Lozap HCT 50 mg+12,5 mg 30 tabl.


Brak ocen

Skład

1 tabl. powl. zawiera 50 mg losartanu potasu i 12,5 mg hydrochlorotiazydu.

Wskazania

Wskazaniem do stosowania preparatu Lozap HCT jest leczenie pierwotnego nadciśnienia tętniczego u pacjentów, których ciśnienie krwi nie jest wystarczająco kontrolowane podczas leczenia tylko losartanem lub tylko hydrochlorotiazydem.

Działanie

Lek obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 tabl. raz na dobę. U pacjentów, u których odpowiedź na leczenie nie jest zadawalająca, dawkę można zwiększyć do 2 tabl. raz na dobę (maksymalna dawka dobowa). Działanie hipotensyjne uzyskuje się w ciągu 3-4 tyg. od rozpoczęcia leczenia. Przed zastosowaniem ustalonej dawki preparatu złożonego zaleca się indywidualne dostosowanie dawki każdego ze składników preparatu. Zaleca się stopniowe zwiększanie dawki poszczególnych składników  (losartanu i hydrochlorotiazydu). Lek może być stosowany jednocześnie z innymi preparatami przeciwnadciśnieniowymi. Szczególne grupy pacjentów. Dostosowanie początkowego dawkowania u pacjentów z umiarkowanymi zaburzeniami czynności nerek (klirens kreatyniny 30-50 ml/min) nie jest konieczne. Nie ma konieczności modyfikacji dawkowania u pacjentów w podeszłym wieku.
Preparat można przyjmować niezależnie od posiłków. Tabletki należy połykać popijając szklanką wody.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazaniem do stosowania jest nadwrażliwość na losartan, hydrochlorotiazyd lub inne pochodne sulfonamidowe lub pozostałe składniki preparatu. Oporna na leczenie hipokaliemia, hiponatremia lub hiperkalcemia. Objawowa hiperurykemia (dna moczanowa). Ciężkie zaburzenia czynności wątroby, zastój żółci, niedrożność dróg żółciowych. Ciężkie zaburzenia czynności nerek (klirens kreatyniny <30 ml/min), bezmocz. Jednoczesne stosowanie z aliskirenem jest przeciwwskazane u pacjentów z cukrzycą lub zaburzeniem czynności nerek (współczynnik przesączania kłębuszkowego, GFR<60 ml/min/1,73 m2). Jeśli jesteś lub przypuszczasz, że jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Nie stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Dodatkowe

Podczas przyjmowania preparatu Lozap HCT mogą pojawić się zawroty głowy, niedociśnienie, ból głowy, biegunka, zaburzenia smaku, suchy kaszel, bóle mięśni, świąd i wysypka skórna. Rzadko mogą wystąpić zaburzenia czynności wątroby lub nerek oraz zwiększenie stężenia potasu we krwi.   Lek może w niewielkim lub umiarkowanym stopniu wpływać na sprawność psychofizyczną i zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługę maszyn (szczególnie w początkowym okresie leczenia).

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Wskazaniem do stosowania preparatu Lozap HCT jest leczenie pierwotnego nadciśnienia tętniczego u pacjentów, których ciśnienie krwi nie jest wystarczająco kontrolowane podczas leczenia tylko losartanem lub tylko hydrochlorotiazydem.

Działanie

Lek obniża ciśnienie tętnicze krwi.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem