product-image
Ketonal Sprint Max 50 mg granulat do sporządzania roztworu doustnego 12 saszetek
21.69 zł
Ketonal Sprint Max 50 mg granulat do sporządzania roztworu doustnego 12 saszetek

Ketonal Sprint Max 50 mg granulat do sporządzania roztworu doustnego 12 saszetek

Brak ocen

Producent
Sandoz

ul. Domaniewska 50c 02-672 Warszawa

Pojemność
12szt
Postać


Dostępny

21.69 zł

Opis

Ketonal Sprint Max 50 mg to produkt leczniczy należący do grupy tak zwanym niesteroidowych leków przeciwzapalnych - NLPZ.

Skład

Substancją czynną leku jest ketoprofen.

1 saszetka zawiera 50 mg ketoprofenu w postaci ketoprofenu z lizyną (80 mg).

Pozostałe składniki to: mannitol (E421), powidon K30, aromat miętowy (zawiera maltodekstrynę i gumę arabską), sodu chlorek, sacharyna sodowa, krzemionka koloidalna bezwodna.

Dawkowanie

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub wg zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i młodzież w wieku 16 lat i więcej: pół dwudzielnej saszetki do trzech razy na dobę lub jedna całą dwudzielną saszetkę do dwóch razy na dobę.

Między kolejnymi dawkami należy zachować co najmniej 8-godzinną przerwę.

Wskazania

Lek Ketonal Sprint Max stosuje się u dorosłych i u młodzieży w wieku 16 lat lub starszej w krótkotrwałym objawowym leczeniu lekkiego lub umiarkowanego ostrego bólu, takiego jak: ból głowy, bóle zębów, bolesne miesiączkowanie, ból spowodowany lekkimi nadwyrężeniami i zwichnięciami.

Kiedy nie przyjmować leku Ketonal Sprint Max

Jeśli pacjent ma uczulenie na ketoprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku.
Jeśli u pacjenta wystąpiła w przeszłości reakcja alergiczna po zastosowaniu kwasu acetylosalicylowego lub leku przeciwbólowego np. ketoprofen, ibuprofen albo diklofenaku, taka jak: napad astmy, trudności w oddychaniu, obrzęk twarzy, warg, języka, pokrzywka, świąd nosa.
Jeśli pacjent chorować na astmę.
Jeśli pacjent ma chorobę wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy albo występowało u niego w przeszłości krwawienie z przewodu pokarmowego.
Jeśli pacjent ma chorobę przewodu pokarmowego.
Jeśli pacjent ma ciężką niewydolność serca.
Jeśli pacjentka jest w trzecim trymestrze ciąży.

Działania niepożądane

Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią.

Rzadko występujące działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 1000 osób): napad astmy oskrzelowej, pieczenie, uporczywy ból żołądka z odczuciem czczości i głodu.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (mogą występować rzadziej niż u 1 na 10000 osób): obecność krwi w moczu oraz obrzęk gardła.

Częstość nieznana działań niepożądanych: wymioty zawierające krew, silny ból brzucha lub smoliste stolce, powstawanie pęcherzy, złuszczanie się skóry, obecność krostek lub krwawienie w obrębie skóry ze swędzącą, grudkowatą wysypką, ból w klatce piersiowej, skurcz krtani. 

Ostrzeżenia i środki ostrożności

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania.
Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25 oC.

Podczas stosowania wszystkich leków przeciwbólowych, takich jak ketoprofen, opisywano występowanie krwawienia z przewodu pokarmowego, owrzodzenia oraz perforacje.

Stosowanie innych leków

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Nie zaleca się stosowania leku Ketonal Sprint Max, jeśli pacjent przyjmuje: inne leki przeciwbólowe, takie jak: leki podobne do ketoprofenu, kwas acetylosalicylowy oraz leki stosowane w leczeniu bólu, leki stosowane w celu hamowania krzepnięcia krwi, lit, niektóre leki stosowane w leczeniu padaczki.

Ciąża i karmienie piersią

W przypadku kobiet w ciąży lub karmiących piersią przed zastosowaniem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Nie należy stosować leku Ketonal Sprint Max w ostatnich 3 miesiącach ciąży, ponieważ może on zaszkodzić nienarodzonemu dziecku lub spowodować problemy podczas porodu.

Ten lek może powodować problemy z nerkami i sercem u nienarodzonego dziecka. Może on zwiększać skłonność do krwawień pacjentki i dziecka oraz powodować opóźnienie lub wydłużenie okresu porodu. Nie należy stosować leku Ketonal Sprint Max w pierwszych 6 miesiącach ciąży, chyba że lekarz uzna to za bezwzględnie konieczne i zalecane.

Nie zaleca się kamienia piersią, podczas stosowania leku Ketonal Sprint Max. Nie wiadomo, czy ketoprofen przenika do mleka kobiecego. 

Jeżeli pacjentka planuje ciąże lub ma problemy z zajściem w ciąże, powinna poinformować o tym lekarza. Takie leki, jak ketoprofen mogą utrudniać zajście w ciążę.

Stosowanie leku u dzieci i młodzieży

Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży w wieku poniżej 16 lat.

Jeśli lek przyjmowany jest przez nastolatka w wieku 16 lub więcej lat, lekarz może częściej przeprowadzać badania kontrolne. Należy poradzić się lekarza.

Prowadzenie pojazdów i maszyn

Lek Ketonal Sprint Max zasadniczo nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów lub obsługiwania maszyn. Jeśli jednak u pacjenta wystąpią działania niepożądane, jak zawroty głowy, senność, drgawki lub zaburzenia widzenia, nie należy wykonywać tych czynności. 

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania. Zwróć uwagę na przeciwwskazania. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

Kategoria

Producent

Postać

Stosowanie

Lek Ketonal Sprint Max stosuje się u dorosłych i u młodzieży w wieku 16 lat lub starszej w krótkotrwałym objawowym leczeniu lekkiego lub umiarkowanego ostrego bólu, takiego jak: ból głowy, bóle zębów, bolesne miesiączkowanie, ból spowodowany lekkimi nadwyrężeniami i zwichnięciami.

Dodaj swoją opinię

Pola oznaczone * są wymagane

Brak komentarzy

W celu zadania pytania o produkt prosimy o wysłanie wiadomości e-mail na adres [email protected]. Dziękujemy

Dlaczego my?
why-us-img

Odbiór osobisty w aptece

why-us-img

Profesjonalna obsługa

why-us-img

Szybka wysyłka

why-us-img

Legalnie działająca apteka

why-us-img

Płatność online lub za pobraniem