Wapteka.pl
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Producent Sandoz
Adres


Pojemność 4szt.
Postać Tabletki
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Opis produktu

Częste bóle głowy, jednostronny ból głowy, ból tyłu głowy, uciążliwe, uporczywe bóle głowy – ból głowy w roli głównej – męczący, pulsujący, straszny i napadowy… Kto choć raz w życiu miał migrenę, wie, że ból czasami jest tak silny, że wyłącza chorego z codziennego życia.

W przebiegu migreny ból jest typowy dla pochodzenia naczyniowego. Jest pulsujący wraz z tętnem pacjenta, często ma charakter rozpierający lub rwący. Jednak nawet nieznośny ból głowy można, a nawet należy leczyć. Trzeba tylko wiedzieć, jak i czym.

Skład

Substancją czynną leku jest kwas tolfenamowy. Jedna tabletka zawiera 200 mg kwasu tolfenamowego. Inne składniki leku to: skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (Typ A), makrogol 6000, kwas alginowy, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran.

Wskazania

Preparat powstał z myślą o pacjentach dorosłych, cierpiących na ostre ataki migreny.

Działanie

Leczenie migreny – ma dwa cele: pierwszy to przerwanie napadu choroby (zniesienie bólu głowy), drugi to zapobieganie wystąpieniu napadu bólu głowy15.

Przerwanie napadu migreny jest najwłaściwszym sposobem postępowania w przypadkach, gdy napady występują rzadko. Wybrany lek należy podać na początku napadu lub, jeżeli jest to możliwe, w czasie aury, gdyż w fazie rozwiniętego bólu głowy skuteczność zastosowanego leku może być znacznie mniejsza.

Lżejsze napady migreny mogą być skutecznie leczone niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi lub ergotaminą, napady silne wymagają jednak zastosowania swoistych leków przeciwmigrenowych najnowszej generacji.

Leczenie profilaktyczne natomiast zaleca się u chorych z częstymi i silnymi bólami głowy, gdyż jego głównym zadaniem jest zredukowanie liczby napadów bólu głowy i ich złagodzenie.

Dawkowanie

Dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1 tabletka (200 mg kwasu tolfenamowego) po wystąpieniu pierwszych objawów ostrego napadu migreny. Jeśli nie nastąpi poprawa, dawkę można powtórzyć po upływie 1 do 2 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 2 tabletki MIGEA (400 mg kwasu tolfenamowego) na dobę. Nie podawć dziecio poniżej 12 roku życia.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki OTC i suplementy

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat powstał z myślą o pacjentach dorosłych, cierpiących na ostre ataki migreny.

Działanie

Leczenie migreny – ma dwa cele: pierwszy to przerwanie napadu choroby (zniesienie bólu głowy), drugi to zapobieganie wystąpieniu napadu bólu głowy15.Przerwanie napadu migreny jest najwłaściwszym sposobem postępowania w przypadkach, gdy napady występują rzadko. Wybrany lek należy podać na początku napadu lub, jeżeli jest to możliwe, w czasie aury, gdyż w fazie rozwiniętego bólu głowy skuteczność zastosowanego leku może być znacznie mniejsza.Lżejsze napady migreny mogą być skutecznie leczone niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi lub ergotaminą, napady silne wymagają jednak zastosowania swoistych leków przeciwmigrenowych najnowszej generacji.Leczenie profilaktyczne natomiast zaleca się u chorych z częstymi i silnymi bólami głowy, gdyż jego głównym zadaniem jest zredukowanie liczby napadów bólu głowy i ich złagodzenie.

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.