niż po innych podobnych mleczkach,  

Dorota
jestem zadowolona z tego mleka. po innych mała miała wzdęcia a po nanie jest spokój. polecam

Iga Adamczyk
Mleczko mojej coreczce przypadlo do gustu, w koncu trafiliśmy na mleczko ktore polubila. Super sklad bez oleju palmowego z czego osobiscie jestem bardzo zadowolona konsystencja idealna wg proporcji na opakowaniu. I super szybko sie rozpuszcza dzieki czemu szybko moge podac corce mleko. Mysle ze mleczko ma najlepszy sklad w porownaniu z innymi mlekami następnymi. No i wygodne opakowanie nie trzeba nigdzie przesypywac nic sie nie brudzi strzal w 10.

Iga Adamczyk
Mleczko mojej coreczce przypadlo do gustu, w koncu trafiliśmy na mleczko ktore polubila. Super sklad bez oleju palmowego z czego osobiscie jestem bardzo zadowolona konsystencja idealna wg proporcji na opakowaniu. I super szybko sie rozpuszcza dzieki czemu szybko moge podac corce mleko. Mysle ze mleczko ma najlepszy sklad w porownaniu z innymi mlekami następnymi. No i wygodne opakowanie nie trzeba nigdzie przesypywac nic sie nie brudzi strzal w 10.

Kamila
Bardzo dobre mleko. Nie zawiera oleju palmowego, a jego skład posiada wszystkie niezbędne minerały dla maluszka. Moja córka bardzo je lubi, wypija dziennie 3razy ze smakiem. Bardzo łatwe w przygotowaniu, szybko się rozpuszcza w wodzie. Opakowanie na wielki plus! Duże bo 800g i starcza na długo plus miarka jest oddzielnie pakowana i nie trzeba jej wyszukiwać tak jak w innych mlekach. Jest też ogolnie dostępne w bardzo dobrej cenie. Polecam serdecznie :)

Katarzyna
Moja córka uwielbia to mleczko. Nie było w ogóle problemu z brzuszkiem. Żadnych kolek, zatwardzeń i alergii po mleczku. Cieszę się że pudełko mogę wykorzystać ponownie i można je poddać recyklingowi. Polecam serdecznie!

Karolina Chmielewska
Super mleczko, moja córeczka uwielbia jego smak :) ma wspaniały skład i konsystencję. Serdecznie polecam, nie znajdziecie lepszego mleka po zakończeniu karmienia piersią :)

Anna
Mleko NAN nie powoduje dolegliwości brzuszkowych. Nie powoduje kolek, zatwardzeń ani innych dolegliwości. Dzięki wygodnemu opakowaniu jest dobrze przechowywane i łatwe w użyciu a do tego starcza na długo. Córeczka ze smakiem wypija zawsze do końca mleko.

Adrianna
Według mnie jedno z najlepszych mlek modyfikowanych na rynku. Mój syn zaakceptował jego smak i konsystencje od samego początku. Jak dla mnie dużym plusem jest brak oleju palmowego w składzie i łatwość przygotowania. Metalowe opakowanie jest poręczne i szczelne. Polecam!

Magdalena
Bardzo dobry skład, brak oleju palmowego to duzy plus, dobrze się rozpuszcza w wodzie, nie zostają grudki

Aneta
Polecamy najlepsze mleczko z najlepszym składem . Jedyne mleczko które córeczka zaakceptowała i nie mieliśmy problemów z brzuszkiem

Katarzyna
Polecam mleko- posiada bardzo dobrą recepturę oraz smak który podpasował mojemu dziecku

Monika Kosa
Super mleczko, jedyne jakie mój syn zaakceptował, bardzo dobra konsystencja i smak. Z wielką chęcią dziecko pije polecam z całego serca. Bardzo dobry skład podobny do kobiecego mleka.

Olga
Jako mama 6-miesięcznego Jasia mogę szczerze polecić ten produkt. W naszym przypadku mleczko naprawdę się sprawdziło, synkowi smakuje, chętnie je pije i nie było żadnej reakcji alergicznej. Bardzo bogaty skład mleka, a poza tym brak oleju palmowego w składzie, jest dla mnie priorytetem. Dodatkowo dużym atutem jest eleganckie i szczelne opakowanie, puszka nie przepuszcza wilgoci, więc mleko jest dłużej świeże.

