product-image
Migea 200 mg 4 tabletki
26.75 zł
Migea 200 mg 4 tabletki

Migea 200 mg 4 tabletki

5.00

ocena ocena ocena ocena ocena

(1)


Producent
Sandoz

ul. Domaniewska 50c 02-672 Warszawa

Pojemność
4szt.
Postać


Dostępny

26.75 zł

Opis

Częste bóle głowy, jednostronny ból głowy, ból tyłu głowy, uciążliwe, uporczywe bóle głowy – ból głowy w roli głównej – męczący, pulsujący, straszny i napadowy… Kto choć raz w życiu miał migrenę, wie, że ból czasami jest tak silny, że wyłącza chorego z codziennego życia.

W przebiegu migreny ból jest typowy dla pochodzenia naczyniowego. Jest pulsujący wraz z tętnem pacjenta, często ma charakter rozpierający lub rwący. Jednak nawet nieznośny ból głowy można, a nawet należy leczyć. Trzeba tylko wiedzieć, jak i czym.

Skład

Substancją czynną leku jest kwas tolfenamowy. Jedna tabletka zawiera 200 mg kwasu tolfenamowego. Inne składniki leku to: skrobia kukurydziana, karboksymetyloskrobia sodowa (Typ A), makrogol 6000, kwas alginowy, celuloza mikrokrystaliczna, kroskarmeloza sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylofumaran.

Dawkowanie

Dorośli i osoby w podeszłym wieku: 1 tabletka (200 mg kwasu tolfenamowego) po wystąpieniu pierwszych objawów ostrego napadu migreny. Jeśli nie nastąpi poprawa, dawkę można powtórzyć po upływie 1 do 2 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 2 tabletki MIGEA (400 mg kwasu tolfenamowego) na dobę. Nie podawć dziecio poniżej 12 roku życia.

Działanie

Leczenie migreny – ma dwa cele: pierwszy to przerwanie napadu choroby (zniesienie bólu głowy), drugi to zapobieganie wystąpieniu napadu bólu głowy15.

Przerwanie napadu migreny jest najwłaściwszym sposobem postępowania w przypadkach, gdy napady występują rzadko. Wybrany lek należy podać na początku napadu lub, jeżeli jest to możliwe, w czasie aury, gdyż w fazie rozwiniętego bólu głowy skuteczność zastosowanego leku może być znacznie mniejsza.

Lżejsze napady migreny mogą być skutecznie leczone niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi lub ergotaminą, napady silne wymagają jednak zastosowania swoistych leków przeciwmigrenowych najnowszej generacji.

Leczenie profilaktyczne natomiast zaleca się u chorych z częstymi i silnymi bólami głowy, gdyż jego głównym zadaniem jest zredukowanie liczby napadów bólu głowy i ich złagodzenie.

Wskazania

Preparat powstał z myślą o pacjentach dorosłych, cierpiących na ostre ataki migreny.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Preparat powstał z myślą o pacjentach dorosłych, cierpiących na ostre ataki migreny.

Działanie

Leczenie migreny – ma dwa cele: pierwszy to przerwanie napadu choroby (zniesienie bólu głowy), drugi to zapobieganie wystąpieniu napadu bólu głowy15.Przerwanie napadu migreny jest najwłaściwszym sposobem postępowania w przypadkach, gdy napady występują rzadko. Wybrany lek należy podać na początku napadu lub, jeżeli jest to możliwe, w czasie aury, gdyż w fazie rozwiniętego bólu głowy skuteczność zastosowanego leku może być znacznie mniejsza.Lżejsze napady migreny mogą być skutecznie leczone niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi lub ergotaminą, napady silne wymagają jednak zastosowania swoistych leków przeciwmigrenowych najnowszej generacji.Leczenie profilaktyczne natomiast zaleca się u chorych z częstymi i silnymi bólami głowy, gdyż jego głównym zadaniem jest zredukowanie liczby napadów bólu głowy i ich złagodzenie.

Kluczowy składnik

kwas tolfemanowy

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

ocena ocena ocena ocena ocena
Aleksandra
Migea to jedyny skuteczny lek, który sprawdza się zawsze gdy dopadają mnie bóle migrenowe. Juz po chwili czuję wyrażną ulgę, głowa mniej boli a ja mogę normalnie funkcjonować. Migea ma same pozytywne opinie na forum, ponieważ mimo iż cena za opakowanie jest dość wysoka to jest to jedyny lek bez recepty, który naprawdę działa. Lek migea należy zażywać tak jak zaleca ulotka czyli 1 tabl. zaraz po wystąpieniu pierwszych objawów ostrego napadu migreny. Polecam.

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem