zdjecie zdjecie
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy
Opinie: 1

Adres


Pojemność 20 szt.
Postać Zioła
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Skład

1 saszetka 3,0 zawiera 0,9 g liścia senesu (Sennae folium), co odpowiada 16,2 mg - 30 mg glikozydów hydroksyantracenowych przeliczonych jako sennozyd B.

Wskazania

Jako środek przeczyszczający przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w zaparciach występujących sporadycznie.

Działanie

Przeczyszczające.

Dawkowanie

Maksymalna dzienna dawka glikozydów hydroksyantracenowych wynosi 30 mg. Jest to dawka równoważna 1 saszetce produktu leczniczego Figura 1. Właściwą dawką indywidualną jest najniższa dawka niezbędna do uzyskania miękkiego stolca.

Młodzież powyżej 12 roku życia, dorośli oraz osoby starsze: 1 saszetkę zalać 1 szklanką gorącej wody i naparzać pod przykryciem przez ok. 10 minut. Przygotowany napar wypić wieczorem, po jedzeniu (od 2/3 do całości przygotowanego naparu)

Działanie przeczyszczające następuje przeciętnie po 6 – 8 godzinach.

Nie zaleca się stosowania preparatu dłużej niż 7 – 10 dni.

Przeciwwskazania

- w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

- w niedrożności, zwężeniu lub atonii jelit, chorobach zapalnych okrężnicy, bólach brzucha o nieznanej przyczynie, zapaleniu wyrostka robaczkowego, ciężkim odwodnieniu z utratą elektrolitów.

- u dzieci poniżej 12 lat.

- u kobiet w ciąży i karmiących piersią.

Dodatkowe

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu

Kategoria

Leki OTC i suplementy

Postać

Stosowanie

Jako środek przeczyszczający przeznaczony do krótkotrwałego stosowania w zaparciach występujących sporadycznie.

Działanie

Przeczyszczające.

Justyna
figura 1 to dobra herbatka na zaparcia. często miewam z nimi problem i herbata figura rozprawia się z nimi bez problemu. herbata figura 1 to śmieszna cena za super jakość. polecam też za smak, łagodny - pije się jak herbatkę owocową. figura herbata jako środek na zaparcia sprawdza się 100 procentowo

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.