Olga
Mój 6.5-miesięczny synek chętnie pije to mleko, nie ulewa mu się i nie ma po nim kolek, a przed nim pił tylko z piersi. Bogaty skład mleka to jest to czego jako mama szukałam! według mnie najlepsze mleko na rynku.

Karolina
Mój synek bardzo polubił to mleczko. Zero niepożądanych reakcji, zero problemów z brzuszkiem. Bardzo polecamy to mleczko :)

Justyna
Z całego serca polecam. Dobrej jakości mleko, nie ma brzydkiego zapachu jak niektóre inne mleka i jest bardzo sycace dla dziecka.

JustynaW
Z całego serca polecam. Dobrej jakości mleko, nie ma brzydkiego zapachu jak niektóre inne mleka i jest bardzo sycace dla dziecka.

Marlena
Jestem mamą 7 miesięcznej Milenki, która do tej pory była karmiona tylko piersią, teraz podaję jej właśnie to mleczko. Córeczka pije je bardzo chętnie, widać, że bardzo jej smakuje, nie ma po nim kolek ani alergii, co niestety spotkało nas przy innych markach. Dodatkowo mleczko ma super konsystencję i bardzo szybko się rozpuszcza. Bogaty skład mleka był dla mnie priorytetem - tu jest bardzo bogaty i podobny do mleka matki. Wygodne opakowanie to kolejny plus, łatwość przechowywania i użycia jest bardzo ważna w codziennym życiu, szczerze polecam!

Natalia Maria
Bardzo dobre mleczko. Super w smaku, od rszu chetnie corka pila. Nie było rzadnej reakcji alergicznej. Nie ma problemom z brzuszkiem. Bardzo fajny skład mleka. Polecam

Natalia Maria
Od niedawna pijemy to mleczko. Córka od razu zaakceptowala. Super smakuje. Fajnie pachnie. Bdb skład. Wazne bylo dla nas aby nie zawieralo oleju palmowego. Polecamy.

MagdaW
Obawiałam się że przejście z kp na mm będzie dla mojego synka i dla mnie trudne i długotrwałe. Jednak stało sie inaczej, bo mały bardzo polubił mleko NAN? Dziecko i mama szczęśliwi, bo mały brzuszek jest pojedzony , a ja mogę cieszyć sie prawidłowym rozwojem i długim snem synka.

Dagmara
Cały czas karmimy się piersią ale gdy nie wystarcza sięgamy po NAN2 syn najada się nie mamy żadnych alergii po nim tak jak przy pierwszym synu nie zamieniłam bym tego mleczka na inne, bardzo polecam wszystkim mamą i maluszkom ????

Elżbieta
Mleko NAN OPTIPRO Plus 2 HM-O okazało się strzałem w dziesiątkę i mimo , że mleko Nan jest z nami od zawsze, to akurat to mleko zaskoczyło mnie najbardziej nie tylko składem,który jest bardzo wartościowy ale i opakowaniem . Moja córka wypija cała buteleczkę ze smakiem, przesypia całe noce, nie ma problemów z brzuszkiem, żadnych wzdęć, zaparć czy kolek. Zdecydowanie polecam każdej mamie i jej maluszkowi

Karolina
Corka od początku była na mleko modyfikowanym. Na początku mleczko kozie. A teraz zmiana na Nan. Mleko o świetnym składzie, dobrej konsystencji, bogate w witaminy. Nie zamienimy na żadne inne.

Katarzyna
Po wielu poszukiwaniach mleka... To okazało się idealne. Nie wystąpiły żadne wysypki. Nie ma bólu brzuszka. Dziecko chętnie zjada cała porcję i jest szczesliwe. Czego matka może chcieć więcej :) polecam wypróbować :)

Ewelina M.
Kubuś poleca mleczko NAN Optipro Plus 2. Po mleku mamy przyszedł czas na nowe mleko, byłam pozytywnie zaskoczona jak to mleczko szybko mu posmakowało. Ma super skład, wygodne i proste w obsłudze opakowanie i najważniejsze smakuje dziecku.

Karolina
Jestem bardzo zadowolona z mleczka nan optipro plus 2. Ma bogaty skład, nie wywołuje u mojego malucha alergii, zaparć czy wzdęć i co ważne bardzo mu smakuje. Synek bez problemu wypija całą porcję. Mleko nan optipro plus 2 jest dobre w smaku i lekkostrawne. Kupując w wielopaku cena jest dużo bardziej korzystna. Polecam wszystkim mamom.

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.