Koszyk
0
Suma:
0,00
Do darmowej dostawy brakuje Ci 278.00 zł
Najpopularniejsze frazy
Polecane produkty
Brak produktów dla wpisanej frazy

Adres

al. Jerozolimskie 146, 02-305 Warszawa

Pojemność 8szt.
Dostępność
Produkt leczniczy
Produkt leczniczy

Spis treści:

Efferalgan Forte 1 g 8 tabletek musujących Opis

Efferalgan Forte jest lekiem o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Obniża podwyższoną temperaturę ciała występującą w czasie choroby, nie obniża temperatury prawidłowej.  Paracetamol w mniejszym stopniu niż salicylany podrażnia błonę śluzową żołądka.

Efferalgan Forte 1 g 8 tabletek musujących Skład

Substancją czynną leku jest paracetamol (Paracetamolum).

Jedna tabletka musująca zawiera 1 g paracetamolu.

Substancje pomocnicze: bezwodny kwas cytrynowy, wodorowęglan sodu, bezwodny węglan sodu, sorbitol, dokuzynian sodu, powidon, sacharyna sodowa, benzoesan sodu.

Efferalgan Forte 1 g 8 tabletek musujących Wskazania

Ból różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne), gorączka.

Lek wskazany do stosowania powyżej 15 roku życia.

Efferalgan Forte 1 g 8 tabletek musujących Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Efferalgan Forte 1 g 8 tabletek musujących Dawkowanie

Dawkę ustala się na podstawie masy ciała. U osób dorosłych nie stosować bez zalecenia lekarza dłużej niż 5 dni, gorączka 3 dni, u młodzieży nie dłużej niż 3 dni. 

Dorośli i młodzież o masie ciała powyżej 50 kg (w wieku powyżej 15 lat):zalecana dawka jednorazowa paracetamolu wynosi 10 do 15 mg/kg masy ciała co 4 do 6 godzin: 1 tabletka do 3 razy/dobę, w sumie nie więcej niż 3 g paracetamolu. W przypadku nasilonego bólu dawkę można zwiększyć do maksymalnej dawki dobowej 75 mg/kg masy ciała (4 g paracetamolu), czyli 4 tabletek/dobę.

Efferalgan Forte 1 g 8 tabletek musujących Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na paracetamol, chlorowodorek propacetamolu lub którąkolwiek substancje pomocniczą; osoby o masie ciała poniżej 50 kg; 1-szy trymestr ciąży; ciężka niewydolność wątroby lub czynna niewyrównana choroba wątroby; niedobór dehydrogenazy-glukozo-6-fosforanowej; leczenie inhibitorami MAO oraz okres do 14 dni po zakończeniu leczenia, jednoczesne stosowanie leków przeciwbólowych o działaniu agonistyczno-antagonistycznym (buprenorfina, nalbufina, pentazocyna)

Kategoria

Bez recepty

Stosowanie

Ból różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawów, mięśni, bóle miesiączkowe, nerwobóle i inne), gorączka. Lek wskazany do stosowania powyżej 15 roku życia.

Działanie

Przeciwbólowe, przeciwgorączkowe.

Kluczowy składnik

paracetamol

Rejestracja

lek

Brak opini o produkcie

Dodaj swoją opinię


* - Pola obowiązkowe

Ostatnio oglądane

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.